کد خبر: 82414771 (5816349) | تاریخ خبر: 16/11/1395 | ساعت: 10:6|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفت و گو با ایرنا:

نهادهای قانونی درباره اثرات پارازیت ها شفاف اطلاع رسانی کنند

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع پارازیت ها نیاز به یک فتوای علمی معتبر دارد و نهادهای قانونی و مسئول باید به صورت شفاف در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

علی نوبخت حقیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا، درباره اطلاع رسانی های متعدد در زمینه مسئله پارازیت ها در کشور توضیح داد: به نظر من موضوع پارازیت به یک فتوای علمی معتبر در کشور نیاز دارد نه اینکه افرادی بیایند و هر کس نظر خودش را مطرح کند.
وی گفت: من هم مانند شما نکات مختلفی درباره اثرات پارازیت ها شنیده ایم،هم نکات مثبت در آ ن بوده است و هم نکات منفی و به نظر می رسد در این مورد ابهام وجود دارد که نباید باشد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: آنهایی که می گویند پارازیت ها برای سلامت مردم خطرناک است، لازم نیست چیزی را اثبات کنند، بلکه آنهایی که می گویند خطری ندارد باید اثبات کنند.
وی گفت: برای این کار باید یکسری تحقیقات جامع در کشور صورت گیرد و مشخص شود و دقیقا اعلام کنند که این تحقیقات مثلا در فلان منطقه ابتدا روی حیوان و بعد تعدادی از انسانها انجام شده است و بی خطری و بی ضرری پارازیت ها اثبات شده است.
نوبخت افزود: این موضوع را استفاده کنندگان از پارازیت که ابزارهای لازم را برای این کار در اختیار دارند باید انجام دهند و شفاف در این مورد اطلاع رسانی کنند، ما نباید چیزی را اثبات کنیم، زیرا ابزار بررسی آن را در اختیار نداریم.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: من به عنوان نماینده مردم فقط می گویم، باید مراقب سلامت مردم باشیم و از سلامت مردم مراقبت کنیم، اگر بین مردم شیر توزیع می کنیم یا برنج وارد می کنیم یا به هر دلیل پارازیت ایجاد کنیم باید از سالم بودن آن مطمئن باشیم و بی ضرر بودن آن را برای انسان ها قبل از اقدام ثابت کنیم.
نوبخت گفت: ما نمایندگان مجلس درباره هر چه که به سلامت مردم مربوط است، حساس هستیم، بنابراین از نهادهای قانونی و مسئول می خواهیم که در مورد پارازیت ها نیز مانند هر مسئله دیگر مثل غذا، تحقیقات لازم را انجام دهند و نتایج آن را به اطلاع مردم برسانند.
خبرنگار: افشین شاعری **انتشار: علی حبیبی
اجتمام(4)**3063 ** 1569
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال