کد خبر: 82500636 (5934502) | تاریخ خبر: 01/02/1396 | ساعت: 11:12|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

افزایش نگرانی استرالیایی ها از مواجه شدن نوجوانان با اخبار ناگوار در شبکه های اجتماعی

کوالالامپور - ایرنا - نگرانی والدین و کارشناسان استرالیایی از وضعیت سلامت نوجوانانی که به واسطه استفاده از شبکه های اجتماعی در معرض اخبار نگران کننده و تصاویر ناگوار و یا غیراخلاقی قرار می گیرند، در بالاترین حد خود قرار دارد.

به گزارش ایرنا، یک مرکز ارائه کننده خدمات مربوط به سلامت روان استرالیا به تازگی یک سری منابع آنلاین ایجاد کرده تا به واسطه آن بتواند به نوجوانان در روبرو شدن با حجم عمده ای از اخبار ناگوار در شبکه های اجتماعی کمک کند.
تارنمای شبکه 'اس.بی.اس' استرالیا روز جمعه در گزارشی به این موضوع پرداخت و به نقل از 'جونو نیکولاس' از یک مرکز خدمات ویژه سلامت روان نوجوانان در استرالیا نوشت: اشباع اخبار ناگوار و بد از طریق شبکه های اجتماعی به صورتی فزاینده باعث ایجاد مشکلاتی برای نوجوانان شده است.
وی گفت: اکنون با گسترش شبکه های اجتماعی، این گونه از اخبار به گونه ای غیر منتظره وارد جهان آنها (نوجوانان) شده است. آنها ممکن است دنبال چیز دیگری در این شبکه ها باشند و ناگهان با چنین اخبار ناگواری هم روبرو شوند. در نتیجه، امروزه ما شاهد روش های متفاوتی هستیم که در آن نوجوانان، مصرف کننده اخبار می شوند و ماهیت مداوم این پدیده چیزی است که ما پیشتر آن را مشاهده نکرده ایم.
'اس.بی.اس' نوشت: از سوی دیگر یک نوع پدیده رو به رشد دیگر به نام گردش یا چرخش آنلاین نیز در شمار دیگر موضوعات نگران کننده است. پدیده ای که در واقع شامل طعمه گذاری و حمله به دیگران در فضای آنلاین و به طور ویژه در شبکه های اجتماعی است.
نتایج یکی از جدیدترین نظرسنجی ها در استرالیا درباره استرس و تندرستی، نشان می دهد نوجوانان به طور متوسط 2 ساعت و 40 دقیقه از وقت خود را در روز صرف گشتن در شبکه های اجتماعی می کنند.
براساس این نظرسنجی، بیش از نیمی از آنها پنج بار یا بیشتر در روز به شبکه های اجتماعی وصل می شوند و نکته دیگر آن است که 25 درصد از آنها به صورت دائم به شبکه های اجتماعی وصل هستند.
یک مرکز خدمات ویژه سلامت روان نوجوانان به نام 'ریچ اوت' اکنون با حمایت توئیتر، یک سری خدمات آنلاین را با هدف کمک به نوجوانان برای مواجه شدن با عناوین ناراحت کننده در فضای آنلاین توسعه داده است.
این مرکز خدمات ویژه به نوجوانان، تاکید دارد بعضی اوقات حتی دوری جستن از شبکه های اجتماعی نیز می تواند به فرد کمک شایانی کند.
در همین حال 'سوزان مک لین' کارشناس شبکه های اجتماعی معتقد است والدین می توانند نقش عمده ای در این میان بازی کنند.
وی گفت: مشارکت داشتن در فعالیت هایی که فرزندان در فضای آنلاین انجام می دهند و به طور قطع، اطلاع از آنچه در رسانه های بزرگ و مطرح عنوان می شود به ویژه زمانی که اتفاق مهمی رخ می دهد یا اعمال تروریستی رخ می دهد یا فجایع طبیعی اتفاق می افتد و یا فرد مهمی فوت می کند، از نکات بسیار مهم است.
این کارشناس گفت که والدین می توانند از این موضوعات به عنوان یک فرصت برای کنترل فرزندان خود استفاده کنند و باید مطمئن شوند که آنها در واقع با این رخدادها به خوبی کنار می آیند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال