کد خبر: 82414771 (5816349) | تاریخ خبر: 16/11/1395 | ساعت: 10:6|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفت و گو با ایرنا:

نهادهای قانونی درباره اثرات پارازیت ها شفاف اطلاع رسانی کنند

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع پارازیت ها نیاز به یک فتوای علمی معتبر دارد و نهادهای قانونی و مسئول باید به صورت شفاف در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

علی نوبخت حقیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا، درباره اطلاع رسانی های متعدد در زمینه مسئله پارازیت ها در کشور توضیح داد: به نظر من موضوع پارازیت به یک فتوای علمی معتبر در کشور نیاز دارد نه اینکه افرادی بیایند و هر کس نظر خودش را مطرح کند.
وی گفت: من هم مانند شما نکات مختلفی درباره اثرات پارازیت ها شنیده ایم،هم نکات مثبت در آ ن بوده است و هم نکات منفی و به نظر می رسد در این مورد ابهام وجود دارد که نباید باشد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: آنهایی که می گویند پارازیت ها برای سلامت مردم خطرناک است، لازم نیست چیزی را اثبات کنند، بلکه آنهایی که می گویند خطری ندارد باید اثبات کنند.
وی گفت: برای این کار باید یکسری تحقیقات جامع در کشور صورت گیرد و مشخص شود و دقیقا اعلام کنند که این تحقیقات مثلا در فلان منطقه ابتدا روی حیوان و بعد تعدادی از انسانها انجام شده است و بی خطری و بی ضرری پارازیت ها اثبات شده است.
نوبخت افزود: این موضوع را استفاده کنندگان از پارازیت که ابزارهای لازم را برای این کار در اختیار دارند باید انجام دهند و شفاف در این مورد اطلاع رسانی کنند، ما نباید چیزی را اثبات کنیم، زیرا ابزار بررسی آن را در اختیار نداریم.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: من به عنوان نماینده مردم فقط می گویم، باید مراقب سلامت مردم باشیم و از سلامت مردم مراقبت کنیم، اگر بین مردم شیر توزیع می کنیم یا برنج وارد می کنیم یا به هر دلیل پارازیت ایجاد کنیم باید از سالم بودن آن مطمئن باشیم و بی ضرر بودن آن را برای انسان ها قبل از اقدام ثابت کنیم.
نوبخت گفت: ما نمایندگان مجلس درباره هر چه که به سلامت مردم مربوط است، حساس هستیم، بنابراین از نهادهای قانونی و مسئول می خواهیم که در مورد پارازیت ها نیز مانند هر مسئله دیگر مثل غذا، تحقیقات لازم را انجام دهند و نتایج آن را به اطلاع مردم برسانند.
خبرنگار: افشین شاعری **انتشار: علی حبیبی
اجتمام(4)**3063 ** 1569
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

گالری تصاویر

نهادهای قانونی درباره اثرات پارازیت ها شفاف اطلاع رسانی کنند

پربیننده ترین ها

آمادگی کامل نیروی زمینی ارتش برای مردم یاری در انواع حوادث

مدیرآمادگی رزمی معاونت عملیات نیروی زمینی ارتش خبرداد

آمادگی کامل نیروی زمینی ارتش برای مردم یاری در انواع حوادث

جدیدترین مطالب سایت

موضوعات مرتبط