کد خبر: 82433938 (5842640) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 15:41|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

امامان جمعه : فقط با دشمنان قهریم

استانها - ایرنا - امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های این هفته با اشاره به اینکه برخی از آشتی ملی سخن به میان می آورند گفتند : همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما با هم قهر نیستیم، فقط با دشمنانمان قهریم.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، نمایندگان ولی فقیه در استانها و امامان جمعه افزودند : جریان سیاسی منفور باید بدانند ملت ایران همیشه به انقلاب اسلامی وفادار و با فتنه گران قهر هستند.
نمایندگان ولی فقیه در استانها و امامان جمعه همچنین به راهپیمایی باشکوه و دشمن هراس یوم الله 22بهمن سال جاری اشاره کردند و افزودند : مساله این است که مردم با هم قهر نیستند و این موضوع را در راهپیمایی 22 بهمن به رخ همگان کشاندند.
امامان جمعه گفتند : در این راهپیمایی بار دیگر پیام آزادی خواهی، استقلال و ایستادگی ملت بزرگ و مقتدر ایران اسلامی به رخ جهانیان و به ویژه استکبار جهانی نشان داده شد .
خطیبان نماز جمعه سراسر کشور همچنین با اشاره به قیام 29 بهمن سال 56 مردم آذربایجان به مناسبت چهلمین روز شهادت شهدای قم، گفتند : این حرکت مردم، موتور حرکت پیروزی ملت در 22 بهمن 57 شد و مردم با لبیک گویی به امام راحل، انقلاب را به پیروزی رساندند.
گروه اخبار استان های خبرگزاری جمهوری اسلامی؛ خطبه های نماز جمعه برخی مراکز استانها را در قالب یک بسته خبری به صورت خلاصه و فشرده در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

**اصفهان
امام جمعه اصفهان : فقط با دشمنان قهریم
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: برخی از آشتی ملی سخن به میان می آورند، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما با هم قهر نیستیم، فقط با دشمنانمان قهریم.
سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان در مصلای این شهر افزود: وقتی اجتماعی یا کسی هدفی دارد و هدفمند کار می کند، اگر کسی ضد آن عمل کرد نمی شود با او آشتی کرد.
وی اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب با آنان که با بی احترامی به عاشورا، بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، نمی شود آشتی کرد و ما با آنها قهریم.
آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: دین اسلام نیز می گوید محبت داشته باشید اما در عین حال بر دشمنان، غضب هم داشته باشید همانطور که در آیه قرآن آمده ' اشداء علی الکفار رحماء بینهم'.
**خرم آباد
امام جمعه خرم آباد : قهر ملت ایران با فتنه گران به آشتی تبدیل نمی شود
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: جریان سیاسی منفور باید بدانند ملت ایران همیشه به انقلاب اسلامی وفادار و با فتنه گران قهر هستند.
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر افزود: بعد از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی بعضی از جریان‌ های سیاسی و قانون شکنان پیشنهاد آشتی ملی را مطرح کردند.
وی اظهار کرد: افرادی بحث آشتی ملی را مطرح کردند که در سال 88 دست در دست ضد انقلاب و سلطنت ‌طلبان و از سیاسیون ورشکسته دادند.
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: این افراد نسبت به بسیج، روز عاشورا و ولایت فقیه خیانت و ظلم کرده اند و اکنون با طرح آشتی ملی می ‌خواهند رها باشند.
وی گفت: مساله این است که مردم با هم قهر نیستند و این موضوع را در راهپیمایی 22 بهمن به رخ همگان کشاندند.
**قم
خطیب جمعه قم : انقلاب اسلامی ایران بعد از گذشت 38 سال همچنان پویا و بالنده است
خطیب جمعه قم گفت: برخلاف سایر انقلاب های دنیا، انقلاب اسلامی بعد ازگذشت 38 سال همچنان زنده، پویا و بالنده است و مردم یاران باوفای انقلاب هستند.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درخطبه های نمازجمعه قم درمصلای قدس با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزود: ملت ما با حضور خود در صحنه های مختلف انقلاب، توطئه های دشمنان را در مراحل مختلف خنثی می کنند.
وی ادامه داد: مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال در اوج تهدیدهای دشمنان بویژه رئیس جمهوری تازه کار آمریکا، اینگونه وارد صحنه شدند و در برخی شهرها ، دو برابر سال گذشته شرکت کردند.
**تبریز
امام جمعه موقت تبریز: قیام 29 بهمن تبریز موتور محرکه پیروزی انقلاب بود
امام جمعه موقت تبریز با اشاره به قیام 29 بهمن سال 56 مردم آذربایجان به مناسبت چهلمین روز شهادت شهدای قم، افزود: این حرکت مردم، موتور حرکت پیروزی ملت در 22 بهمن 57 شد و مردم با لبیک گویی به امام راحل، انقلاب را به پیروزی رساندند.
آیت الله سیدمحمدتقی آل هاشم، در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز افزود: با توجه به اینکه کشور ما از با ثبات و امن ترین کشورها بوده و سطح امنیت آن از خیلی از کشورها بیشتر است بنابراین طرح آشتی ملی معنا ندارد.
وی با اشاره به دیدار جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب به مناسبت قیام 29 بهمن تبریز اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سخنان ارزشمندی ایراد فرمودند و بر توجه و رسیدگی بیشتر مسئولان به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کردند.
خطیب جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مردم از بی اعتنایی به مشکلات رنج می برند، یادآوری کرد: مسئولان باید با خدمت به مردم، حضور گسترده و پرشکوه آنان در راهپیمایی 22 بهمن را جبران کنند چراکه آنان پشتیبان ولایت و نظام اسلامی بوده و ذخیره انقلاب هستند.
**ساری
امام جمعه ساری : انقلاب اسلامی را با هیچ ثروتی معامله نمی کنیم
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری از انقلاب اسلامی به عنوان نعمت الهی یاد کرد و گفت: آن را با هیچ ثروتی معامله نخواهیم کرد.
آیت الله نور الله طبرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را دلیل بر عشق آنان نسبت به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دانست و افزود : حتی دشمنان نظام نیز این حضور و وحدت را اذعان دارند.
وی گفت : مردم با حضور غیر قابل پیش بینی در مراسم سالگرد انقلاب اسلامی همه گزینه های روی میز کار رئیس جمهوری جدید آمریکا را بر هم ریختند.
نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری اضافه کرد : اینک همه جهان دانستند که هیچ عاملی اعم از تهدید، تحریم، گزینه نظامی و غیره قادر به جدایی مردم از انقلاب و ولایت فقیه نیست.
**مشهد
امام جمعه مشهد : ملت ایران برای دفاع از دین، پای انقلاب ایستاده است
امام جمعه مشهد گفت: ملت ایران به رغم برخی گلایه مندی از مسئولان برای دفاع از دین خود پای انقلاب ایستاده است.
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: رهبر معظم انقلاب اخیرا در فرمایشات خود اعلام کردند که مردم از تبعیض، کم کاری و بی اعتنایی به مشکلات خود گلایه مند هستند.
وی اظهار کرد: با این حال کارشناسان اجتماعی و گزارشگران داخلی و خارجی شرکت مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را 70 درصد بیشتر از سال گذشته ارزیابی کردند.
وی گفت: بسیاری از راهپیمایان امسال کسانی بودند که نه پیروزی انقلاب و نه هشت سال دفاع مقدس را دیده اند و در بستر نظام نیز با کاستی هایی روبرو شده اند.
**رشت
خطیب جمعه رشت:حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، پشتوانه محکمی برای دستگاه دیپلماسی است
امام جمعه موقت رشت با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه گفت: این حضور باشکوه مردمی، پشتوانه محکمی برای دستگاه دیپلماسی کشور است تا با تکیه بر ملت، با قدرت عمل و با استحکام صحبت کنند.
حجت الاسلام و المسلمین احمد عبدالله زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) افزود: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ، پشتوانه محکمی برای دستگاه های دیپلماسی است.
وی با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حاوی پیام هایی است، اظهار کرد: حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ، گسست ناپذیری آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی با هویت مردم را به نمایش گذاشت.
**البرز
مام جمعه کرج : مردم آگاهانه و عزتمند در برابرتهدیدات دشمن ایستاده اند
امام جمعه کرج با اشاره به حضور پرشور و هوشمندانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: مردم از این طریق در مقابل تهدیدها ایستادند و پیام های بسیاری را به داخل و خارج مخابره و تاکید کردند که با عزت در مقابل تهدیدات دشمن ایستادگی می کنند.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، افزود: مردم همواره انسجام خود را نشان داده و در برابر غرور و زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کرده اند.
امام جمعه کرج افزود: از مسئولان انتظار می رود که در خصوص عملکرد خود در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند چراکه برخی اقدامات صورت گرفته اما مردم از آن بی اطلاع هستند.
**یاسوج
امام جمعه یاسوج : راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر پیام عزت خواهی ملت ایران را نشان داد
امام جمعه یاسوج گفت: راهپیمایی باشکوه و دشمن هراس یوم الله 22بهمن سال جاری بار دیگر پیام آزادی خواهی، استقلال و ایستادگی ملت بزرگ و مقتدر ایران اسلامی را به رخ جهانیان و به ویژه استکبار جهانی به اثبات رساند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت که فریاد آزادی خواهی و حق طلبی ملت بزرگ ایران در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن پاسخ محکمی به رجز خوانی های این روزهای دولتمردان آمریکا و پشتوانه محکمی برای تداوم و اقتدار روز افزون ایران اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی است.
وی بیان کرد که ملت همیشه در صحنه ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی با راهپیمایی گسترده و دشمن هراس خود پاسخ محکمی به سردمداران نظام سلطه دادند.
1484
انتشار دهنده : اصغر رضاخانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال