کد خبر: 82431767 (5839728) | تاریخ خبر: 27/11/1395 | ساعت: 15:53|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نمایش فیلم های ایرانی در مقدونیه

بلگراد- فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری در آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه آلبانی زبان شهر تتووای مقدونیه به اکران در آمد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، «شهرام مکری» و «نسیم احمدپورسامانی» کارگردان و فیلمنامه نویس فیلم ' گربه و ماهی' که به دعوت دانشکده هنر دانشگاه آلبانی زبان شهر تتوا به مقدونیه آمده اند در هنگام نمایش فیلم در کنار حاضران در آمفی تئاتر دانشکده هنر شهر تتووا در مقدونیه حضور داشتند.
مکری پس از نمایش فیلم ضمن برپایی کارگاهی درباره سینمای هنری ایران به پرسش های دانشجویان و استادان سینما و نمایش و همچنین مجموعه آثارش پاسخ داد.
وی در بخشی از سخنان خود توجه جوانان مقدونیه به سینمای هنری را ستود و گفت شرق اروپا نقطه امیدی برای تحول خواهی در سینمای تجاری گونه امروز است.
«میستار نعمتی» ریس دانشکده هنر شهر تتووا مقدونیه و پروفسور رشته نقاشی، سفر هنرمندان ایرانی به مقدونیه را فرصتی بی نظیر برای آشنایی دانشجویان و استادان مقدونیه ای با رویدادهای پیشگام هنری نامید و از این بابت مراتب قدردانی ویژه دانشگاه تتووا را ابراز کرد.
این برنامه با یاری رایزنی فرهنگی ایران در مقدونیه و همکاری سفارت ایران در اسکوپیه اجرا شد.
طی روزهای آینده نیز آخرین ساخته عباس کیارستمی و چندین اثر دیگر هم در سینماتک اسکوپیه به نمایش در می آید و شهرام مکری نیز کارگاهی دو روزه در این مجموعه برگزار می کند.
اروپام**436**1908

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال