کد خبر: 82434257 (5843025) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 21:38|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

گالوپ:محبوبیت ترامپ 21 درصد زیر میانگین تاریخی است

نیویورک - ایرنا - نظرسنجی های موسسه گالوپ نشان می‌دهد که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در میان مردم این کشور به 21 در صد پایین تراز میانگین محبوبیت سایر روسای جمهوری این کشور در نخستین فوریه آغاز تصدی آنها رسیده است.

به گزارش ایرنا، موسسه پژوهشی گالوپ روز جمعه با انتشار نتایج یک نظر سنجی تازه نوشته است که میانگین محبوبیت دونالد ترامپ در ماه فوریه نسبت به سایر رییس جمهورهای آمریکا در همین ماه تنزل چشمگیری داشته و به 21 درصد پایین تر از محبوبیت همه آنها در این ماه رسیده است.
براساس گزارش همین موسسه در حالی که تاکنون میزان محبوبیت روسای جمهوری آمریکا در میان مردم این کشور در ماه فوریه 61 درصد ثبت شده ترامپ فقط از 40 درصد رای حمایت مردم کشورش برخوردار است.
بر اساس نظرسنجی های گذشته این موسسه جان اف کندی رییس جمهور دموکرات آمریکا با 72 درصد از بالاترین درصد محبوبیت در چنین دوره ای برخوردار بوده و پس از او جیمی کارتر یکی دیگر رییس جمهورهای دموکرات این کشور با 71 درصد محبوبیت در مقام دوم این فهرست قرار گرفته اند.
آمارهای ثبت شده موسسه گالوپ نشان می دهد که همه روسای جمهوری آمریکا در چنین مقطعی از تصدی خود دست کم از محبوبیتی بالاتر از 50 درصد در میان مردم آمریکا برخوردار بوده‌اند و ترامپ با 40 درصد محبوبیت در قیاس با همه آنها از پایین ترین میزان حمایت آمریکایی ها برخوردار است.
گالوپ به این نکته نیز اشاره کرده است که ترامپ با 45 درصد محبوبیت در بدو ورود خود به کاخ سفید تنها رییس جمهوری آمریکایی است که در آغاز تصدی خود از محبوبیت در میان اکثریت جامعه آمریکا برخودار نبوده است.
با این همه این موسسه پژوهشی یادآور شده است که حمایت طرفداران حزبی ترامپ در این دوره از تصدی او در قیاس با سایر رهبران کاخ سفید تفاوت چندانی ندارد.
اروپام-4-541 ** شبس 1574 ** انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال