کد خبر: 82428639 (5835492) | تاریخ خبر: 25/11/1395 | ساعت: 13:36|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

پس از آزمایش موشکی پیونگ یانگ

ارگان حزب حاکم چین:آمریکا باید نگرانی‌های کره شمالی را در نظر بگیرد

پکن - ‌ایرنا - انتشار مطلبی در روزنامه ارگانی حزب حاکم چین درباره اینکه آمریکا باید نگرانی های کره شمالی را در نظر بگیرد، اولین واکنش این کشور به آزمایش موشک بالستیک میان برد پیونگ یانگ محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی این موشک را که دیروز (یکشنبه) به سمت دریای شرقی شلیک شد، محکوم کرده و به دنبال برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت هستند.
اما چین که بسیار بر روابط نزدیک خود با کره شمالی تاکید دارد، همچنان درصدد آن است که طرفین با آرامش تنش های منطقه ای را کاهش دهند.
گلوبال تایمز روز دوشنبه با انتشار مقاله ای به صراحت سیاست های آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد: تحت فشار گذاشتن و سرکوب کره شمالی بی آنکه نگرانی های این کشور از جانب آمریکا و طرف های دیگر مورد توجه قرار گیرد، عبث و بی اثر است.
این روزنامه با رد درخواست های واشنگتن مبنی بر اینکه پکن باید کره شمالی را تحت فشار بگذارد، ‌می نویسد: چنین اقداماتی نتیجه بخش نیست.
گلوبال تایمز تصریح می کند که کره شمالی خود را مواجه با تحریم های سرسختانه و تهدیدهای واقعی نظامی می بیند و از همین بابت بسیار عصبانی است و در چنین شرایطی بیهوده است که از چین بخواهند این کشور را در معرض فشارهای بیشتر قرار دهد.
این مقاله پس از آن منتشر می شود که آمریکا بر این باور است چین به اندازه کافی پیونگ یانگ را برای توقف چنین آزمایش هایی تحت فشار نگذاشته است.
این در حالی است که وزارت امور خارجه چین در مقاطع مختلف از طرفین خواسته است دست از اقدامات تنش زا برداشته و برای گفت و گوهای شش جانبه هسته ای آماده شوند.
مذاکرات شش جانبه با هدف خلع سلاح اتمی کره شمالی با شرکت شش کشور آمریکا، کره شمالی، کره جنوبی، چین، روسیه و ژاپن از دسامبر سال 2008 در پی آزمایش اتمی کره شمالی متوقف شد و تلاش ها برای انجام دوباره این نشست بی نتیجه مانده است.
آساق**۲۳۱**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال