کد خبر: 82433999 (5842272) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 16:32|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رسانه چینی اعلام کرد:

نسبت دادن قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی به دولت این کشور دسیسه چینی است

پکن -‌ ایرنا - یک رسانه چینی اعلام کرد که نسبت دادن مرگ «کیم جونگ نام» برادر ناتنی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به دولت این کشور تلاشی برای براندازی حکومت پیونگ یانگ و دسیسه ای از سوی دشمنان این کشور است.

به گزارش ایرنا، گلوبال تایمز که دیدگاه های رسمی مقام های چین را منتشر می کند، روز جمعه نوشت: رسانه ها به این مساله دامن می زنند و از ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی به عنوان اهرمی برای فشار بر حکومت کره شمالی با هدف براندازی استفاده می کنند.
این در شرایطی است که پس از قتل وی در فرودگاه مالزی و دستگیری شماری از افراد مرتبط با این سوء قصد، کره شمالی خواستار بازگرداندن شدن جسد «کیم جونگ نام» شده و کره جنوبی هم اعلام کرده است اگر کره شمالی در این موضوع دخالت داشته باشد باید به عنوان دولت حامی تروریسم معرفی شود.
روزنامه چینی می نویسد: هیچ دلیل و مدرک قاطعی که ثابت و توجیه کند که حکومت کره شمالی در این واقعه دست داشته است، وجود ندارد.
گزارش نشریه چینی اضافه می کند که آشکار نیروهایی دیده می شوند که با سوء استفاده از رسانه ها و انتشار مطالب مختلف در باره این ترور و نسبت دادن آن به کره شمالی به دنبال دستور کارهای سیاسی خود هستند.
رسانه های گروهی چین در روزهای اخیر در باره قتل این فرد که سال ها در ماکائو و پکن زندگی کرده است، سکوت کرده اند و وزارت امور خارجه چین نیز اعلام کرده به این مساله توجه دارد و تحولات را دنبال می کند.
قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی روز دوشنبه در فرودگاه کوالالامپور و زمانی که وی قصد سفر به شهر ماکائو در جنوب چین را داشت، اتفاق افتاد و تاکنون 2 زن و یک مرد در این ارتباط دستگیر شده اند.
روزنامه گلوبال تایمز با اشاره به برخی مطالب در رسانه های غربی و کره ای مبنی بر اینکه این فرد تحت حفاظت چین بوده است، نوشت: مردم نباید فریب این گزارش ها را بخورند زیرا اینها دسیسه چینی ها و داستان سرایی هایی غیرواقعی است. زیرا آنها می خواهند به هر شکل پای چین را هم به این مساله بکشانند.
آساق**۲۳۱**11597*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال