کد خبر: 82426640 (5832567) | تاریخ خبر: 23/11/1395 | ساعت: 21:49|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

ایرنا و برناما همکاری های خود را افزایش می دهند/ سفر رئیس خبرگزاری مالزی به ایران

کوالالامپور - ایرنا- 'ازمان اوجانگ' رئیس خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) شنبه شب به دعوت 'محمد خدادی' مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) عازم ایران شد تا با امضای توافقنامه ای میزان تبادلات خبری و رسانه ای دو رسانه مهم غرب و جنوب شرق آسیا افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، رئیس مهمترین دستگاه خبری مالزی از روز یکشنبه سفر پنج روزه خود به تهران را به دعوت مدیر عامل ایرنا آغاز می کند و قرار است دو طرف ضمن مرور همکاری های گذشته، در مورد دور تازه ای از همکاری ها مذاکره کنند.
رئیس برناما قرار است روز یکشنبه در تهران با مدیرعامل ایرنا دیدار و مذاکره کرده و دو طرف موافقتنامه همکاری امضا کنند.
دیدار با مقام های بلندپایه ایرانی، بازدید از دانشکده خبر و موسسه ایران و ملاقات با مدیران مسئول نشریات وابسته به این موسسه و سفر یک روزه به اصفهان از برنامه های سفر 'ازمان اوجانگ' به ایران است.
خبرگزای های ایرنا و برناما که پیش از این نیز توافقنامه همکاری امضا کرده بودند، براساس توافقنامه جدید که بین 'ازمان اوجانگ' و 'خدادی' امضا می شود همکاری های دو جانبه در بخش خبر، فنی، عکس، فیلم و ... افزایش می یابد.
توافقنامه پیشین ایرنا و برناما در مورد تبادلات خبری و فنی به سال 1385 خورشیدی برمی گردد که در 9 ماده تنظیم شده بود، اما نخستین تبادل توافقنامه همکاری حرفه ای بین این دو خبرگزاری مهم غرب و جنوب شرق آسیا مربوط به سال 1362 خورشیدی است.
دفتر ایرنا در کوالالامپور پایتخت مالزی نیز سال 1369 گشایش یافت و این دفتر خبری همچنان در این کشور جنوب شرق آسیا به عنوان دفتر منطقه ای فعال است.
'ازمان اوجانگ' از سال 2016 به عنوان رئیس خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) منصوب شد. وی تجربه مدیر عامل و سردبیر این خبرگزاری را در کارنامه خود دارد.
پیش از اینکه 'ازمان اوجانگ' از ابتدای ماه فوریه سال 2016 به این سمت دست یابد، داتوک 'عبدالرحمان سلیمان' برای یک دوره 6 ساله ریاست برناما را بر عهده داشت.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال