کد خبر: 82433978 (5842681) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 16:11|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

کویت : پس از توافق وین به کاهش تولید نفت پایبند نخواهیم بود

تهران - ایرنا - دولت کویت از برنامه ریزی خود برای افزایش تولید نفت به مقدار 500 هزار بشکه پس از پایان مدت توافق شش ماهه نفتی وین خبر داد.

به گزارش ایرنا، جمال جعفر رییس هیات مدیره شرکت ملی نفت کویت روز جمعه در گفت وگویی مطبوعاتی اعلام کرد این کشور پس از پایان اجرای توافق نفتی وین، نیم میلیون بشکه به تولید نفت خود می افزاید چرا که قصد دارد میزان تولید نفت را از مرز 3 میلیون و 150 هزار بشکه بالاتر ببرد و حتی در صورتی که سازمان اوپک کاهش تولید را تمدید کند، کویت به این امر پایبند نخواهد بود .
جعفر گفت : کویت بر اساس طرح مدون پنج ساله قصد دارد تولید خود را تا سال 2021 به مرز سه میلیون و 650هزار بشکه در روز برساند و به سرمایه گذاری در صنایع نفتی خود ادامه خواهد داد.
این مقام کویتی همچنین از امضای سه توافقنامه مشترک با شرکت های نفتی 'رویال دویتش شیل' و بریتیش پترولیوم برای اجرای پروژه های نفتی خبر داد .
با توجه به این که کویت در پی اعمال راهبردی سه گانه افزایش تولید نفت، توسعه پالایشگاه ها و به جریان انداختن طرح 'سوخت های پاک' (Clean Fuels Peojects) است، شرکت ملی نفت این کشور در نظر دارد تا سال ٢٠٢٢ میلادی، سرمایه گذاری گسترده ای در صنعت نفت انجام دهد.
از سویی دیگر وزارت تجارت و صنایع کویت با طرح پیشنهادی شرکت دولتی 'نفت کویت' (KPC) مبنی بر ایجاد یک شرکت زیرمجموعه برای توسعه و اجرای طرح های مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه، موافقت کرده است.
شرکت جدید موسوم به 'صنایع پتروشیمی متمرکز کویت' (Integrated Petrochemical Industries) که برای شروع به کار خود سرمایه ای حدود شش میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت، قرار است تعداد زیادی طرح را در حوزه صنایع پایین دستی اجرایی کند.
خاورم*320 ** شبس 1574** انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال