هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82426808 (5832759) | تاریخ خبر: 24/11/1395 | ساعت: 9:0|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

تداوم دولت روحانی بهترین راه پیش‌ رو

تهران- ایرنا- کشور در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری قرار دارد. مدتی است که فشارها و جوسازی‌های رقبای دکترحسن روحانی، برای شکستن آرای رئیس جمهور دولت تدبیر و امید آغاز شده است.

روزنامه آرمان در شماره یکشنبه در سرمقاله ای به قلم مرتضی مبلغ فعال سیاسی اصلاح‌طلب، آورد: این افراد و گروه‌ها بحث‌هایی درباره احتمال 4 ساله شدن دوره ریاست جمهوری مطرح می‌کنند اما گمانه‌زنی درباره این موضوع در این مقطع، تلاشی برای ایجاد یک فضای احساسی در جهت عدم حضور روحانی در انتخابات 96 است. یک دوره‌ای یا دو دوره‌ای شدن یک رئیس جمهور به عملکرد او و همچنین به نظر افکار عمومی درباره آن دولت بازمی‌گردد.

آن عده‌ای که دم از یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری حسن روحانی می‌زنند، آرزوهای خودشان را بیان کرده و به نظر افکار عمومی توجهی نمی‌کنند. رقبای دولت تدبیر و امید به جای مراجعه به متن جامعه و عملکردهای دولت، به«درون خود» مراجعه می‌کنند. آقای روحانی از ابتدا مخالفانی داشت که در طول این سال‌ها نیز از گزند تهمت‌ها و تخریب‌های آنها در امان نبود. اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، موج تخریب‌ها علیه او سنگین تر می‌شود، این گروه ابایی از زیر سوال بردن دستاوردها و منافع ملی ندارد و سیاه‌نمایی‌هایی عجیبی را در کشور انجام می‌دهد.

آرزوی این افراد یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری دکتر روحانی است که بتوانند خودشان به قدرت برسند، اما واقعیات نکته دیگری را نشان می‌دهد. مردم در طول این سال‌ها تجارب بسیاری کسب کرده‌اند و به پختگی لازم رسیده‌اند. جامعه ایران به دلیل مشاهده زشتی‌ها و آسیب‌های جبران ناپذیری که در دوره قبلی به کشور وارد شد، حقایق را بهتر درک می‌کند. هوشیاری مردم باعث شده که تبلیغات و فضاهای رسانه‌ای، کشور را به سمت‌وسوی خاصی نکشاند. ملت برخلاف همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، با تمام وجود احساس می‌کنند که دولت عملکرد خوبی داشته و با توان بین‌المللی بالا موفق شد جایگاه والایی را برای ایران ایجاد کند. کشور با کوشش‌های این دولت توانست از بن‌بست تحریم‌ها، خطر جنگ و همچنین از تبدیل شدن ایران به کشوری مثل ونزوئلا نجات یابد.

دولت موفق شد کشور را از وضعیت ناآرام و هیجانی قبلی خارج کند و با تلاش دولت آقای روحانی، تورم بالای 40 درصد مهار شد. نجات کشور باتوجه به مشکلات عدیده‌ای که در ایران وجود داشت، کار بسیار دشواری بود که آقای روحانی توانست از عهده آن برآید. موانع و دشواری‌های بسیاری نیز در این راه وجود داشت که دولت تدبیر و امید توانست این موانع را تحمل کند و کشور را از سراشیبی آسیب نجات دهد البته تندروها در دولت روحانی فعالیت خود را به اوج رساند.

این گروه با بداخلاقی‌هایی که نشان داد سعی داشت مانع رشد و نجات کشور و خروج از مشکلات قبلی شود. این جریان تندرو هیچ مرز اخلاقی‌ای را رعایت نمی‌کنند و از دروغ و سیاهنمایی‌ای دریغ نکردند، منافع و دستاوردهای ملی را تحت الشعاع فعالیت‌های جناحی قرار دادند و تلاش کردند که ناامیدی را به کشور بازگردانند. مردم با آگاهی و واقع گرایی خود نشان دادند که در دام این افراد گرفتار نخواهند شد. مردم به خوبی درک می‌کنند که تداوم این دولت بهترین گزینه‌ای است که پیش رو دارند.

بنابراین بحث 4ساله‌شدن دولت روحانی، یک عملیات روانی است که هیچ‌گونه پشتوانه اجتماعی ندارد. سیاه‌نمایی‌ها و تبلیغات درباره یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری، بر مردم تاثیری ندارد و نخ‌نما شده است. از سوی دیگر، این رفتارها بر روند منطقی و عقلانی دولت نیز بی‌تاثیر است و مردم با آگاهی در انتخابات اردیبهشت ماه،«آشتی ملی» را برای کشور به ارمغان خواهند آورد.

*منبع: روزنامه آرمان 1395.11.24
**گروه اطلاع رسانی**2059**9131**انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال