کد خبر: 82434189 (5842098) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 20:13|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

هشدار رییس پلیس لندن در مورد تهدیدات ناشی از بازگشت داعشی ها به کشورشان

لندن - ایرنا - «برنارد هوگان هو» رئیس پلیس متروپلیتن لندن ضمن درخواست از روحانیون مسلمان برای برداشتن گام های عملی و موثرتر برای مقابله با اندیشه های افراطی هشدار داد برخی از داعشی ها درصدد بازگشت به کشورشان هستند که یک تهدید بزرگ بشمار می آید.

به گزارش ایرنا، «برنارد هوگان هو» رئیس پلیس متروپلیتن لندن که تا ده روز دیگر از مقام خود کناره گیری خواهد کرد روز جمعه در گفت و گو با ایونینگ استاندارد گفت: سخت ترین کار برای غرب این است که با اندیشه داعش مبنی بر اینکه اسلام حامی خشونت است، مقابله کند.
وی افزود: به نظر من هیچ قرائتی از اسلام، موید استفاده از خشونت نیست اما متاسفانه برخی افراد این گونه برداشت کرده اند.
رئیس پلیس لندن ادامه داد: به همین دلیل روحانیون مسلمان وظیفه دارند تا با این مساله به طور جدی چالش و خیلی روشن اعلام کنند که چنین قرائتی از اسلام هرگز پذیرفتنی نیست.
'هوگان هو' با بیان اینکه «در هیچ تفسیری قتل نفس پذیرفتنی نیست» افزود: ما نمی توانیم نسبت به باورهای دینی بی تفاوت باشیم و بایستی اعلام کنیم که این تفسیر اشتباه است.
رئیس پلیس لندن با بیان اینکه نیروهای داعش در میادبن سوریه و عراق در حال شکست خوردن هستند، افزود: برخی از این افراد اکنون درصدد بازگشت به خانه شان هستند و این یک تهدید بزرگی برای ما به حساب می آید.
وی ادامه داد: آنها یک سری جنایتکار سیاسی هستند که اقدامات وحشیانه ای صورت داده اند که در دین اسلام هیچ جایگاهی ندارد.
'هوگان هو' هشدار داد که این افراد در صدر دستور کار سیستم امنیتی دولت انگلیس قرار دارند و گفت: آنها قطعا دارای دوست و یا وابستگان سازمانی در اینجا هستند و این در حالی است که ما تجربه ای در این خصوص نداریم.
وی افزود: آنها همان هایی هستند که ما بایستی نگرانشان باشیم، چون نمی توانیم اقدامات آنها را پیش بینی کنیم.
«برنارد هوگان هو» سال گذشته گفته بود: آنقدر احتمال حملات تروریستی در لندن زیاد است که با وجود تمام تلاش های پلیس و نیروهای امنیتی، نمی تواند قول دهد هیچ حمله تروریستی به وقوع نخواهد پیوست.
وی متعاقبا مهرماه گذشته اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری خواهد کرد.
هوگان هو در بیانیه ای که در خصوص استعفای خود منتشر کرد نوشت: زمانی که به این سمت منصوب شدم مصمم بودم تا با جرائم بجنگم و بهترین خدمات را ارائه دهم. برای من یک افتخار بود که به عنوان رئیس پلیس متروپلیتن خدمت کنم و از زمانی که برای این کار اختصاص دادم، لذت بردم.
وی 12 در سپتامبر سال 2011 پس از اغتشاشات خیابانی لندن به ریاست پلیس متروپلیتن منصوب شد و در طول زمان خدمتش تامین امنیت بازی های المپیک 2012 لندن را برعهده داشت.
به گفته منابع انگلیسی، میزان جرایم در لندن طی دوره ریاست وی 18 درصد کاهش یافته است.
از میان نامزدهای احتمالی برای جایگزینی هوگان هو، نام «سارا ثورنتون» رئیس فعلی 'شورای روسای ملی پلیس ' و «مارک رولی» دستیار ویژه پلیس متروپلیتن در امور مبارزه با تروریسم مطرح است.
سطح هشدار تروریستی در انگلیس از آگوست سال 2014 میلادی به سطح 'شدید' ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیده است که به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به شدت محتمل است.
در صورتی که اوضاع امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می رسد و این بدان معناست که «وقوع یک حمله قریب الوقوع تروریستی انتظار می رود.»
اروپام**5**ن**1552/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال