کد خبر: 82434149 (5842888) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 19:8|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:در بدنه دولت دو تابعیتی نداریم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور،گفت: درحال حاضر در بدنه دولت و بدنه مدیریتی کشور مدیران دو تابعیتی نداریم.

جمشید انصاری عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا،افزود: درباره وجود افراد دو تابعیتی در مجموعه دولت و مدیران،‌البته مرجع اصلی اعلام کننده آن وزارت اطلاعات است.
وی با بیان اینکه براساس بند ب ماده 42 قانون استخدام کشوری ،شرایط استخدام در دولت یا ورود به بدنه دولتی،تابعیت ایران اعلام شده است ، تصریح کرد: به طور طبیعی اگر کسانی باشند که دو تابعیت داشته باشند، نمی توانند در دستگاه دولتی استخدام شوند و ما براساس اعلام وزارت اطلاعات که اخیرا صورت گرفته است، هیچ گزارش مستندی درخصوص اینکه در سطوح مدیریتی دستگاه های اجرایی افرادی با تابعیت دوگانه مشغول باشند،نداریم.
انصاری اضافه کرد: اگر دادستان کل کشور اطلاعاتی در این مورد دارد به نظر می رسد مناسبت تر است اسناد خود را یا در اختیار دستگاه های اجرایی ذیربط یا سازمان اداری و استخدامی کشور قرار دهد یا برای بررسی بیشتر در اختیار وزارت اطلاعات قرار دهد تا برخورد قانونی لازم به آنها به عمل آید.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: چیزی از سوی دادستان کل کشور به عنوان مصادیق دو تابعیتی بودن در اختیار این سازمان و دستگاه های ذیربط قرار نگرفته است و وزیر اطلاعات نیز این موضوع را که کسانی با تابعیت غیرایرانی در دولت هستند، تایید نکرده اند.
انصاری با بیان اینکه مواردی از دو تابعیتی بودن مدیران به ما گزارش نشده است، ادامه داد: به طور قطع بعد از این اینکه موارد را مراجع ذیصلاح اعلام کنند با آنها برخورد می شود.
اجتمام**7268** 1701
خبرنگار: مهناز بیرانوند* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال