کد خبر: 82434130 (5842884) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 18:48|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مقام آب منطقه ای فارس: تخلیه آب از بند محمدآباد تهدیدی برای مردم جهرم نیست

شیراز- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس از تخلیه 350 هزار متر مکعب آب از سه حوضچه شکسته بند تغذیه مصنوعی محمدآباد جهرم خبر داد و گفت این حادثه هیچ تهدیدی برای دانشگاه آزاد یا مردم جهرم نیست.

محمد رضا ارجمند جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بند، 10 سال پیش ساخته شده و ظرفیت تحمل بارندگی حدود 400 میلیمتری را نداشته است.
وی اظهار کرد: میزان آب ورودی رودخانه در مسیر این بند تغذیه مصنوعی بیش از تحمل آن بوده و باعث تخریب سه حوضچه از مجموع 9 حوضچه بند شده است.
این مقام شرکت آب منطقه ای فارس گفت: هم اینک تخلیه 350 هزار متر مکعب از حوضچه های شکسته ادامه دارد که این میزان آب در مسیر رودخانه جاری می شود.
وی اظهار کرد: فاصله این بند تغذیه مصنوعی تا دانشگاه آزاد جهرم بیش از پتج کیلومتر است و با توجه به عرض 100 متری رودخانه تهدیدی برای این دانشگاه نیست.
ارجمند گفت: این حادثه برای ساکنان منطقه محمدآباد نیز تهدیدی تلقی نمی شود.
پیش از این مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفته بود:‌ بند محمدآباد در شهرستان جهرم بر اثر حجم زیاد آب ناشی از بارندگی های پیاپی شکست و در حال تلاش برای کاهش خسارات این اتفاق هستیم.
حسن فیاض پور افزود:‌ ‌این بند حجم آب زیادی را در مقایسه با سدها ذخیره نمی کند با این حال، تمهیدات لازم برای کاهش خسارات در جهرم صورت گرفته است.
2 سامانه بارشی از شامگاه یکشنبه 24 بهمن ماه جاری هوای استان فارس را تحت تاثیر قرار داده و بارش های گسترده موجب خوشحالی مردم استان شده است. در برخی مناطق جنوبی استان، بارش 400 میلی متر باران در مدت پنج شبانه روز ثبت شده است.
در همین حال، برخی زیرساخت ها و منازل روستاییان و بافت فرسوده برخی شهرهای استان در اثر این بارش ها و به راه افتادن سیلاب، آسیب دیده است و به طور همزمان،‌امدادگران در حال امدادرسانی به مردم حادثه دیده هستند و ساکنان برخی روستاها در شهرستان های جهرم،‌فسا و داراب و دیگر مناطق استان برای پیشگیری از خسارات بیشتر به محل های اسکان های اضطراری انتقال یافته اند.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.
6113/ 2027
خبرنگار: نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال