کد خبر: 82433095 (5841539) | تاریخ خبر: 28/11/1395 | ساعت: 16:59|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

روابط ایران و مقدونیه در پرتو فرهنگ

بلگراد-ایرنا- چندین برنامه هنری از ایران ظرف ده روز در شهرهای مقدونیه اجرا می شود که از جمله آنها می توان به نمایش شش فیلم و برپایی چهار کارگاه سینما و دو کنسرت استادان موسیقی اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، «حسین کریمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسکوپیه با حضور در برنامه صبحگاهی تلویزیون پرمخاطب 'تلما' در مقدونیه اجرای برنامه های فرهنگی را اعلام و جزئیات آن را به اطلاع بینندگان رساند.
وی در این برنامه ضمن توضیح جایگاه برجسته سینمای ایران و توجه و علاقه ویژه هنردوستان به آن این نوع فعالیت ها را در راستای شناخت و شناساندن فرهنگ و هنر دو کشور و نزدیک ساختن دو ملت ارزیابی کرد.
سفیر کشورمان در کنفرانس خبری جداگانه با حضور «شهرام مکری» سازنده فیلم ماهی وگربه و خانم «نسیم احمدپور» فیلمنامه نویس این فیلم در حضور رسانه های گروهی با توضیح بیشتر خبر برنامه های فرهنگی اظهار کرد: روابط فرهنگی همان روابط انسانی است که به همه ابعاد روابط بین ملت ها امکان می دهد زیر سایه فرهنگ به توسعه دست یابند.
شهرام مکری کارگردانی که فیلم 130 دقیقه ای خود را در قالب تنها یک سکانس و بدون قطع دوربین ساخته است در این نشست خبری اظهار کرد که می خواسته است تجربه ای تازه از عنصر زمان در ساخت فیلم بیافریند و امید دارد با این کار دوستانی علاقه مند به شکستن عادتها در فیلمسازی بیابد.
نسیم احمدپور نیز خطاب به خبرنگاران اظهار امیدواری کرد؛ فیلم ماهی و گربه به عنوان فیلمی تجربه گرا بتواند علاقه هنرمندان ایران و مقدونیه را برای پیگیری تجربه های مشترک برانگیزاند.
اروپام**436**1010**انتشار دهنده:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال