مجادله ایران و ترکیه به کجا می‌رسد؟

مجادله ایران و ترکیه به کجا می‌رسد؟

تهران- ایرنا- تارنمای فرارو درگفت وگویی آورده است:مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مونیخ ایران را به فرقه‌گرایی در منطقه در جهت تخاصم با کشورهای عربی متهم کرد، و در پاسخ از بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران شنید که ترکیه اقداماتی مداخله‌گرایانه و غیرمشروع در حمایت از گروه‌های تروریستی در جهت افزایش بی‌ثباتی در منطقه داشته است. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه این پاسخ را غیرقابل‌ درک خوانده است.

1395/12/04 - 13:58
دکترین نظامی ایران زیرذره بین اندیشکده آمریکایی

دکترین نظامی ایران زیرذره بین اندیشکده آمریکایی

تهران-ایرنا-تارنمای مشرق نیوز در گزارشی به نقل از اندیشکده آمریکن اینترپرایز می‌نویسد: نبوغ ایران در ساخت سلاح به صورت بومی و مهندسی معکوس ساختارهای چینی و روسی شگفت‌آور بوده است.

1395/12/04 - 13:19
تا شبیه خویش باشم!

تا شبیه خویش باشم!

تهران- ایرنا- تارنمای تابناک در یادداشتی آورده است: به یاریِ بسیاری از اندیشمندان، اکنون، می‌دانیم که زبان مادرِ ما است و هستی و حیات ما وابسته به او!

1395/12/04 - 11:54
فرصت طلبی برای تحقق سودای امپراتوری عثمانی

فرصت طلبی برای تحقق سودای امپراتوری عثمانی

تهران-ایرنا- تارنمای الف در یادداشتی آورده است:در هفته های اخیر حملات لطفی مقامات ترکیه علیه ایران (مانند ر‍ژ‍یم صهیونیستی، عربستان و انگلیس) به طور کم سابقه ای افزایش یافته است. در این راستا اردوغان اواخر بهمن ماه به سه کشور بحرین، عربستان و قطر سفر کرد و در این سفر بارها علیه ایران موضع گیری های خصمانه داشت.

1395/12/04 - 11:39
فدک در تاریخ

فدک در تاریخ

تهران- ایرنا- خبرگزاری خبرآنلاین در یادداشتی آورده است: فدک، دهکده‌ای در منطقه حجاز عربستان که مزارع و نخلستان‌های وسیعی داشت و در غزوه خیبر به دست مسلمانان افتاد.

1395/12/04 - 10:52
«داعش» در جهان توسعه‌یافته

«داعش» در جهان توسعه‌یافته

تهران - ایرنا- خبرگزاری خبر آنلاین در یادداشتی آورده است:وقتی داعش را با خشونت و تروریسمش به غرب که آورنده حقوق بشر و آزادی و برابری زن و مرد است، نسبت می دهیم این نسبت به آسانی درک نمی شود.

1395/12/04 - 10:13
آمریکا، سرزمین خرد یا نابخردی‌ها

آمریکا، سرزمین خرد یا نابخردی‌ها

تهران-ایرنا- خبرگزاری خبر آنلاین در یادداشتی آورده است: رفته رفته باور عمومی نسبت به جایگاه علمی و فرهنگی کشور آمریکا در نظر مردم جهان در حال تغییر اساسی است.

1395/12/04 - 10:0
فرصت سرمایه‌گذاری۲3تریلیون دلاری

فرصت سرمایه‌گذاری۲3تریلیون دلاری

تهران-ایرنا- خبرگزاری خبر آنلاین در یادداشتی آورده است:توافقنامه تاریخی «پاریس» در مورد تغییرات اقلیم مانند وزش باد به بادبان‌های یک کشتی باعث تقویت سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک شده است. سال 2015، رکورد دیگری برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر رقم خورد. میزان سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در این زمینه به 350 میلیارد دلار رسید؛ یعنی 2 برابر سرمایه‌گذاری در تولید برق ناشی از سوخت‌های فسیلی.

1395/12/03 - 15:22
رتبه برتر صنعت هسته ای در اقتصاد مقاومتی

رتبه برتر صنعت هسته ای در اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- تارنمای امید ملی ایرانیان در یادداشتی آورده است:به گفته دست اندرکاران و مطلعین در یکسال گذشته سازمان انرژی اتمی توانسته علاوه بر پیشبرد برنامه ها و وظایف سازمانی خود،‌ کمک شایانی به دستگاه های اجرایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کند.

1395/12/03 - 12:8
مشاور امنیت ملی جدید دونالد ترامپ کیست؟

مشاور امنیت ملی جدید دونالد ترامپ کیست؟

تهران-ایرنا- تارنمای تابناک در یادداشتی آورده است:سرانجام شب گذشته پس از چند روز بحث و گمانه زنی درباره انتصاب فردی جدید به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، اعلام شد که دونالد ترامپ، ژنرال هربرت مک مستر را برای این سمت انتخاب کرده است. در نگاه اول چنین به نظر می رسد که وی در مقایسه با دیگر گزینه های مطرح برای این سمت، دارای رویکردی معتدل تر در موضوعات مختلف است.

1395/12/03 - 10:54
زبان مادری؛ زبان قلب و ذهن

زبان مادری؛ زبان قلب و ذهن

تهران-ایرنا- تارنمای عصرایران در یادداشتی آورده است:عدم توجه به آموزش و یادگیری زبان مادری، به اندازه دست کم 12 سال کودکان را از تجربه و اندیشیدن به زبان مادری باز می دارد. کودکان با محروم ماندن از یادگیری زبان مادری، زبان دل و ذهن خود را از دست می دهند و درست پس از پایان تحصیلات مدرسه ای یا دانشگاهی که وارد تجربه واقعی زندگی اجتماعی می شوند با کاستی حاصل از زبان مادری روبرو می شوند.

1395/12/03 - 10:24
3نکته درباره روزگاربورس و یک پیش‌بینی

3نکته درباره روزگاربورس و یک پیش‌بینی

تهران- ایرنا- تارنمای الف در یادداشتی آورده است:آیا بازار سرمایه در سال 96 روزگار متفاوتی از سال 95 را تجربه می کند؟

1395/12/03 - 9:53
مراقب تصویب این قانون باشیم

مراقب تصویب این قانون باشیم

تهران -ایرنا- تارنمای الف در یادداشتی آورده است:تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی اگر با بیان انتقاد و مشکلات مردم نفی می شود، پس معنای حمله تروریستی چیست؟ آزادی بیان یعنی آزادی اندیشه و عقیده، به مفهوم دیگر آزادی بیان ابزاری است جهت رساندن اندیشه و عقیده‌ای برای دیگران.

1395/12/02 - 17:45
چطور75درصد احتمال سکته را کم کنیم؟

چطور75درصد احتمال سکته را کم کنیم؟

تهران-ایرنا- تارنمای الف در یادداشتی آورده است:دستانی روی سینه، چهره ای در هم فشرده و غلطیدن روی زمین، سکته قلبی که جوان و پیر نمی شناسد، میهمانی یا محل کار، مسجد یا بازار. به ناگاه شمارش معکوس و سهمناک مرگ و زندگی آغاز می شود.

1395/12/02 - 17:19
راکتورهای هسته ای که به بهره برداری می رسند

راکتورهای هسته ای که به بهره برداری می رسند

تهران-ایرنا- تارنمای امید ملی ایرانیان در یادداشتی آورده است: در سال جاری هشت راکتور تولید برق هسته ای در چین به بهره برداری می رسد در حالیکه دو، راکتور در کره جنوبی و دو راکتور در هند مورد بهره برداری قرار می گیرد. آمارهای رسمی از راه اندازی یک راکتور در پاکستان و یک راکتور در امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۷ خبر می دهد.

1395/12/02 - 17:6
برجام و موشک بر بال هم

برجام و موشک بر بال هم

تهران-ایرنا- تارنمای امید ملی ایرانیان در یادداشتی آورده است:همدستی صهیونیست ها با مقامات عربستانی در اجلاس امنیتی مونیخ علیه جمهوری اسلامی ایران، امری قابل درک است؛ چون ظریف علاوه بر منطق ایرانی و قدرت استدلال با پشتوانه اقدام و عمل روحانی در ابتکار دیپلماتیک سفر به دو کشور عمان و کویت در حاشیه خلیج فارس پای به این اجلاس نهاده بود

1395/12/02 - 13:40
قلاب ترکی در کشورهای عربی

قلاب ترکی در کشورهای عربی

تهران-ایرنا- تارنمای فرارو در گفت وگویی آورده است:رجب‌طیب اردوغان راهی کشورهای عربی شد و از پایتخت‌های بحرین، عربستان و قطر دیدار کرد. امیر بحرین بالاترین مدال این کشور را به اردوغان داد. عربستان در خصوص سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه اقتصادی، انرژی، صنایع دفاعی و زیر ساختی با ترکیه مذاکره کرد و امیر قطر نیز از آمادگی این کشور برای ارسال گاز طبیعی مایع به ترکیه خبر داد.

1395/12/02 - 12:25
بیوتروریسم؛خشونت پنهان، دنیای کنونی و ایران

بیوتروریسم؛خشونت پنهان، دنیای کنونی و ایران

تهران-ایرنا-تارنمای امید ملی ایرانیان در گفت وگویی آورده است:آنچه مسجل است هدف قرار دادن افراد موثر در حوزه های مختلف هدف گروه های تروریستی است و در بیوتروریسم حذف فیزیکی آرام صرفه بیشتری از منظر سیاسی- امنیتی برای گروه های تروریستی دارد.

1395/12/02 - 11:45
حلقه گمشده ثبات و امنیت در خلیج‌فارس

چشم‌انداز یک رابطه نه روشن نه تاریک

حلقه گمشده ثبات و امنیت در خلیج‌فارس

تهران- ایرنا- خبرگزاری خبرآنلاین در یادداشتی آورده است:روابط ایران و اعراب تحت تاثیر دو سر متناقض یک جریان کلان قرار دارد. 1-آیا امکان ایجاد روابطی پایدار و استراتژیک میان ایران و اعراب منطقه بدون عربستان وجود دارد؟قطعا خیر!.2-اگر روابط با سعودی بهبود یابد(با در نظر گرفتن عکس این معادله) ایران می توان به داشتن یک رابطه خوب با سایر دولت های عرب امیدوارباشد؟مسلما پاسخ مثبت است.

1395/12/02 - 11:8
شفاف‌سازی مطالبات و بدهی‌های دولتی چگونه انجام شد؟

شفاف‌سازی مطالبات و بدهی‌های دولتی چگونه انجام شد؟

تهران-ایرنا- خبرگزاری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت:در ایران نسبت بدهی‌های دولتی نسبت به تولید ناخالص داخلی در قیاس با کشورهای دیگر و اقتصادهای برتر جهان عدد قابل توجهی نیست و بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است.

1395/12/02 - 11:0
بازگشایی نماد بانکها؛مرگ یکباروشیون یکبار

بازگشایی نماد بانکها؛مرگ یکباروشیون یکبار

تهران - ایرنا- خبرگزاری خبرآنلاین در یادداشتی آورده است: زیان 1.3 میلیارد دلاری ناشی از بازشدن نماد بانکهای ملت و تجارت اگرچه موجب افت شاخص و بهمن ماه راکد برای بازار سرمایه شد،اما بیش از همه شرایط سایر بانکها را نیز در هاله ای از ابهام فرو برد.

1395/12/01 - 14:45
تبدیل نقطه قوت دشمن به فرصت

تبدیل نقطه قوت دشمن به فرصت

تهران-ایرنا- تارنمای فردا در یادداشتی آورده است:سید حسن این بار نیروگاه هسته‌ای دیمونا را به یک نقطه تهدید برای تل‌آویو و یک فرصت ابزاری برای مقاومت تبدیل کرد. این راهبرد در جنگ نامتقارن از سال 2006 به این‌سو بارها در جنگ‌های گوناگون در قالب تونل‌ها، حملات استشهادی و... بارها از سوی جبهه مقاومت مورد استفاده قرار گرفته است.

1395/12/01 - 13:28
صعود شاخص های اقتصادی درپسابرجام

صعود شاخص های اقتصادی درپسابرجام

تهران-ایرنا-تارنمای امید ملی ایرانیان در یادداشتی آورده است:پیش از این که برجام مهر تاییدی بر فعالیت های هسته ای ایران بزند و جایگاه فعالیت های صلح آمیز ایران را در دنیا تثبیت کند؛ روابط ایران با دنیا و حتی با کشورهای

1395/12/01 - 13:5
کاهش معامله خودرو با ورود خودروهای باکیفیت

کاهش معامله خودرو با ورود خودروهای باکیفیت

تهران-ایرنا- پارسینه در گزارشی آورده است:مسئولان از ورود خودروهای با کیفیت در سال آینده می گویند. همین خبر این روزها باعث کاهش خرید و فروش خودرو در کشور شده تا جایی که بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند امسال خودرویی نخرید تا در سال آینده با ورود خودروهای با کیفیت انتخاب وسیع تری داشته باشید اما در این بین رکود بازار خودرو در آستانه عید نوروز نگرانی هایی را ایجاد کرده است!

1395/12/01 - 11:38
مناطق حاشیه تهران؛بارانداز بسیاری ازاتفاقات

مناطق حاشیه تهران؛بارانداز بسیاری ازاتفاقات

تهران-ایرنا-تارنمای پارسینه نوشت: جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، مناطق حاشیه استان تهران را بارانداز بسیاری از اتفاقات دانست و گفت که با وجود زمینه بالای وقوع جرم، بایستی کاهش جرایم در دستور کار پلیس قرار گیرد

1395/12/01 - 11:16
شکاف در دولت ترامپ و فرصتی برای ایران

شکاف در دولت ترامپ و فرصتی برای ایران

تهران-ایرنا-خبرگزاری خبرآنلاین در یادداشتی آورده است:شکاف در دولت ترامپ٬برای سیاست داخلی ایران یک فرصت است.

1395/12/01 - 10:55
پیامدهای `عقیم کردن` زنان کارتن خواب

پیامدهای 'عقیم کردن' زنان کارتن خواب

تهران-ایرنا- تارنمای فرارو در گفت وگویی آورده است: چندی‌پیش جنجالی رسانه‌ای بر سر موضوع عقیم‌سازی زنان کارتن‌خواب به پا شد. موضوع از آنجایی کلید خورد که برخی رسانه‌ها نوشتند که معاون رییس‌جمهور در امور زنان گفته 'باید' زنان کارتن‌خواب عقیم شوند تا از میزان هزینه و خطراتشان کاسته شود'. آیا قرار بود عقیم‌سازی در سیاست‌های دولت جای بگیرد؟

1395/12/01 - 10:26
ترکیه این سد را بسازد،کار ایران تمام است

پیش‌بینی روزهای پرخاک

ترکیه این سد را بسازد،کار ایران تمام است

تهران-ایرنا- خبرگزاری خبرآنلاین در گزارشی آورده است: سدسازی‌های ترکیه بر روی رودخانه‌های دجله و فرات اثرات محیط‌زیستی چشمگیری بر اکوسیستم مسیر این رودخانه‌ها در کشور عراق به‌جا گذاشته که باگذشت زمان رو به وخامت می‌گذارد.

1395/12/01 - 8:33
چشم‌انداز سفر روحانی به عمان و کویت

دیپلماسی هوشمند منطقه ای که افق‌های نوین می‌آفریند

چشم‌انداز سفر روحانی به عمان و کویت

تهران-ایرنا- تارنمای دیپلماسی ایرانی در یادداشتی آورده است: محور عمان وکویت که به نوعی با رخوت و رکود مواجه شده بود با انرژی جدیدی که در این سفر دمیده شد، می تواند زمینه های پویایی دیپلماسی را در این منطقه احیا کند

1395/11/30 - 13:30
دادستان دوتابعیتی معرفی کند تا برخوردکنیم

وزیر اطلاعات:

دادستان دوتابعیتی معرفی کند تا برخوردکنیم

تهران-ایرنا- تارنمای انتخاب در گفت وگویی به نقل از وزیر اطلاعات آورده است:دادستان کشور مدیران دوتابعیتی را معرفی کند تا برخورد کنیم.

1395/11/30 - 12:50
صفحه 1 از 28 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >