هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82421266 (5825447) | تاریخ خبر: 20/11/1395 | ساعت: 9:45|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

اگر ترامپ بهوش باشد

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم حرکت مومنانه، مقتدرانه، منطقی و سرشار از اعتماد به نفس ملت عزیز ایران تاکید کردند: «اگر عقلانیت در ذیل امید و توکل به خدا به کار گرفته شود، یاری پروردگار «رزق لایحتسب» را به همراه می‌آورد. اما عقلانیت در سایه اعتماد به شیطان اکبر و قدرتهای مادی، فقط به سراب می‌رسد.»

ابوالقاسم قاسم زاده در ادامه این یادداشت که در روزنامه اطلاعات منتشر شد،‌ آورده است: سخنان رهبری با محوریت آیات قرآنی تاکید بر جهت‌گیری حرکت در زندگی فردی، اجتماعی و انقلابی داشت. دو جهت‌گیری یکی «امید و توکل به خدا و به کار بستن عقلانیت در ذیل آن است» که مسیر حرکت الهی است و خداوند پاداش آن را با «رزق لایحتسب» وعده داده است.

جهت‌ گیری دیگر حتی اگر با محاسبه‌های عقل مادی‌ نگر و سمت سوی مقبولیت «شیطان» را داشته باشد، منجر به نتیجه‌ای جز «سراب» نمی‌گردد. رهبری در شرح چنین جهت‌گیری حرکت فرمودند: «اگر به جای جهت‌گیری الهی، به شیطانها بخصوص شیطان اکبر اعتماد کنیم و عقلانیت را در سایه امید به شیطانها به کار ببندیم، نتیجه‌ی آن، سراب است.»

رهبری در بخش دیگری از سخنان خویش به گفته ترامپ اشاره کردند که چند روز قبل گفته بود: ایرانیها از اوباما و محبت‌های او قدردانی و تشکر نکردند! رهبر معظم انقلاب در پاسخ به این گفته ترامپ فرمودند: «به هیچ وجه از آن دولت متشکر نیستیم، زیرا با نیت فلج‌کردن ملت ایران و نظام اسلامی تحریم‌های سنگین را وضع کرد و البته به این هدف نرسید، همچنان که هیچ دشمن دیگری نیز نخواهد توانست این ملت بزرگ را فلج کند.» ایشان افزودند: «چرا باید از اوباما تشکر کنیم؟ که دستکش مخملین روی پنجه آهنین خود کشیده بود»

حیله‌گری «اوباما» که هنر سیاست‌ورزی او بود، کارنامه رفتارهای او را در بسیاری از موارد و در برابر اغلب کشورهای مسلمان و بخصوص درباره جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد. وقتی «نتانیاهو» نخست‌وزیر جنایتکار اسرائیل که در کودک‌کشی، شهره جهانی است، اواخر دوره اوباما به دعوت کنگره آمریکا به واشنگتن رفت؛ در سخنرانی علنی گفت: «مخالفت من با سیاست اوباما درباره پذیرش مذاکره برجام هرگز نباید باعث فراموشی کمک‌ های بزرگ تسلیحاتی،حمایت ‌های سیاسی و مالی او از اسرائیل شود و آن را نادیده گرفت.

او خطاب به نمایندگان مجلس و سناتورها در کنگره آمریکا گفت: شما اطلاع ندارید، اما من در اینجا به شما می‌گویم هیچ رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا به میزان و وسعت کمک‌هایی که اوباما به لحاظ تسلیحاتی، مالی و سیاسی از اسرائیل کرده است، قابل قیاس و برابری نیست.

در دوره هشت ساله ریاست جمهوری اوباما، زندان‌های اسرائیل از فلسطینیان، زن و مرد، جوان و پیر، حتی کودکان مملو شد. در دوران اوباما، غزه چنان آماج حملات توپخانه‌ها و هواپیمایی نظامی اهدایی آمریکا به اسرائیل قرار گرفت و ویران شد که از آن به یکی از جنایت‌های جنگی بزرگ در مجامع بین‌المللی یاد می‌شود. این اوباما بود که چندین بار گفت: اگر قدرت داشتم و فرمان در اختیار من بود، همه پیچ و مهره‌های صنایع انرژی هسته‌ای ایران را حذف می‌کردم. آن رئیس جمهوری به حقیقت مصداق این تعریف واقعی رهبری انقلاب است که: «دستکش مخملین روی پنجه آهنین». همین دستکش مخملین قیام مردم مصر را فریب داد و در فاصله زمانی کوتاهی با همکاری رژیم صهیونیستی، نهضت و قیام ملت مصر را به شکست کشانید.

رهبری انقلاب اما به «کنایه» ترامپ را مخاطب قرار دادند و فرمودند: «البته ما از این آقای تازه آمده متشکریم، چرا که زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعی آمریکا، حرفهای 38 ساله جمهوری اسلامی ایران درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا را ثابت کرده است.» رهبری افزودند: «... رئیس‌جمهور جدید آمریکا با حرفها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر، ماهیت واقعی آمریکا را عریان در مقابل چشم مردم جهان به نمایش گذاشته و نشان می‌دهد حقیقت آمریکا چیست.»

ترامپ، نه خاورمیانه و تاریخ بحران در بحران آن را دقیق و عمیق می‌شناسد و نه از تجربه‌های تلخ آمریکا در مواجهه با انقلاب اسلامی ایران عبرت گرفته است. او سیاست خارجی خود را با گزاره «تهدید یا معامله» تعریف می‌کند و خطرناک‌تر از آن از چشم نتانیاهو که کپی برابر با اصل «شارون» نژادپرست و جنایتکار است، می‌خواهد به خاورمیانه و ایران نگاه کند. مشاوران نژادپرست و صهیونیست او، از جمله
«ژنرال فلین» مشاور امنیتی ترامپ که هنوز نیامده به خاطر مواضع ابلهانه‌اش موردسرزنش وزیر خارجه ترامپ قرار گرفته است، تشدید تضاد و پرخاشگری علیه ایران را علنی کرده‌اند.

یکی از نویسندگان برجسته آمریکایی در مقاله‌ای با نام «به انقلاب دیگری حمله نکنید» خطاب به ترامپ نوشته است: «آمریکا یکبار تجربه مرگبار شکست در حمله به انقلاب ویتنام را چشید که هنوز خسارت‌های آن بر دوش خانواده‌های آمریکایی سنگینی می‌کند. انقلاب اسلامی ایران را مخاطب حمله قرار ندهید که این انقلاب اسلامی است و بخش بزرگی از کشورهای اسلامی و ملل مسلمان را با خود بهمراه دارد.»
اگر ترامپ سخنان رهبری انقلاب اسلامی را به گوش بگیرد، اولین قدم آن است که از چشم منفورترین جنایتکار جنگی در خاورمیانه ـ نتانیاهو ـ به ایران و خاورمیانه نگاه نکند.

ایران اسلامی به گواهی تجربه تاریخی هرگز آغازگر جنگی نبوده است و جنگ طلب نیست. ترامپ آنگونه که گفته است از حیله‌گری‌ها و شکست آمریکا در گذشته و در برابر انقلاب باید درس عبرت بیاموزد. تصحیح فساد حاکمیت آمریکا، آنگونه که ترامپ شعارش را می‌دهد، تصحیح رفتارهای گذشته را می ‌طلبد.

*منبع: روزنامه اطلاعات، 1395.11.20
** گروه اطلاع رسانی**9117**9131** انتشاردهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال