کد خبر: 82428801 (5835607) | تاریخ خبر: 25/11/1395 | ساعت: 14:55|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اعلام کرد

اقدامات جزیره ای در مبارزه با مواد مخدر/لزوم ایجاد اتاق عملیات با ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی نسبت به عملکرد جزیره ای سازمان ها در مبارزه با مواد مخدر انتقاد کرد و گفت: متاسفانه با وجود ستاد مبارزه با مواد مخدر و محورهای زیر چتر، اقدامات جزیره ای در این زمینه هنوز حرف اول را می زند.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا، سردار محمدمسعود زاهدیان روز دوشنبه در حاشیه دیدار و گفت و گو با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از بین پنج تهدید مورد اشاره مقام معظم رهبری، اعتیاد اولین تهدید مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید بیشتر در این زمینه کار صورت گیرد این در حالی است که اقدامات انجام شده در این حوزه منسجم و درون بخش نیست و در برخی مواقع به جای هم افزایی، مشکلات خاصی بوجود می آید.
وی اضافه کرد: با این حال پلیس سعی کرده است، رویکرد مقابله با مواد مخدر را به سمت اجتماعی شدن سوق دهد، اقدامات سلبی در این زمینه 30 درصد و اقدامات اجتماعی و اطلاع رسانی 70 درصد است.
وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی و پیشگیری در اولویت مقابله قرار دارد و بسیار تاثیرگذار است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 573 تن کشفیات انواع مواد مخدر داشته ایم که کشفیات امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه کشفیات در فرودگاه کرمان، فردی که 2 کیلو مواد مخدر را بلعیده بود، در تهران دستگیر شد، که با چه مشقتی این مواد مخدر تخلیه شد که انجام چنین اقداماتی در حوزه کشف، بسیار طاقت فرسا است که البته نتوانستیم در این زمینه از ظرفیت رسانه استفاده کنیم.
سردار زاهدیان گفت: مواردی از این دست که افراد مواد مخدر را بلعیده تا آن را در کشورهایی مثل ترکیه یا کشورهای اروپایی با قیمت کلان بفروشد، بسیار است، براین اساس چنانچه برای فردی شرایطی ایجاد شود، ممکن است به سمت خرید و فروش مواد مخدر سوق یابد.

**جای اتاق عملیات با ایرنا خالی است
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت:جای ایجاد اتاق عملیات مبارزه با مواد مخدر با همکاری پلیس و ایرنا خالی است.
زاهدیان افزود: در بسیاری از موارد می توان با کلام، حق مطلب را ادا کرد به عنوان مثال از حاشیه نشینی که از نقاط آسیب زا است و بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر و افراد آلوده به مصرف در این نقاط زندگی می کنند، جای کار رسانه ای دارد و سبب می شود تا مسئولان به سمت رفع معضل حاشیه نشینی سوق یابند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی و هیات همراه امروز دوشنبه از بخش های مختلف سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدن کرد.
سردار مسعود زاهدیان در این بازدید ضمن حضور در بخش های مختلف اخبار داخلی، اخبار خارجی و اتاق خبر از نزدیک با فعالیت های این خبرگزاری آشنا شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا پیش از بازدید از بخش های مختلف ایرنا با محمد خدادی مدیر عامل ایرنا دیدار و گفت و گو کرد و دو طرف درباره موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.
سردار زاهدیان و هیات همراه پس از بازدید از اتاق خبر ایرنا، در دیدار با سردبیران و خبرنگاران این سازمان به پرسش های مختلف در باره مبارزه پلیس با معضل مواد مخدر پاسخ داد.
اجتمام9105**1569
خبرنگار:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی

برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال