از چهل تا 1400 سالگی

از چهل تا 1400 سالگی

تهران-ایرنا- دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اکثریت معنادار و دوباره روحانی و اعتدال و امید. مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی، بار دیگر در روز 29 اردیبهشت ماه حماسه آفریدند؛ چه آن اقلیتی که آرای خود را به نفع رقیب روحانی در صندوق انداختند و چه اکثریتی که به شخص و شخصیت فکری همچنین جایگاه دکتر حسن روحانی رای دادند.

15:28 - 1396/03/05
تداوم عقلانیت و ثبات

تداوم عقلانیت و ثبات

تهران- ایرنا- اگر بخواهیم چهار سال اول دولت روحانی را در دو کلمه خلاصه کنیم، عقلانیت و ثبات دو کلیدواژه اصلی دولت روحانی خواهند بود.

13:38 - 1396/03/03
درس های عملیات آزاد سازی خرمشهر

درس های عملیات آزاد سازی خرمشهر

تهران- ایرنا- «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ این جمله اعجازگونه امام راحل(ره) را می‌توان کوتاه‌ترین و در عین حال گسترده‌ترین و ژرف‌ترین تعریف برای حماسه آزادسازی خرمشهر دانست.

10:38 - 1396/03/03
درباره گروه فرقان و اکبر گودرزی

درباره گروه فرقان و اکبر گودرزی

تهران- ایرنا- گروه فرقان گروهی است که در سال ٥٦ شکل گرفت. گرایش فکری آنها به مجاهدین خلق و آثار دکتر شریعتی بود و پشت جزوه‌های خودشان معمولا جملاتی از این دو منبع می‌نوشتند و وامدار تز «اسلام منهای روحانیت» بودند.

9:40 - 1396/03/03
حاشیه‌های مهم‌تر از متن در اوپک

حاشیه‌های مهم‌تر از متن در اوپک

تهران- ایرنا- اوپک، از عجیب‌ترین سازمان‌های بین‌المللی است. حتی کشورهای موسس‌اش می‌توانند در عرصه سیاسی نزاعی سخت را دنبال کنند و همزمان دور یک میز بنشینند و برای تامین منافع مشترک‌شان به تفاهم برسند.

9:37 - 1396/03/03
سیاست‌های راهبردی ایران در قبال کشورهای عربی

سیاست‌های راهبردی ایران در قبال کشورهای عربی

تهران- ایرنا- روابط ایران با کشورهای عربی از دیرباز در معرض دگرگونی، تنش، بحران حتی جنگ بوده است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روابط با کشورهای عربی بویژه همسایگان و به طور مشخص کشور عراق برمبنای شاخصهای تهدید سامان گرفته بود.

9:12 - 1396/03/03
اشارات و تنبیهات

اشارات و تنبیهات

تهران- ایرنا- گفته بودم بعد از خاتمه انتخابات ‌باید مطالبات‌مان را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی، آموزشی و... بدون فوت وقت مطرح کنیم.

9:11 - 1396/03/03
موج را میرا نکنیم

موج را میرا نکنیم

تهران- ایرنا- در طول سه هفته‌ گذشته که تبلیغات ریاست‌جمهوری صورت گرفت، شاهد رقم خوردن شکوفایی سیاسی و اجتماعی بودیم. عموما در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری جامعه به خود می‌آید، به نوعی بین رفتارها و شعارهای سیاسی به جمعبندی می‌رسد و در مورد ادعاهای مختلف به قضاوت می‌پردازد.

9:6 - 1396/03/03
برد شیرین ٩٦، ثمره رشد رسانه‌های اجتماعی

برد شیرین ٩٦، ثمره رشد رسانه‌های اجتماعی

تهران- ایرنا- شبکه‌های اجتماعی، آگاهی جمعی مردم را در سراسر کشور بالا برده است. این امر مختص کلان‏شهرها نیست و تا عمق روستاها- برای رسوخ رسانه‌های اینترنتی– نفوذ کرده است. نتیجه این پدیده اجتماعی در انتخابات اردیبهشت ٩٦ دیده شد.

11:15 - 1396/03/02
انتخاب «راه اعتدال»

انتخاب «راه اعتدال»

تهران- ایرنا- طلیعه سال ٩٦ با برگزاری انتخاباتی آزاد همراه شد؛ انتخاباتی سالم و قانون‌مدار و البته پرشور و پرفروغ که در آن مردم-‌قهرمان ایران اسلامی- با ایستادن در صف‌های طولانی در چارچوب قانون و رعایت حقوق شهروندی در فضای اخلاقی و کرامت انسانی آرای خود را که نشانگر اراده‌شان در تعیین سرنوشت خود و نسل‌های بعدی بود، به صندوق‌های رأی انداختند

10:22 - 1396/03/02
اعتدال روحانی علیه افراط‌ گرایی دینی

اعتدال روحانی علیه افراط‌ گرایی دینی

تهران- ایرنا- با لطف خداوند و حضور پرشور مردم، دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شد و دکتر روحانی با نزدیک به ٢٤‌ میلیون رأی برای مدت چهار سال دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد.

9:1 - 1396/03/02
مبادا در گذشته بمانیم!

مبادا در گذشته بمانیم!

تهران- ایرنا- انتخابات تمام شد و نتایج آن هم به اطلاع همگان رسید. دوران اشک‌ها و لبخندهای پس از پیروزی و شکست هم برای کنشگران سیاسی و هواداران کاندیداها به سر رسید و جشنها و پایکوبی‌های تا نیمه شب در خیابان‌ها هم...

8:59 - 1396/03/02
اشتغال زایی آمریکایی به شیوه ترامپ

اشتغال زایی آمریکایی به شیوه ترامپ

تهران- ایرنا- سفر ترامپ به عربستان و ادعاهای واهی وی علیه جمهوری اسلامی ایران را می‌توان در ادامه دشمنی‌های سابق آمریکا نسبت به ایران، جبهه مقاومت و هم‌پیمانی واشنگتن با کشورهای مرتجع منطقه ارزیابی کرد.

8:33 - 1396/03/02
ترامپ در خدمت ساختار میلیتاریستی آمریکا

ترامپ در خدمت ساختار میلیتاریستی آمریکا

تهران- ایرنا- سفر منطقه‌ای دونالد ترامپ به عربستان و اسرائیل بر اساس نشانه‌هایی از گسترش نظامی‌گری، تهدید و ایجاد ائتلاف علیه ایران همراه بوده است.

13:35 - 1396/03/01
نقش‌ها، نقدها و درس‌های انتخابات ٩٦

نقش‌ها، نقدها و درس‌های انتخابات ٩٦

تهران- ایرنا- نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری پس از یک دوره یک ماهه رقابت گسترده بین کاندیداها و برگزاری مناظره‌ها، سخنرانی‌ها، همایش‌ها و سفرها و طرح دیدگاه‌های مختلف رقبا در فضای مجازی و ایجاد یک فضای پر نشاط و پر تحرک اجتماعی، سیاسی و البته گاهی همراه با تخریب و توهین و... با حضور بالغ بر ٧٠درصد واجدین شرایط روشن شد.

11:24 - 1396/03/01
محورهایی که دولت دوازدهم در سیاست خارجی باید دنبال کند

محورهایی که دولت دوازدهم در سیاست خارجی باید دنبال کند

تهران- ایرنا- در انتخابات سال ٩٢ شرایط ایران در عرصه مناسبات خارجی به‌گونه‌ای بود که مردم به شعار و برنامه تعامل با جهان آقای حسن روحانی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری رای دادند.

11:22 - 1396/03/01
نقطه‌ای تیره بر برگه‌ای سفید

نقطه‌ای تیره بر برگه‌ای سفید

تهران- ایرنا- انتخابات ٢٩ اردیبهشت به بهترین شکل به سرانجام رسید. وزارت کشور پیش از این نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی را در اسفند سال ١٣٩٤ برگزار کرده بود که خیلی خوب و آرام پیش رفت و امتیاز مثبتی برای این وزارتخانه محسوب می‌شد.

10:27 - 1396/03/01
خوشامدگویی به کودکی که بالغ شد

خوشامدگویی به کودکی که بالغ شد

تهران- ایرنا- یک واقعیت بسیار مهم درباره انتخابات که به نظر می‌رسد کمتر به آن توجه شده، رخدادی است که در یکی، دو دوره اخیر ریاست‌جمهوری شاهد بودیم؛ یعنی چیزی شبیه رشد و بالندگی یک کودک به‌سوی نوجوانی و بعد دوران بلوغ.

10:25 - 1396/03/01
آوار مطالبات انبوه

آوار مطالبات انبوه

تهران- ایرنا- ١) بیست‌ونهم شورانگیز اردیبهشت گذشت. مثل خیلی روزهای دیگر. مثل دوم خرداد. مثل بیست‌وچهارم خرداد. روزها می‌آیند و تلخی یا شیرینی خود را در دهان می‌گذارند و زودتر از آنچه می‌پنداریم، صورت تاریخ به خود می‌گیرند و به خاطره‌ها تبدیل می‌شوند. برای کسانی خاطره‌ای تلخ می‌سازند و برای دیگرانی خاطره‌ای شیرین. بعضی خاطره‌ها و تاریخ‌ها اما زنده‌اند و بعضی دیگر نیمه‌جان یا بی‌جان در بایگانی راکد ذهن فراموش می‌شوند. این طبع و سرشت ناگزیر زندگی و اجتماع و سیاست است. عمر خاطره‌ها همان‌قدر که مربوط به اهمیت آنهاست، از میزان توجه به آنها و استفاده ما از آنها تبعیت می‌کند.

10:23 - 1396/03/01
آموزه‌های انتخابات

آموزه‌های انتخابات

تهران- ایرنا- انتخابات که پایان می‌پذیرد و شکست و پیروزی در اعلام شمارش آرای نامزدهای انتخاباتی مشخص و معلوم می‌شود، بلافاصله دو جریان سر برمی‌آورند، که هر دو آنها برای چند هفته بعد از اعلام نتیجه انتخابات و کوتاه مدت هستند.

9:2 - 1396/03/01
کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ

کابینه روحانی و توجه به حوزه فرهنگ

تهران- ایرنا- چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری چهار وزیر دولت روحانی در دیداری که با اصحاب فرهنگ و هنر در تالار وحدت داشتند حرفهای مهمی زدند. اگر چه شاید در وهله اول این گفته ها تکرار صحبت های پیشین و یا حتی برنامه تبلیغاتی برای انتخاب مجدد روحانی بود.

8:46 - 1396/03/01
درباره رقابتی‌ترین انتخابات

درباره رقابتی‌ترین انتخابات

تهران- ایرنا- رقابتی‌ترین انتخابات را در 29 اردیبهشت 96 با بیشترین امنیت و سلامت، پشت سر گذاشتیم.این، یعنی اقتدار نظام جمهوری اسلامی، عظمت و نجابت ملت ایران و البته لطف خدای متعال که همواره شامل حال این ملت بزرگ است.

10:22 - 1396/02/31
آسیب‌پذیری لوایح ضد برجامی با انتخاب روحانی

آسیب‌پذیری لوایح ضد برجامی با انتخاب روحانی

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ پس از تأیید پایبندی ایران به «برجام» در ماه گذشته، سرانجام تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را برای یک دوره دیگر تمدید کرد.

10:20 - 1396/02/31
مردم «ملی‌اندیش‌اند و ملی رأی ‌دادند»

مردم «ملی‌اندیش‌اند و ملی رأی ‌دادند»

تهران- ایرنا- انتخابات دوره دوازدهم ریاست‌جمهوری یک محور بنیادین در رقابت‌های سیاسی داشت؛ یک طرف با استفاده از رخدادهای عدالت‌خواهی سوسیالیستی جوامع سرمایه‌داری می‌کوشید وجود تعارض‌های اقتصادی و اجتماعی بین طبقات و گروه‌های اجتماعی ایران را القا کند و در نتیجه خود را نماینده «رانده‌شده‌ها و محروم‌ نگه‌داشته‌ها» در برابر دولت طرفدار «طبقات برخوردار رانتی» می‌دانست.

10:18 - 1396/02/31
رقابت تمام شد نوبت مطالبه‌گری است

رقابت تمام شد نوبت مطالبه‌گری است

تهران- ایرنا- ملت غیور ایران؛ تماشای صفوف طولانی شما برای مشارکت در آینده خود و فرزندان‌تان اشک شوق را از دیده هر آزاده‌ای که دل در گرو آزادگی این سرزمین دارد، جاری و پای هر دشمن قسم‌خورده این مرزوبوم را سست می‌کند.

10:14 - 1396/02/31
تحریمی‌ها و دلخوران پای صندوق‌ رأی

تحریمی‌ها و دلخوران پای صندوق‌ رأی

تهران- ایرنا- در این انتخابات شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی بودیم؛ از تحریمی‌ها گرفته تا دلخورانی که حتی در چهار سال اخیر هم با وجود مشکلات و موانع به‌وجودآمده، رأی‌دادن را به رأی‌ندادن ترجیح داده بودند.

9:11 - 1396/02/31
پیروزی عقلانیت

پیروزی عقلانیت

تهران- ایرنا- نتیجه انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری ایران نشان داد که عقلانیت بر شعار پیروز است. در طول انتخابات عملا دو گفتمان بر جریان مبارزات انتخاباتی حاکم بود.

9:8 - 1396/02/31
آینده اقتصاد ایران

آینده اقتصاد ایران

تهران- ایرنا- مشکلات اقتصادی بدون تردید مهم‌ترین موضوع مبارزات انتخاباتی 29 اردیبهشت بود. کاندیداهای منتقد دولت بیشترین تاکید را بر عملکرد اقتصادی ضعیف آن داشتند و تاکید می‌کردند که دولت نتوانسته وعده‌های اقتصادی بعد برجامی خود را تحقق بخشد.

8:49 - 1396/02/31
راهکار تحقق انتظارات از دولت آینده

راهکار تحقق انتظارات از دولت آینده

تهران- ایرنا- مردم در انتخابات روز جمعه با میزان مشارکت 73 درصدی شگفتی آفریدند و بنابراین افراد مشارکت‌کننده انتظاراتی از رئیس‌جمهور در جهت حل مسائل و مشکلات مربوط به اشتغال، بیکاری جوانان و تولید دارند.

8:45 - 1396/02/31
زیر سقف بلند ایران

زیر سقف بلند ایران

تهران- ایرنا- ایران، انتخابات دیگری برگزار کرد که شاخصه‌های شکلی آن مانند ده‌ها انتخابات قبلی بود، اما محتوای آن روح زمانه خودش بود و متفاوت با انتخابات گذشته. «روح زمانه» این انتخابات چیست و بر زندگی ایرانیان چه تاثیری خواهد گذاشت؟

8:43 - 1396/02/31
صفحه 1 از 78 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >