کد خبر: 82464393 (5885616) | تاریخ خبر: 24/12/1395 | ساعت: 14:25|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

امام جمعه سمنان: خبرگزاری ایرنا در خط ولایت حرکت می‌کند

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در خط ولایت فعالیت می‌کند و حرکت در این مسیر باید ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز سه شنبه در دیدار با کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، گفت: خبرگزاری ایرنا حرکت در مسیر ولایت را برگزیده و این خط در این رسانه نباید گم یا به هیچ سمت دیگری متمایل شود.
وی با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی فقط خط رهبری وجود دارد که همه باید از آن پیروی کنند، افزود: فعالیت رسانه ها نیز در این مسیر، باید برای انعکاس نیازهای مردم به مسوولان برای رفع کمبودهای جامعه باشد.
آیت الله شاهچراغی، داشتن صداقت و امانتداری را 2 اصل لازم برای رسانه ها در نظام جمهوری اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: از نظر دین اسلام آنچه به عنوان خبر برای مردم عنوان می شود باید همراه با صداقت و بدون کم و زیاد شدن حتی یک کلمه باشد تا به اصل مطلب آسیبی نرسد و مردم از اصل موضوع مطلع شوند.
امام جمعه سمنان، بر ارایه گزارش های صادقانه تاکید کرد و گفت: اگر در انعکاس اخبار صداقت وجود نداشته باشد معنا دگرگون می شود و مردم به آنچه باید برسند نمی رسند.
وی، امانتداری را پس از صداقت دومین شرط برای رسانه های کشور برشمرد و با بیان اینکه مانند دانشمندان که باید امانتدار علم و عامل به آن باشند، گفت: رسانه ها نیز در نظام اسلامی باید اهل امانتداری باشند.
وی با بیان اینکه خبرهایی که دارای تبعات برای کشور است در رسانه ها نباید منعکس شود و بهتر است محرمانه بماند، بر رعایت مصلحت در فعالیت رسانه‌ها تاکید و اضافه کرد: خبرهایی که امکان تکذیب پس از آن وجود دارد نیز نباید مورد توجه رسانه ها باشد، زیرا این دست خبرها فقط باعث بی‌اعتمادی مردم به رسانه ها و نظام می‌شود که لطمه بزرگی برای کشور است.
امام جمعه سمنان گفت: خبرهایی در رسانه ها منعکس شود که به کار مردم بیاید زیرا خبرهایی که بیان شدن یا بیان نشدن‌ آن برای مردم سودی نداشته باشد مشکلی از جامعه حل نمی‌کند.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های این رسانه در استان، گفت: خبرگزاری ایرنا رسانه رسمی نظام و طبق بیان رهبری به عنوان دست بزن نظام در مقابله با رسانه های دشمن و نبض نظام در مسایل داخلی عمل می کند.
جانعلی فتحی به انعکاس ماهانه حدود 700 خبر، گزارش و انواع فرآورده های خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: به عنوان خبرگزاری رسمی نظام اسلامی ،این رسانه وظیفه خود می داند تا دستاوردها و عملکرد بخش های مختلف کشور را برای مردم بازتاب دهد و از سویی ، مشکلات مردمی را به گوش مسوولان برساند.
وی با اشاره به فعالیت دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در شاهرود برای پوشش رویدادهای خبری در شهرستان های شاهرود و میامی، یادآور شد: خبرگزاری جمهوری اسلامی استان سمنان سعی در پوشش مسایل تمام نقاط استان دارد و به این منظور با تمام مدیران و مسوولان در بخش های مختلف ارتباط نزدیک دارد.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان افزود: این رسانه با برقراری ارتباط مستمر با مسوولان و دعوت از آنان برای نشست های خبری، با برپایی میزگرد تخصصی با حضور مسوولان و کارشناسان در حوزه های مختلف کاری و مناسبتی، به دنبال ارایه و بیان دستاوردها ، بیان کمبودها و مطرح شدن مشکلات استان در سطح ملی برای رفع مسایل مختلف است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان از سال 1372 در ساختمان مستقل این رسانه در بلوار شهید نوروزی سمنان مستقر شد و با شماره تلفن های 33440060 و 33440090 ، شماره نمابر 33441811 و نشانی اینترنتی http://www.irna.ir/semnan آماده دریافت و پوشش اخبار و رویدادها دستگاه های اجرایی و دریافت مشکلات مردمی است.
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.
6103/6026 خبرنگار: مصطفی دهقان ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال