کد خبر: 82434211 (5842975) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 20:38|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مذاکرات پلیس ایران و ارمنستان بررسی شد

مسکو - ایرنا - در مذاکرات سردار مرتضی میرزایی جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران و سرلشکر هونان بوغوسیان قائم مقام رئیس پلیس جمهوری ارمنستان، راههای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و انتقال تجربیات جمهوری اسلامی در این زمینه بررسی شد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که روز جمعه در ستاد فرماندهی پلیس ارمنستان در شهر ایروان برگزار شد، سردار میرزایی روابط دوستانه در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را فرصت بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها بین پلیس دو کشور خواند.
وی در ادامه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری در زمینه های مرتبط با وظایف پلیس اعلام کرد.
سردار میرزایی با تاکید بر اینکه ایران تجارب مفید و ارزشمندی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، روش ها و شیوه های پیشگیری و مبارزه با جرائم مرتبط با این مواد دارد، گفت که تهران آماده همکاری با ایروان برای انتقال این تجربیات است.
سرلشکر بوغوسیان قائم مقام رئیس پلیس جمهوری ارمنستان نیز با ماندگار خواندن روابط عمیق و تاریخی مردم دو کشور و همچنین تاثیر فعالیت های سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی در ارتقای روابط، برای انجام همکاری ها در تمامی زمینه ها بین پلیس دو کشور اعلام آمادگی کرد.
سرلشکر بوغوسیان با سودمند خواندن اجرای پیشنهاد ایران برای مبادله تجارب ضدجرائم پلیس دو کشور، سطح روابط سیاسی بین تهران و ایروان را زمینه ساز گسترش همکاری ها در حوزه ها وظایف پلیس از جمله کاهش جرم خواند.
همچنین در مذاکرات جداگانه سردار میرزایی با آرا فیدانیان رئیس اینترپل، سرهنگ لورین صفریان رئیس اداره تحقیقات کیفری پلیس جمهوری ارمنستان و سرکیس ماروتی روسیان رئیس پلیس شهر ایروان پایتخت این کشور، زمینه های مختلف همکاری در حوزه های مرتبط بررسی و بر لزوم گسترش روابط تاکید شد.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا
اطلاع از آخرین اخبار جهان در کانال ایرنا بین الملل.
@IRNAInternational
https://telegram.me/joinchat/DSEp_0AtzWwBxLcJd5MPjg

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال