کد خبر: 82433211 (5841672) | تاریخ خبر: 28/11/1395 | ساعت: 18:35|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نامزد وزارت کار ترامپ کناره گیری کرد

نیویورک- ایرنا- «اندرو پازدر» نامزد دونالد ترامپ برای وزارت کار آمریکا به دلیل مواجه شدن با اتهامات مختلف، با تقدیم استعفانامه خود به ترامپ اعلام کرد که به دنبال مشورت با افراد خانواده خود تصمیم به کناره گیری از نامزدی این پست گرفت.

اندروپازدر نامزد وزارت کار ترامپ که به دنبال 4 بار تعویق نشست رأی اعتماد خود در سنای آمریکا، قرار بود روز جمعه در مقابل سناتورهای آمریکایی حضور پیدا کند، شب گذشته در اقدامی کم سابقه از این نامزدی کناره گیری کرد.
پازدر که از زمان اعلام نامزدی او از سوی ترامپ تاکنون با اتهامات متعددی از جمله استخدام یک مهاجر غیر قانونی به عنوان خدمتکار منزل خود و ضرب و شتم همسرش روبرو شده، در این استعفا نامه نوشت که در پی گفت وگو با همسر و افراد خانواده اش تصمیم به کناره گیری از این نامزدی گرفته است.
نامزد وزارت کار آمریکا نخستین وزیر کابینه از مجموع 23 نامزد سمت های مختلف کابینه ترامپ است که پیش از رویارویی با سناتور های آمریکایی از این نامزدی کناره گیری کرده است.
هنوز 11 عضو دیگر کابینه جدید آمریکا در انتظار رأی اعتماد سنای این کشور بسر می برند.
وی در نامه استعفای خود در پاسخ به اتهامات مربوط به استخدام یک مهاجر غیر قانونی برای خدمتکاری در منزل خود نوشته است که تا مدت ها پس از استخدام این زن از وضع غیر قانونی او اطلاع نداشته است.
این توجیه از سوی یک سرمایه دار بزرگ آمریکایی که مالکیت رستوران ها و شرکت های مختلف تولیدات غذایی در این کشور را به عهده دارد با توجه به قوانین این کشور که ارائه مدارک هویت و وضع اقامتی افراد از سوی کارفرمایان را به منظور پرداخت حقوق به آن ها ضروری است، بی اساس به نظر می رسد.
اروپام-4-541**1144* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال