هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82425524 (5830964) | تاریخ خبر: 23/11/1395 | ساعت: 8:32|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نمایش خواسته‌های مردم

تهران- ایرنا- برای سی و هفتمین بار مردم ایران سالگرد پیروزی انقلابی را گرامی داشتند که بر پایه ارزش‌های ملی و دینی شکل گرفته بود و مردم در مسیر تامین خواسته‌ها و مطالبات تاریخی خود آن را شکل داده بودند.

در نگاه روز روزنامه «اعتماد» که روز شنبه به قلم الهه کولایی استاد دانشگاه منتشر شد؛ آمده است: در این انقلاب مردم ایران در پرتو مجموعه عوامل داخلی و خارجی، این فرصت را پیدا کردند تا به تحولی عظیم عینیت بخشند و گامی بلند برای دگرگون کردن جامعه ایران بردارند. مردم بار دیگر نشان دادند هر کجا نقشی به آنها واگذار شود، آن را به خوبی به انجام می‌رسانند. حضور چشمگیر و گسترده مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باردیگر نشان داد این انقلاب با استواری، از پشتوانه قدرتمند مردمی برخوردار است که همچنان از تامین خواسته‌ها و مطالبات خود سخن می‌گویند و در مسیر برآورده کردن آن تلاش می‌کنند.

راهپیمایی ٢٢ بهمن سال ٩٥ باردیگر نشان داد مردم برای ایجاد تغییر مثبت و حرکت رو به جلو در جامعه ایران، عزم خود را جزم کرده‌اند و حالا این وظیفه بر عهده صاحبان قدرت است که به این عزم مردمی بیشتر توجه کنند. حضور گسترده و تاثیرگذار مردم در خیابان‌های شهرهای کوچک و بزرگ کشور دیروز بار دیگر ضرورت اقدامی مناسب برای انجام تعهدات از سوی نهادهای قدرت برای برآورده کردن خواسته‌ها و مطالبات آنها را برجسته ساخت. دیروز حضور چشمگیر مردم به کسانی که از سوی مردم انتخاب شده و در مدیریت کشور نقش دارند، یادآور شد که باید بر محور قانون زمینه را برای برآورده ساختن خواسته‌های مردم فراهم سازند.

از آنجا که ظرفیت‌های قانونی مناسبی در این مسیر در کشور وجود دارد، تاکید دوباره مردم بر دفاع از انقلابی که با هزینه‌های گزاف در نزدیک به چهار دهه گذشته، از آن پاسداری کرده‌اند و فراز و نشیب‌های بسیاری را در راه این پاسداری تجربه کرده‌اند، ضرورت تمرکز بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های توسعه در کشور را برای صاحبان قدرت در همه سطوح گوشزد می‌کند. مردم نشان دادند نه در برابر موانع و ناملایمات داخلی و نه در برابر تهدیدهای خارجی از تلاش خود برای تحقق بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی منصرف نمی‌شوند.

بار دیگر مردم در سالگرد انقلاب اسلامی به خیابان‌ها آمدند تا به همه صاحبان قدرت در همه سطوح یادآور شوند که به عهدی که با مردم بسته‌اند پایبند باشند و در مسیر تامین نیازهای همه‌جانبه مادی و معنوی آنها تلاش خود را به کار گیرند. گسترش عدالت، تامین نیازهای همه‌جانبه مردم، ایجاد فرصت‌های برابر برای زندگی محترمانه آنها در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و در یک کلام اجرای همه موازین قانون اساسی و همه قوانین مصوب در کشور می‌تواند در این راستا راهگشا باشد و زمینه را برای تامین خواسته‌ها و مطالبات مردم مهیا کند.
مردم بار دیگر به خیابان‌ها آمدند تا همه مسوولان را متوجه ضرورت پایبندی به عهدی کنند که برای بهبود شرایط زندگی مردم با آنان بسته‌اند.

مردم می‌خواهند مسوولان در این مسیر مبارزه با فساد و رانت‌خواری و تبعیض را به‌طور گسترده دنبال کنند. مردم در خیابان‌ها بر حفظ و تداوم انقلاب اسلامی تاکید کردند تا وظایف کسانی که می‌توانند در این مسیر این مطالبات را محقق کنند، به آنها یادآور شوند.
تنوع و کثرت طبقات و گروه‌ها و اقشار اجتماعی که در راهپیمایی ٢٢ بهمن شرکت کرده بودند، ضرورت توجه به سلیقه‌ها و انتظارات گوناگون را یادآور می‌شود. تنوع نگرش‌ها و انتظارات باید از سوی تمام مسوولان به رسمیت شناخته شود و از تک صدایی و تک‌گرایی در جامعه پرهیز شود. تنوع افراد حاضر در راهپیمایی به خوبی ضرورت تقویت کثرت‌گرایی در سطوح مختلف جامعه را یادآور می‌شود.


*منبع: روزنامه اعتماد، 1395.11.23
**گروه اطلاع رسانی**9370** 9131** انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال