آغاز «رسالت» بر فراز کوه «نور»

آغاز «رسالت» بر فراز کوه «نور»

تهران- ایرنا- روزنامه خراسان به مناسبت عید سعید مبعث و سالروز آغاز رسالت پیامبر اکرم(ص) به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: بی‌تردید، بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص)، فصلی تازه در تاریخ بشریت رقم زد. با برانگیخته شدن آخرین پیامبرخدا(ص)، پروردگار سبحان، کامل‌ ترین دین را به نوعِ بشر هدیه کرد. این واقعه مهم، سرآغاز بیداری و رسیدن به کمال مطلوبی است که همه انبیای الهی وعده آن را داده بودند.

1396/02/04 - 10:5
وقتی رشد منفی اقتصاد مثبت می‌شود

وقتی رشد منفی اقتصاد مثبت می‌شود

تهران- ایرنا- روزنامه ایران درگزارشی، نوشت: تصوری ندارند از آنچه در سال‌های اخیر بر صنعت نفت گذشته است، اگر داشته باشند هم خیلی زیاد نیست. مجموعه‌ای از اطلاعات جسته و گریخته که در محافل عمومی و خصوصی درباره‌اش صحبت می‌کنند.

1396/02/04 - 10:4
مدیریت رنگ زنانه می گیرد

مدیریت رنگ زنانه می گیرد

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند درباره حضور زنان در مدیریت های کلان به گفت وگو با شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان رییس جمهوری پرداخت و نوشت: در دولت تدبیر و امید در سطوح میانی به بالای مدیریتی شاهد اتفاقات بسیار مهم و مثبتی هستیم. اطلاعاتی که نشان می‌دهد در پایان دوره چهار ساله شوراها در زمینه حضور زنان رشدی ٤٣‌درصدی داریم.

1396/02/04 - 9:43
جهش آب و برق در رگ روستاها

جهش آب و برق در رگ روستاها

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی توزیع منصفانه عدالت اجتماعی را یکی از مهم‌ترین اهداف دولت یازدهم دانست و نوشت: ضریب نفوذ آب و برق در روستاهای کشور اکنون به اندازه‌ای است که از این نظر نه تنها ایران در صدر کشورهای منطقه، بلکه در فهرست نخستین کشورهای جهان قرار گرفته است به طوری که دولت یازدهم در این 4 سال، کار باقی مانده از دولت ‌های قبل را تکمیل کرد و امروز به تمام روستاهای بالای 10 خانوار کشور برق رسیده است.

1396/02/04 - 9:40
بویینگ‌ ها سر موعد می‌رسند

بویینگ‌ ها سر موعد می‌رسند

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد از شایعه سازی مخالفان قرارداد خرید هواپیما میان ایران و امریکا به ارایه گزارشی پرداخت و آورد: خرید هواپیما به قدری جذاب است که هر بار که خبری در خصوص خرید، مذاکره و حتی بررسی درخواست خرید هواپیما مطرح می‌شود می‌تواند یکی از پر بیننده ‌ترین اخبار را رقم بزند.

1396/02/04 - 9:38
ایران به خوداتکایی 74 درصدی در تولید شکر دست یافت

ایران به خوداتکایی 74 درصدی در تولید شکر دست یافت

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: در کشوری که اقتصاد آن هنوز از حالت تک‌محصولی و وابستگی به نفت فاصله چندانی نگرفته، طبیعی است که نخستین جایگاه در رشد اقتصادی متعلق به بخش نفتی باشد.

1396/02/04 - 9:29
موج امید در دریاچه ارومیه

موج امید در دریاچه ارومیه

تهران- ایرنا- روزنامه ایران از روند احیای دریاچه ارومیه در سه سال اخیر به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: با گذشت بیش از سه سال از آغاز طرح ملی احیای دریاچه ارومیه، تیم 7 نفره دانشگاه ملبورن استرالیا که به منظور توسعه همکاری ‌های علمی در احیای دریاچه ارومیه به ایران سفر کرده است در بازدید از پارک ملی دریاچه ارومیه، برنامه احیای دریاچه را مثبت ارزیابی کرده و ابراز امیدواری کردند.

1396/02/04 - 8:9
کاهش آسیب های اجتماعی در دولت روحانی

کاهش آسیب های اجتماعی در دولت روحانی

تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب یزد درباره کاهش آسیب های اجتماعی در دولت یازدهم به ارایه گزارشی پرداخت و آورد: چهار سال پیش با شعار کاهش آسیب‌ های اجتماعی بر مسند ریاست‌جمهوری تکیه زد. آسیب ‌هایی که تا قبل از آن پشت پرده امنیتی پنهان شده بودند و حالت محرمانه داشتند و حتی کارشناسان هم نمی‌توانستند در مورد آن اظهارنظر کنند.

1396/02/03 - 10:23
صعود بورس پایدار یا موقت؟

صعود بورس پایدار یا موقت؟

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: شاخص بورس از ابتدای سال‌جاری تاکنون تقریبا 2.7درصد رشد نشان داده است. شاخص کل هم‌وزن نیز بیش از 1.4درصد جهش کرده است. این روند طی معاملات روز گذشته تشدید شد و قیمت‌ها با شتاب بیشتری به صعود ادامه دادند.

1396/02/03 - 10:20
قل قل بی قانونی دردود خانه های زیر زمینی

قل قل بی قانونی دردود خانه های زیر زمینی

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گزارشی، نوشت: زمانه که عوض شد؛ قهوه‌خانه‌ها هم کارکرد سابق‌شان را از دست دادند تا امروز که دودخانه‌های زیرزمینی راه افتاده‌اند، مرموز و پردود، در قرق دوربین‌های مداربسته.

1396/02/03 - 10:6
کیمیای شادی در زندگی

کیمیای شادی در زندگی

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی نوشت: بسیاری از روان شناسان بر این موضوع تاکید دارند که شاد بودن در زمان حال، منجر به تغییرات مثبت و بسیار مهمی در آینده خواهد شد.

1396/02/03 - 9:52
جشن خودکفایی بنزین پس از 36 سال

جشن خودکفایی بنزین پس از 36 سال

تهران- ایرنا- روزنامه ایران با درج گزارشی نوشت: سرانجام انتظار برای تأمین تمام نیاز کشور به بنزین از تولید داخل و پیوستن به باشگاه صادرکنندگان بنزین به سرآمد. اواسط هفته جاری با به مدار آمدن فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس پس از 36 سال پرونده واردات بنزین در ایران بسته خواهد شد و پس از آن ایران به صادرکننده این فرآورده نفتی استراتژیک تبدیل می‌شود.

1396/02/03 - 9:31
تبلیغات بر مدار برنامه

تبلیغات بر مدار برنامه

تهران- ایرنا- روزنامه سیاست روز در گزارشی نوشت: دیگر وعده‌هایی که پایه و اساس درستی ندارند و معلوم است که محقق نمی‌شوند، نمی‌توانند برای کاندیداها رای جمع کنند. حالا تکلیف کاندیداها مشخص شده است مردم می‌خواهند شناخت درستی از کاندیداهای ریاست جمهوری بدست آورند و برنامه‌های آتی آنها را بدانند.

1396/02/03 - 9:26
روحانی اهل اقدامات نمایشی نیست

روحانی اهل اقدامات نمایشی نیست

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با اشرف بروجردی به بررسی وعده های انتخاباتی روحانی درباره زنان پرداخت و به نقل از وی نوشت: برنامه‌ریزی روحانی نشان می‌دهد که اهل تظاهر به برخی اقدامات نمایشی درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مدیریتی نبوده است.

1396/02/03 - 9:19
بهار گردشگری در پسابرجام

بهار گردشگری در پسابرجام

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: گردشگران خارجی بهار امسال جاذبه‌های طبیعی کشور و اماکن تاریخی را فتح کرده‌اند. رشد مثبت گردشگری در سایه برجام و امنیت عمومی حاصل از آن ایجاد شده است.

1396/02/03 - 9:7
کاهش 30 هزار میلیارد تومانی هزینه واردات در پسابرجام

کاهش 30 هزار میلیارد تومانی هزینه واردات در پسابرجام

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: 30 هزار میلیارد تومان کاهش هزینه واردات کشور در سال 95 یعنی سال اول اجرای برجام! این رقمی ‌است که بر اساس کاهش 237 دلاری هزینه واردات هر تن کالا به دست آمده است.

1396/02/03 - 9:0
«کار و کرامت» ناجی اشتغال می‌شود؟

«کار و کرامت» ناجی اشتغال می‌شود؟

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: درست ١٣ سال قبل، زمانی که موضوع اسکله‌های غیرمجاز و حجم وسیعی از قاچاق کالا نقل محافل و رسانه‌ها بود، سیدابراهیم رییسی در راس سازمان بازرسی کل کشور خبرساز شد.

1396/02/03 - 8:54
مناظره غیرزنده آرای خاکستری را از صندوق دور می‌کند

مناظره غیرزنده آرای خاکستری را از صندوق دور می‌کند

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با امان‌ا... قرایی‌مقدم، جامعه‌شناس و تحلیلگر مسایل سیاسی اجتماعی به بررسی مشارکت مردم در انتخابات 96 پرداخت و به نقل از وی نوشت: بحث مناظره‌ها که گفته شد پخش زنده نمی‌شود، کار خطرناکی است که آرای خاکستری را دور می‌کند.

1396/02/03 - 8:51
افشای دروغ عجیب تعطیلی بزرگ‌ترین کارخانه دوچرخه‌ سازی در پسا برجام

افشای دروغ عجیب تعطیلی بزرگ‌ترین کارخانه دوچرخه‌ سازی در پسا برجام

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو و رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران، نوشت: به خاطر اقدامات و تغییرات مهم زیربنایی اقتصادی، از سال 95 تاکنون نشانه‌های رشد اقتصادی در بنگاه‌ها نیز ایجاد شده است.

1396/02/02 - 10:25
اعتیاد به فضای مجازی در کمین خانواده‌ هاست

اعتیاد به فضای مجازی در کمین خانواده‌ هاست

تهران- ایرنا- روزنامه قدس درباره وابستگی زیاد ایرانیان به اینترنت و فضای مجازی به گفت وگو با یاسر سلیمانی استاد دانشگاه، کارشناس و ایده‌ پرداز فضای مجازی پرداخت و نوشت: بعد از پیشرفت فناوری‌های ارتباطی و در رأس آن اینترنت، ابزارهای مختلفی مانند موتورهای جست ‌وجو، درگاه‌ های پرداخت بانکی، شبکه‌ های اجتماعی و... به وجود آمدند.

1396/02/02 - 10:23
جهش برداشت از میادین مشترک در دولت یازدهم

جهش برداشت از میادین مشترک در دولت یازدهم

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی آورد: میادین مشترک نفت و گاز به مثابه کوهی از سکه‌های طلا میان دو کشور همجوارند. هر کشوری که بیشتر تلاش کند، سکه‌های بیشتری بر می‌دارد و برنده میدان خواهد شد.

1396/02/02 - 10:21
وقتی تب سلفی بالا می‌گیرد

وقتی تب سلفی بالا می‌گیرد

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی نوشت: دوران عکس‌ های سلفی از ناصرالدین شاه تا عصر فناوری‌ های هوشمند تلفن همراه بوده است. «سلف» ‏SELF‏ انگلیسی و به معنای «خود» است و به عکس‌هایی گفته می‌شود که فرد از خودش می‌گیرد.

1396/02/02 - 10:9
بیماران دیگر نسخه به دست در خیابان‌ها سرگردان نیستند

بیماران دیگر نسخه به دست در خیابان‌ها سرگردان نیستند

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، نوشت: اتفاقی که در طول طرح تحول سلامت افتاد این بود که اولاً در همان سال اول تقریباً مشکل کمبود دارویی از حالت بحران خارج شد و مقدار زیادی گشایش ایجاد شد.

1396/02/02 - 8:52
سخاوت 10 هزار میلیاردی خیرین مدرسه‌ساز

سخاوت 10 هزار میلیاردی خیرین مدرسه‌ساز

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گزارشی، نوشت: هر جا که مردم پیشقدم شده‌اند و بدون اتکا به اقدامات دولتی به اصلاح امور پرداخته‌اند در همان حوزه‌ها توانسته‌ایم بسیاری از نارسایی‌های اجتماعی را رفع کنیم.

1396/02/02 - 8:47
تغییر اقلیم درصنعت شیمیایی جهان

تغییر اقلیم درصنعت شیمیایی جهان

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: بررسی‌های جهانی نشان می‌دهند فشارهای نزولی در اقتصاد جهانی در سال‌های اخیر به خصوص بعد از بحران جهانی در سال 2008 باعث شد تا همه صنایع با روند کاهشی از بعد شاخص‌هایی نظیر تولید، مصرف و قیمت روبه‌رو‌ شوند.

1396/01/31 - 12:41
سعدی، پیام‌آور تربیت و تعالی

سعدی، پیام‌آور تربیت و تعالی

تهران-ایرنا- روزنامه اطلاعات در گفت وگو با کارشناسان نوشت: سال‌هاست ‌پژوهشگران با گردآمدن بر آرامگاه سعدی، همزمان با نکوداشت او که کوشیده است با رسانه شعر، پیام‌ انسانیت را به گوش مردم جامعه برساند، به ویژگی‌های اندیشه انسانی او می‌پردازند. ‏

1396/01/31 - 12:39
تداوم امید یا دور برگردان سقوط؟

تداوم امید یا دور برگردان سقوط؟

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در گزارشی نوشت: چشم انداز اقتصادی کشور از دید صندوق بین المللی پول در سال جاری نیز روند رو به رشد را نشان می دهد. اقتصادی که طی چند دهه اخیر از مسیرهای پر دست اندازی عبور کرده است و البته آخرین چالش اساسی کشور تحریم های بین المللی بود که دولت یازدهم از آن عبور کرد.

1396/01/31 - 11:50
زندگی‌ هایی که بر آب رفت

زندگی‌ هایی که بر آب رفت

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گزارشی نوشت: روستای چنار در شمال شهر عجب‌شیر و در کنار رودی به نام گوری‌چای(رود بی‌آب) واقع شده است؛ این روستا نزدیک به 1300 نفر جمعیت دارد و 330 خانوار در آن ساکن هستند. یک هفته پیش سیلی که ارتفاع آن به هشت متر می‌رسید، برخی اهالی و خانه‌های این روستا را با خود برد.

1396/01/31 - 11:46
مردم ریل‌ گذاری مناسب اقتصاد را احساس می‌ کنند

مردم ریل‌ گذاری مناسب اقتصاد را احساس می‌ کنند

تهران-ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگو با کارشناسان نوشت: این سؤال مطرح است که چرا اقتصادی که به ریل برگشته، تندتر حرکت نمی‌کند؟ همین نشان دهنده تغییراتی ملموس نیست؟ سازندگی شاخص‌های کلان اقتصاد نیاز به زمان دارد ودر صورتی که به سیاست‌های فعلی این دولت فرصت داده شود، قطعاً در 4 سال گذشته بستر مناسبی فراهم شده که در آینده به سمتی مطلوب‌تر حرکت خواهد کرد.

1396/01/31 - 8:8
مهار دلار

مهار دلار

تهران-ایرنا- روزنامه شهروند در گزارشی نوشت: دولت حسن روحانی که ساختمان پاستور را با دلار ٣‌هزارو٥٧٥ تومانی تحویل گرفته است، حالا در آخرین روزهای کاری کابینه یازدهم دلار را با متوسط قیمت ٣‌هزارو٦١١ تومانی تحویل می‌دهد.

1396/01/31 - 8:5
صفحه 1 از 64 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >