هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82425581 (5831020) | تاریخ خبر: 23/11/1395 | ساعت: 9:12|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

شکرانه حضور

تهران- ایرنا- هوا خوب بود، هوای مردم هم خوب بود. حال مردم در یک هوای خوب، خوب شده بود. همه با هم مهربان، بی قهر و کینه، بی دشمنی و عداوت، یک صف شده بودند. جماعت، یک صدا، مرد و زن، پیر و جوان، آنها آمده بودند تا بگویند ما ایستاده‌ایم؛ از درشت گویی‌های دشمنان واهمه‌ای نداریم.

روزنامه اطلاعات در شماره شنبه در یادداشتی به قلم فتح الله آملی، آورد: نیرویی داریم که شما از آن غافلید، نیروی اتحاد این ملت، نیروی اراده‌ای که تسلیم زور نمی‌شود، پای حرفش ایستاده است، درست مثل 38 سال پیش که این مردم با حضورشان بر یک قدرت افسانه‌ای فائق آمدند و نشان دادند که حتی بزرگترین قدرت‌ها و مجهزترین تجهیزات نظامی و منظم‌ترین ارتش‌ها هم در برابر اراده یک ملت کاری از پیش نمی‌برد.

این ملت همان ملت انقلابی با همان شور و نشاط است. در گذر همه حرمان‌ها و بحران‌ها، تحریم‌ها و دشمنی‌ها، نه این که اختلاف نداشته‌ باشند، نه این که گلایه‌ای نباشدشان، نه این که اخم بر چهره‌ نداشته‌ باشند، به خاطر برخی بی‌کفایتی‌ها و سوء مدیریت‌ها و انقلابی‌نماها و برخی میراث‌‌خوارانی که در حق این مردم نمک نشناسی می‌کنند و غم و دردشان را جدی نمی‌گیرند، اما آنها جوانمردی را در طول این دهه‌ها آموخته بودند و ظلم ستیزی و حق‌شناسی را.

آنها آمده بودند تا به دشمنان بگویند از دعواهای خانگی‌مان خیال برتان ندارد. ما تسلیم شما نمی‌شویم، ما از عربده‌‌های شما نمی‌ترسیم، به وقتش متحد می‌مانیم، ما ایرانی هستیم و در طول قرن‌ها ثابت کرده‌ایم که ایرانی حق مدار است و تسلیم زور نمی‌شود.

دیروز همه دیدند که خیابان‌ها چه گلستانی شده. حضوری گرم و آتش زد بر دل زمستان سرد، حضوری که خیابان‌ها را عرصه نمایش قدرت کرده بود و شکرانه این حضور بزرگوارانه و با شکوه، خدمت بی‌منت است و بس. کسی حق مصادره ندارد. آنها برای حمایت از چپ و راستی به خیابان نیامده‌ بودند. آنها به خیابان آمده بودند تا قدرت وحدت کلمه را به نمایش بگذارند.

همه آنها که با زبان تهدید با این مردم صحبت می‌کنند باید از این حضور درس بگیرند و همه آنها که مسئولیتی در این نظام بر عهده دارند، جفاست که بر خدمت به این مردم سر سوزنی کم بگذارند. دیروز همه نشان دادند که رمز پیروزی، وحدت کلمه است.

ما در آستانه مقطع خاصی از تاریخ یک حرف را با صدای بلند بر زبان آورده‌ایم و آن مقاومت و ایستادگی است و همراه آن باید یک نکته را نیز باید دریافته باشیم که هر که بخواهد با انحصارطلبی و افراطی‌گری، زیاده‌خواهی و جنگ بر سر قدرت و ثروت در صفوف به هم پیوسته ملت خللی وارد کند یا در حق این مردم بزرگوار خیانتی روا دارد، هیچ نسبتی با انقلاب و مردم ندارد.

باید به خاطر وجود مردم خوب خدا را شکرگزاریم و بر اراده و عزم و استواری آنان درود فرستیم. آفرین بر شما مردم که در حماسه‌ای دیگر و در یوم‌الله دیگر، مایه عزت و سربلندی این مرز و بوم شدید و برگ زرین بر دفتر افتخارات کشور افزودید.

*منبع: روزنامه اطلاعات 1395.11.23
**گروه اطلاع رسانی**2059**9131**انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال