هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82421606 (5825938) | تاریخ خبر: 20/11/1395 | ساعت: 12:22|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

تخریب باغ «فرشته»

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: این هفته به باغ خیابان‌فرشته با بیل‌مکانیکی یورش برده اند و قرار است به جای درخت‌ها، برج 15طبقه بسازند. شهرداری اعلام کرده است که قانونی است.

در ادامه این یادداشت به قلم غلامرضا فدایی می خوانیم: در این باره چند نکته قابل توجه است اول اینکه چه کسی می اید تحقیق کند قانونی است و یا نه. قوه قضاییه با این حجم گرفتاری ایا اینکار را می کند و ایا درست رسیدگی می کند. دوم اینکه به فرض قانونی باشد.

توجه به مسائل انسانی، عاطفی، شهروندی و اجتماعی فرهنگی کجا می رود. وانگهی قانون را باید با شرائط و زمینه هایش در نظر گرفت چه بسا مر قانون را اگر اجرا کنی مصیبت های فراوانی را برای دیگران ایجاد خواهد کرد. سوم اینکه انقدر قوانین جورواجور وجود دارد که هر کس از یک بندش به نفع خود استفاده می کند.

متاسفانه هر سال بر حجم این قوانین افزوده می شود بدون اینکه تنقیحی صورت گیرد. من به بعضی نمایندگان پیشنهاد کردم دست کم یک سوم وقت کمیسوینها صرف بازنگری قوانین گذشته شود. چهارم اینکه قوه قضاییه و یا مجلس در بعضی مسائل باید ورود کند و قوانین مخل به نظم اجتماعی را اصلاح کند. چه کسی گفته است که من اگر زمینی را دارم هر طور می خواهم می توانم بسازم. پس حقوق شهر وندی که اخیرا رییس جمهور از ان رونمایی کرد چه می شود؟ آیا فرد با پولی که دارد و شهرداری با پولی که می گیرد می تواند اجازه اسمانخراش بدهد و بعد در کنار ان بسیاری را به خاک سیاه بنشاند. و یا این ها باید ضابطه داشته باشد.

چه کسانی از این اسمانخراش ها بهره می برند و چه کسانی ضرر می بینند. کسانی که بهره می برند عبارتند از پول دار ها و سرمایه دار ها و سپس شهرداری که با فضا فروشی و یا چیز های دیگر به ادعای اینکه می خواهد هزینه خود را در بیاورد سود میبرند. اما کسانی که ضرر می بینند.

1-مردم و خانه های مجاور و 2- همه مردم شهر به خاطر تراکم جمعیت 3- افزایش حجم تراکم ترافیک 4- بد تر شدن وضعیت هوا 5- از بین رفتن فضای سبز 6- سرازیر دن جمعیت های شهرستانها به تهرا ن برای کار های کاذب و 7- خرید های بی رویه اجناس از خارج و افزایش واردات 8- تغییر سبک زندگی به لحاظ فرهنگی 9- افزایش نرخ ها به لحاظ اقتصادی 10- تقویت فاصله طبقاتی 11- افزوایش فساد و تبهکاری و ... شما را به خدا ایا سود و زیان در باره کل جمعیت برابری می کند؟

ایا این نوعی خود زنی از جانبمتولیان شهر نیست؟ شهر دار و شهرداری یعنی حافظ منافع همه شهروندان و نه مالک همه امکانات شهر. مغز متفکر شهر کیست؟

شورای شهر و یا شهردار و یا ...آیا ما به جای درست کردن ابرو چشم شهر ها را کور نکرده ایم؟ ایا طهران شهر زندگی است؟ دست کم مثل خارجی ها باشیم که داون تاون که محل کسب و کار است از این برجها فقط به قدر نیاز بسازیم و بگذاریم بقیه مردم زندگی کنند و اینقدر به فکر خواص نباشیم.
*منبع: پایگاه خبری خبرآنلاین/20بهمن 95
** اول ** 1337- انتشار دهنده: خداوردی اسدی کوردلو

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال