کد خبر: 82469855 (5892784) | تاریخ خبر: 30/12/1395 | ساعت: 13:43|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

کارشناس عراقی: دم زنندگان از انحلال الحشد الشعبی درعراق، مجری سیاست آمریکایی ها هستند

بغداد- ایرنا- کارشناس مسائل سیاسی در عراق گفت: آنهایی که از انحلال تشکیلات بسیج مردمی (الحشدالشعبی) در عراق دم می زنند، مجری سیاست آمریکایی ها هستند.

'وائل الرکابی' روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: همه اتهامات باطلی که به الحشدالشعبی زده می شود و گاه این تحرکات علیه آن به داخل بدنه نظام حاکم بر عراق هم کشیده می شود و اظهارات و یا خبرهایی مبنی بر انحلال الحشدالشعبی شنیده می شود، همگی آنها به نوعی مجری سیاست آمریکا در این راستا هستند.
وی ادامه داد که توطئه های آمریکا علیه عراق چیز جدیدی نیست و گاه به صورت حملات هوایی علیه نیروهای امنیتی عراق اتفاق می افتد و در هر بار امریکا ادعا می کند، بدون قصد بوده و گاه از طریق سیاسیون همکار با آمریکا اجرا می شود.
این کارشناس سیاسی عراقی اضافه کرد که این شخصیت های سیاسی عراقی مجری طرح های آمریکا در داخل عراق به ویژه در مناطق غربی عراق یا در استان نینوا هستند، همان طور که در کنفرانس اخیر ژنو و استانبول اتفاق افتاد.
الرکابی گفت که همه آنها برای ناآرامی در عراق تلاش می کنند و گاه به الحشدالشعبی تهمت های باطل می زنند و برای همین است که اظهارات و اتهامات و خبرهایی مبنی بر اینکه بعد از آزادی عراق از تروریسم، دیگر نیازی به الحشدالشعبی نیست، شنیده می شود.
'وائل الرکابی' تاکید کرد که نباید هرگز از تجربه الحشدالشعبی، چشم پوشی کرد و باید این نیرو، در کنار دیگر نیروهای نظامی و امنیتی عراق، یک نیروی مکمل باشد.
به گفته وی، مبنای وجودی تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی فتوای جهاد کفایی است و به همین خاطر تنها نیروی عقیدتی قدرتمند برای حفاظت از کیان نظام سیاسی عراق است و نقش آن در تثبیت و حفظ این کیان قابل انکار نیست.
الرکابی با اشاره به حملات تبلیغاتی آمریکا علیه الحشدالشعبی گفت: متاسفانه برخی از آنهایی که به عنوان شرکای سیاسی در روند سیاسی عراق شناخته می شوند، با اهداف و انگیزه های خاص در راستای این حمله تبلیغاتی امریکایی علیه الحشد الشعبی حرکت می کنند بدون اینکه منافع عراق و مردم عراق برای آنها مهم باشد.
وی اضافه کرد که عراق با همت و کمک الحشدالشعبی و مردان غیرتمند این کشور توانست پیروزی های بزرگ را در صحنه های جنگ با تروریسم تحقق بخشد و همین ها می توانند در مواضع سیاسی و شرایط دیگر پیروزی را برای عراق تضمین کنند.
خاورم *4*353*1770**1392**انتشار : ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال