کد خبر: 82433349 (5841778) | تاریخ خبر: 28/11/1395 | ساعت: 21:17|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

بیانیه مشترک همکاری های حقوقی و قضایی ایران و آذربایجان امضا شد

باکو – ایرنا – بیانیه مشترک همکاری حقوقی و قضایی ایران و جمهوری آذربایجان به امضای مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری کشورمان و فکرت محمداف همتای آذربایجانی وی رسید.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، در این سند بر همکاری های قضایی و حقوقی دو کشور بر اساس تفاهمنامه های امضا شده در سالهای گذشته و ادامه گفت و گوها به صورت دوره ای و همکاری های دوجانبه در زمینه مسایل اساسی حقوق بین الملل، برگزاری نشست های آموزشی مشترک در حوزه های حقوق کودکان و زنان تاکید شده است.
بهرمندی قضات و سایر کارکنان دستگاه های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان از فناوری های پیشرفته و دانش روز در اجرای عدالت نیز از جمله مفاد این بیانیه مشترک است.
مصطفی پور محمدی در سخنانی در این دیدار توافقنامه های همکاری حقوقی و قضایی امضا شده در سالهای قبل میان دو کشور را خاطر نشان و مباحث حقوق شهروندی، همکاری در زمینه های حقوق بشر ، حقوق کودکان، مبارزه با تروریسم، مواد مخدر، پولشویی، همکاری های فنی، آموزشی و تحقیقی را از جمله زمینه های تعاملات دو کشور در حوزه های حقوقی و قضایی اعلام کرد.
وزیر دادگستری کشورمان اعلام کرد: ایران و جمهوری آذربایجان مصمم بر تحیکم همکاری های فیمابین در حوزه حقوقی و قضایی هستند .
فکرت محمد اف وزیر دادگستری جمهوری آذربایجان نیز با ابراز رضایت از گسترش بیش از پیش همکاری های دو کشور در حوزه حقوقی و قضایی گفت: ما توافقنامه همکاری در زمینه انتقال محکومان و استرداد مجرومان داریم و در این دیدار زمینه های جدید همکاری را بررسی و به نتیجه خوبی هم رسیدیم.
در این دیدار، وزیران دادگستری ایران و جمهوری آذربایجان همچنین مقرر شد با هدف حمایت از کارگران و تجار دو کشور، مرکز حکمیت در امور تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان تشکیل شود.
در حال حاضر همکاری های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان بر اساس سه توافقنامه امضا شده در سالهای گذشته در زمینه های استرداد مجرمان ، انتقال محکومان و معاضدت قضایی و حقوقی صورت می گیرد .
پور محمدی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه برای دیدار دو روزه وارد جمهوری آذربایجان شد و در نخستین روز این سفر با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد .
دیدار با رئیس مجلس و وزیر کشور جمهوری آذربایجان از جمله برنامه های سفر وزیر دادگستری ایران به این کشور است.
شبد* 337*9122* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

گالری تصاویر

بیانیه مشترک همکاری های حقوقی و قضایی ایران و آذربایجان امضا شد
بیانیه مشترک همکاری های حقوقی و قضایی ایران و آذربایجان امضا شد

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

برکناری اسد دیگر اولویت دولت آمریکا نیست

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل؛

برکناری اسد دیگر اولویت دولت آمریکا نیست

موضوعات مرتبط