هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کد خبر: 82429705 (5836935) | تاریخ خبر: 26/11/1395 | ساعت: 10:47|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

ترامپیسم و همگرایی مردم جهان با ایرانیان

تهران- ایرنا- اقدامات خصمانه ترامپ در نحوه برخورد با مهاجران و روش های نژادپرستانه ای که در پیش گرفته است، موجب نگرانی بسیاری از ایرانیانی شد که به هر دلیلی، درآمریکا اقامت داشتند و برای انجام برخی امور خود، ناگزیر از رفت و آمد بین ایران و آمریکا بودند.

روزنامه آفرینش در شماره سه شنبه در سرمقاله ای به قلم آذر فخری، نوشت: اینان، نه تنها در آن کشور بلکه در سرزمین مادری خود نیز پیوند ها و دلبستگی ها و نیز امور شغلی و تحصیلی داشته و دارند که با تصمیمات عجولانه ی ترامپ در رابطه با عدم صدور روادید، دچار مشکل و سردرگمی شده اند.

اقدام ترامپ در رابطه با مردمان سرزمینی که بر خلاف کشوری مثل عربستان که خاستگاه و پناهگاه تروریسم و تروریست است، هرگز در هیچ عملیات و برخورد خشونت باری شرکت و همراهی نکرده است برای بسیاری از مردمان جهان و نیز اندیشمندان، سوال برانگیز بود. بسیاری از تحلیل گران داخلی و کارشناسان نیز در واکنشی، خواستار رفتار مقابله به مثل ایران در رابطه با اتباع آمریکایی حاضر در ایران و یا مسافران آمریکا به ایران شدند.

این پیشنهاد با هر انگیزه ای که باشد و با هر نتیجه ای که بخواهیم از آن بگیریم، موجب مقایسه ی مسافرت اتباع ایرانی و آمریکایی به دو کشور می شود و این که مگر اصلا میزان مهاجران و اتباع ایرانی که در آمریکا اقامت دارند با تعداد آمریکاییان در ایران قابل مقایسه است؟ درست است که برابر نهادن کشور ما با کشورهایی که به نوعی با تروریسم در ارتباط اند موجب خدشه دار شدن غرور ما ایرانیان در عرصه دیپلماسی شد اما بر همه ی ما لازم است که از یک کنش احساسی گذر و به کنشی عقلانی برسیم.

چرا که اقدام عجولانه و غیر دیپلماتیک ترامپ با تمام مشکلاتی که برای اتباع ایرانی به وجود آورد ، موجب نوعی همگرایی جهانیان با ما شد.

در نقاط مختلف دنیا، بسیاری از فعالان اجتماعی با راهپیمایی ها شان، بسیاری از نویسندگان و اندیشمندان با مقالات و تحلیل های خود و نیز سیاست مدارانی با سخنرانی ها، بر علیه اقدام ترامپ در مورد ایران، واکنش های مخالفت آمیز نشان داده و آن را محکوم کردند.

در این میان حضور فعال شهروندان آمریکایی در ظهور این مخالفت ها شایان توجه بود. چرا که اکثر شهروندان آمریکایی و نیز حتی مادر خود ترامپ فردی غیر آمریکایی ومهاجرند. اقدام ترامپ به احتمال قوی شرایط جدیدی برای ایرانیان و شناساندن آنان به جهان رقم زد. اکنون، ترامپ و تصمیمات عجولانه و غیر دیپلماتیکش است در یک طرف و جهانی مخالف در سوی دیگر توجه کنید به مخالفت قضاتی که اقدام ترامپ را نوعی نقض قانون دانسته و با آن مخالفت کردند.

*منبع: روزنامه آفرینش، 1395.11.26
**گروه اطلاع رسانی**2059**9131**انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

گالری تصاویر

پربیننده ترین ها

آذربایجان شرقی رتبه نخست پیش فروش ساختمان در کشور را دارد

وجود بیش از پنج هزار بنگاه معاملات املاک در تبریز/

آذربایجان شرقی رتبه نخست پیش فروش ساختمان در کشور را دارد

جدیدترین مطالب سایت

آذربایجان شرقی رتبه نخست پیش فروش ساختمان در کشور را دارد

وجود بیش از پنج هزار بنگاه معاملات املاک در تبریز/

آذربایجان شرقی رتبه نخست پیش فروش ساختمان در کشور را دارد

موضوعات مرتبط