هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82421225 (5825366) | تاریخ خبر: 20/11/1395 | ساعت: 9:23|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

22 بهمنی با طعم آشتی ملی

تهران- ایرنا- در تاریخ ملت‌ها روزهای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی وجود دارد که به‌عنوان روزهای ملی از آن یاد می‌شود و نقطه عطفی در تاریخ آن کشورها است.

در نگاه روز روزنامه «اعتماد» که روز چهارشنبه به قلم الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس منتشر شد؛ آمده است: این روزها همان روزهایی هستند که ایجاد آن با وحدت همه اقشار و طوایف و سلیقه‌های یک ملت صورت گرفته است و همین باعث می‌شود تا فراموش‌نشدنی باشند و از آنها همیشه به عنوان یک حادثه شیرین و یک تصمیم تاریخی یاد شود؛ روزهایی که بی‌شک یادآوری آن لحظه‌ها برای ملت‌ها غرورآفرین بوده است.

در تاریخ کشور ما هم رویدادهای خیلی خوبی وجود دارد. مانند به ثمر رسیدن انقلاب مشروطیت یا به ثمر رسیدن تلاش همه ملت در مبارزات ضداستبدادی با رژیم مستبد شاهنشاهی و ضد استعماری در مقابل سلطه اجانب خارجی و ایجاد یک حکومت مبتنی بر خواست همه مردم و جمهوریت و اسلامیت. بنابراین، این اتفاق، اتفاقی فراموش نشدنی است که همه در آن دخیل بوده‌اند.

همه گروه‌های اسلامی، ملی، حتی گروه‌های مارکسیستی و اقلیت‌های دینی و مذهبی، روستاییان، شهری‌ها، کارگران، کارمندان، مدیران، علما، مراجع، روشنفکران، دانشجویان، اساتید، نویسندگان و هنرمندان و همه و همه در آن دخیل بودند. لذا این روز هم متعلق به یک فرد، حزب یا دولت و جریان سیاسی خاصی نیست که اگر کسی دلخور شد بگوید من در بزرگداشت این روز حاضر نمی‌شوم. این یک حادثه‌ای است که تصویرش حضور همگانی و حماسه‌اش متعلق به همه است.

امکان دارد ما انتقاداتی هم به دولت قبل یا دولت وقت یا مجموعه حاکمیت داشته باشیم اما دلیل نمی‌شود که حادثه ویژه‌ای که در زندگی‌مان اتفاق افتاده را فراموش کنیم. مگر فرد می‌تواند تاریخ تولد خودش را فراموش کند؟! این اتفاق برای ملت یک حرکت ویژه است که نشان‌دهنده اقتدار، تحرک و سرزنده بودن در شکل یک انقلاب جدی همگانی بود. لذا 22 بهمن یادآور چنین خاطره زیبایی است. بنده در طول 38 سال گذشته در همه راهپیمایی‌های 22 بهمن شرکت کرده‌ام و قطعا روز جمعه هم خودم را به راهپیمایی این روز می‌رسانم و خاطرات حضور خودم را در انقلاب اسلامی 57 مرور می‌کنم.

به خاطر دارم از ماه‌های منتهی به پیروزی انقلاب شب و روز خواب نداشتیم. شعار تنظیم می‌کردیم، اعلامیه پخش می‌کردیم، نوارهای سخنرانی امام را پیاده و تکثیر می‌کردیم و... همه اینها برای من خاطرات زیبایی است؛ خاطراتی که اراده قوی و مصمم بودن یک ملت برای یک تغییر اساسی را یادآوری می‌کند.
هم خودم در این راهپیمایی شرکت می‌کنم و هم از همه آحاد ملت دعوت می‌کنم در این راهپیمایی شرکت کنند. این راهپیمایی یک مراسم فوق‌العاده زیبای تجدید خاطره و رفع کدورت‌ها خواهد بود که ان‌شاءالله نتیجه آن آشتی ملی، انسجام ملی و وحدت ملی خواهد بود.

*منبع: روزنامه اعتماد، 1395.11.20
**گروه اطلاع رسانی**9370** 9131** انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال