کد خبر: 82434002 (5842730) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 16:37|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

بند خاکی محمدآباد در جهرم شکست/ تدابیر مسئولان فارس برای کاهش خسارات

شیراز- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت:‌ بند خاکی محمدآباد در شهرستان جهرم بر اثر حجم زیاد آب ناشی از بارندگی های پیاپی شکست و در حال تلاش برای کاهش خسارات این اتفاق هستیم.

حسن فیاض پور جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ ‌این بند خاکی است و حجم آب زیادی را در مقایسه با سدها ذخیره نمی کند با این حال، تمهیدات لازم برای کاهش خسارات در جهرم صورت گرفته است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان آب ذخیره شده در این بند اظهار کرد‌:‌ تا دقایقی دیگر جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری فارس به ریاست استاندار تشکیل می شود و در این جلسه، شرکت آب منطقه ای فارس اطلاعات دقیق در این باره را اعلام می کند.
2 سامانه بارشی از شامگاه یکشنبه 24 بهمن ماه جاری هوای استان فارس را تحت تاثیر قرار داده و بارش های گسترده موجب خوشحالی مردم استان شده است. در برخی مناطق جنوبی استان، بارش 400 میلی متر باران در مدت پنج شبانه روز ثبت شده است.
در همین حال، برخی زیرساخت ها و منازل روستاییان و بافت فرسوده برخی شهرهای استان در اثر این بارش ها و به راه افتادن سیلاب، آسیب دیده است و به طور همزمان،‌امدادگران در حال امدادرسانی به مردم حادثه دیده هستند و ساکنان برخی روستاها در شهرستان های جهرم،‌فسا و داراب و دیگر مناطق استان برای پیشگیری از خسارات بیشتر به محل های اسکان های اضطراری انتقال یافته اند.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.
6122/ 2027
خبرنگار:‌سارنگ عبدالهی **‌انتشاردهنده:‌سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال