داروی شفابخش اقتصاد ایران

داروی شفابخش اقتصاد ایران

تهران- ایرنا- توانمندسازی اقتصاد و اصلاح الگوی مصرف کالاهای تولید داخلی با ارتقای فرهنگ مصرف داخلی محقق می شود. از این رو یکی از راه های مهم مبارزه با قاچاق و رسیدن به اهداف پیشرفت کشور، فرهنگ سازی در زمینه مصرفِ تولید داخلی است.

1395/11/30 - 15:57
گسترش اعتماد عمومی در سایه توجه به سرمایه اجتماعی

گسترش اعتماد عمومی در سایه توجه به سرمایه اجتماعی

تهران- ایرنا- یکی از اصلی ترین زمینه های ایجاد و انباشت اعتماد عمومی، توجه به سرمایه های اجتماعی است. از این رو دامن گستر شدن اعتماد عمومی در سایه توجه به سرمایه های اجتماعی، مشارکت و همدلی همه جانبه را با خود به همراه می آورد.

1395/11/26 - 10:4
پیش نیازهای  یکسان سازی نرخ ارز

پیش نیازهای یکسان سازی نرخ ارز

تهران - ایرنا- یکسان سازی نرخ ارز همواره و در سال های متمادی به عنوان اولویتی اساسی در سیاستگذاری کلان کشور به لحاظ نقش آن در ایجاد ثبات در اقتصاد کشورمورد توجه متولیان سیاست و اقتصاد بوده است، شاخصی که در پرتو تعیین تکلیف آن، تولید و صادرات در فضای رقابت واقعی به بازآفرینی خود می پردازند.

1395/11/24 - 13:4
انقلاب اسلامی و مولفه استکبارستیزی

انقلاب اسلامی و مولفه استکبارستیزی

تهران- ایرنا- انقلاب اسلامی دارای شاخصه ها و مولفه های گوناگونی است. از این رو برای ارزیابی و تحلیل حرکت انقلاب اسلامی باید به شاخص ها و محورهای اساسی آن توجه شود.در این میان یکی از ویژگی های اصلی و بارز آن مولفه استکبارستیزی است.

1395/11/22 - 11:30
سندی جهانی- ملی برای حلاوت مضاعف سی و هشتمین بهار انقلاب

سندی جهانی- ملی برای حلاوت مضاعف سی و هشتمین بهار انقلاب

تهران- ایرنا- گذشت نزدیک به یک سال از اجرای توافق هسته ای و برجام که سندی ملی و مورد حمایت جامعه جهانی است سبب شده تا سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی امسال با دستاوردهایی تازه برای کشور همراه شود.

1395/11/17 - 10:14
انقلاب اسلامی؛ تحولی رو به آینده با پیامی جهانی

انقلاب اسلامی؛ تحولی رو به آینده با پیامی جهانی

تهران- ایرنا- گذشت نزدیک به چهاردهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هرگز گَرد کهنگی بر سیمای آن ننشانده و این رخداد عظیم را به آسیب رخوت و خمودی دچار نساخته است. از جمله دلایل پویایی انقلاب بهمن ماه 57 همچنان که رییس جمهوری تصریح داشته این واقعیت است که انقلاب ما دارای پیام برای نسل های آینده و برای جهان است.

1395/11/16 - 8:12
شکوه 38 سال فجر انقلابی ثمره اراده یک ملت

شکوه 38 سال فجر انقلابی ثمره اراده یک ملت

تهران- ایرنا- ایران، امروز سی و هشتمین سالگرد ورود بنیانگذار انقلابش را پاس می دارد؛ انقلابی که ثمره اراده یک ملت برای آزادی، ظلم ستیزی، برابری و نفی وابستگی بود و به واسطه پایداری بر این اراده، نهضت اسلامی پس از پیروزی انقلاب نیز حیات، دوام و پویایی یافت.

1395/11/12 - 15:18
رویکرد مبهم ترامپ در قبال بحران سوریه

رویکرد مبهم ترامپ در قبال بحران سوریه

تهران- ایرنا- ایده ایجاد منطقه امن در سوریه که رییس جمهوری تازه آمریکا آن را مطرح ساخته به دلیل ابهام های فراوان نه تنها از قابلیت اجرا فرسنگ ها فاصله دارد و تاثیری بر تامین امنیت سوری ها نخواهد داشت، بلکه ممکن است گرهی بر گره های کور بحران سوریه بیافزاید.

1395/11/12 - 9:9
زنگِ خطرِ فقرِ وراثتی

زنگِ خطرِ فقرِ وراثتی

تهران - ایرنا - زنان کودک به دوش، مردان ساقی، گورخواب ها، دختران فراری و نوزدانی بی هویت در کنار زندگی گروهی این افراد در خرابه های حاشیه کلان شهرها، زنگ هشدار را برای ادامه یک زندگی یکنواخت در سایه فقر به صدا در آورده است.

1395/11/11 - 13:51
خداحافظ ای قهرمانان بی ادعا

خداحافظ ای قهرمانان بی ادعا

تهران- ایرنا- سال ها پس از جانفشانی دلاورمردان مدافع میهن، آتش فشان هایی از جنس شکوه، شجاعت، فداکاری و ایمان در قامت آتش نشانانی مظلوم و بی ادعا به پاخاستند تا بار دیگر خاطرات فداکاری های دوران دفاع مقدس را زنده کنند.

1395/11/11 - 1:26
فرمان روحانی برای پاسخگویی به پرسش های پلاسکو

فرمان روحانی برای پاسخگویی به پرسش های پلاسکو

تهران- ایرنا- دستور رییس جمهوری مبنی بر تشکیل و فعالیت هیات ویژه گزارش ملی بررسی حادثه پلاسکو در راستای تصمیم دولت یازدهم برای پاسخ به پرسش های گوناگون شهروندان درخصوص این حادثه و رفع نگرانی هایی است که در زمینه مدیریت بحران در کشور بروز یافته و نشانگر عزم قاطع مسوولان در جهت پیشگیری از حوادثی این گونه است.

1395/11/10 - 9:47
الگوی کویتی برای ترمیم روابط دولت های عربی با تهران

الگوی کویتی برای ترمیم روابط دولت های عربی با تهران

تهران- ایرنا- کویت به عنوان دولتی وجهه مند در جهان عرب، با محور قرار دادن عقلانیت و منطق در سیاست خارجی، سال ها ارتباط حسنه ای با تهران داشته و اکنون قصد دارد در همراه کردن کشورهای عربی با خود برای روابط تعاملی با جمهوری اسلامی ایران از این سابقه سود جوید.

1395/11/06 - 17:36
نشست آستانه برای ورود به آستانه صلح در سوریه

نشست آستانه برای ورود به آستانه صلح در سوریه

تهران- ایرنا- نشست آستانه با هدف حل وفصل بحران سوریه از امروز در پایتخت قراقستان آغاز شده تا شاید به 6 سال فاجعه انسانی در سوریه پایان دهد. معارضان سوری پس از موفقیت های دولت دمشق حاضر به پذیرش آتش بس و حضور پشت میز مذاکره شده اند که این خود گامی رو به جلو در مسیر حل سیاسی این بحران به شمار می رود.

1395/11/04 - 12:21
چالش اطلاع رسانی در بحران پلاسکو

چالش اطلاع رسانی در بحران پلاسکو

تهران- ایرنا- اطلاع رسانی هوشمندانه و مطلوب یکی از مولفه های مهم مدیریت بحران است؛ بایسته ای که در روند حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو کمتر مورد توجه قرار گرفت و همین مساله افکار عمومی و به ویژه خانواده گرفتارآمدگان زیر آوار را دچار التهاب ساخت و نقدهای فراوانی را در زمینه فرایند اطلاع رسانی این حادثه برانگیخت.

1395/11/03 - 11:22
قضاوت پلاسکو از میان دود و آوار

قضاوت پلاسکو از میان دود و آوار

تهران- ایرنا- چهارراه استانبول تهران از دیروز که ساختمان پلاسکو دچار آتش سوزی شد و فروریخت تا اکنون که عملیات آواربرداری و یافتن محبوسان زیر آوار ادامه دارد مرکز نگاه ها است. این رخداد دردناک واکنش های فراوانی را به دنبال داشته که بخش مهمی از آن معطوف به دلایل گسترش ابعاد فاجعه بار ریزش پلاسکو و نوع مدیریت حوادثی از این دست است.

1395/11/01 - 12:10
عینک واقعنگری برای برجام سنجی

عینک واقعنگری برای برجام سنجی

تهران- ایرنا- بخش مهمی از سخنان دیروز روحانی در گفت وگو با خبرنگاران به تشریح دستاوردهای برجام اختصاص یافت. رییس جمهوری از منتقدان برجام خواست تا با عینک واقعنگری برجام را ارزیابی کنند؛ عینکی که نگریستن از قاب آن برای خویش سنجی و برآورد رویکردها و مواضع این منتقدان نیز خالی از فایده نیست.

1395/10/29 - 15:20
تراز راستی رسانه

تراز راستی رسانه

تهران- ایرنا- رسانه امروز اصلی ترین دیدبان حقوق شهروندان، زبان گویای مطالبات آنان و نیز بیان کننده چالش ها و آسیب های گوناگون کشور و جامعه است. پیگیری خیر عامه و آنچه منافع ملی در رسانه ای عنوان می شود اما باید بر مدار انعکاس واقعیات، دوری از سیاست زدگی و پرهیز از پراکندن یاس و نگرانی در میان مردم صورت گیرد.

1395/10/28 - 10:32
برجام از منظر واقعیت

برجام از منظر واقعیت

تهران- ایرنا- توافق هسته ای که امروز اجرای آن یکساله می شود از ابتدای مذاکرات تاکنون با واکنش ها و رویکردهای گوناگونی روبرو بوده است؛ از هیچ انگاری تا تصور آن به عنوان حلال همه مشکلات کشور، اما با برآورد پیامدهای برجام طی یک سال گذشته می توان به تصویری واقعی از آن دست یافت.

1395/10/27 - 15:22
کنفرانس صلح در فرانسه برای اعلام اعتراض جهانی به اشغالگران  صهیونیست

کنفرانس صلح در فرانسه برای اعلام اعتراض جهانی به اشغالگران صهیونیست

تهران- ایرنا- برگزاری کنفرانس جهانی صلح در فرانسه، درحالی که تنها پنج روز تا تغییر دولت ایالات متحده آمریکا زمان باقی است؛ می تواند نشانه نگرانی جامعه بین الملل از حمایت فزاینده رییس جمهوری منتخب آمریکا از رژیم اشغالگر قدس و زمزمه های تغییر سفارت آمریکا به بیت المقدس، باشد.

1395/10/26 - 15:56
برجامِ خلل ناپذیر

برجامِ خلل ناپذیر

تهران- ایرنا- مواضع اعلانی جمهوریخواهان آمریکایی و در راس آنان رییس جمهوری منتخب این کشور مبنی بر رویگردانی و ناپایبندی به برجام جای خود را به سخنانی منعطف تر داده که این تغییر تدریجی در مواضع ضدبرجامی، قوام توافق هسته ای و واقعیت حمایت بین المللی از این توافق را نمایان می سازد.

1395/10/25 - 16:11
گام رو به جلوی رهبران کابل در مسیر حسن همجواری با ایران

گام رو به جلوی رهبران کابل در مسیر حسن همجواری با ایران

تهران- ایرنا- تسلیم پیام تسلیت دولت و ملت افغانستان به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی و تلاش برای تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اهدافی است که «عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در سفر به تهران دنبال می کند؛ اقدامی که گامی رو به جلو در زمینه حسن همجواری 2 کشور به شمار می آید.

1395/10/22 - 16:8
وداع با مرد نکونام تاریخ سیاسی ایران

وداع با یار دیرین امام و رهبری

وداع با مرد نکونام تاریخ سیاسی ایران

تهران- ایرنا- آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پس از سال ها مبارزه و جهاد در راه اعتلای وطن، حفاظت از جمهوری اسلامی و پاسداری از ولایت، امروز با مردمی وداع می گویند که صدای رسا و منتخب محبوبشان بود. هاشمی در حالی از میان مردم کشورش می رود که میراثی ماندگار برای آنان برجای گذاشته است.

1395/10/21 - 9:52
هاشمی؛ سیاستمردی مبارز که کوچید اما جاودان شد

هاشمی؛ سیاستمردی مبارز که کوچید اما جاودان شد

تهران- ایرنا- زندگی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با غروب آفتاب امروز نوزدهم دی ماه پایان یافت اما یار دیرین امام با سهم سرنوشت سازش در پیروزی انقلاب، کوشش های بی دریغش در حفظ میراث بنیانگذار جمهوری اسلامی و حمایت از ولایت و ملت نام خود را در تاریخ جهان جاودانه ساخت.

1395/10/19 - 23:37
دولت یازدهم و دغدغه هدفمندی حقیقی یارانه ها

دولت یازدهم و دغدغه هدفمندی حقیقی یارانه ها

تهران- ایرنا- دولت یازدهم از ابتدای کار خود تاکنون در زمینه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، به دنبال تحقق اهداف مبنایی هدفمندی هزینه های عمومی بوده و به جای رویکردهای نمایشی و تبلیغاتی، اجرایی سازی قانون را به منظور بهبود اساسی وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه مورد توجه قرار داده است.

1395/10/19 - 15:8
تدبیر روحانی برای ریشه کنی افراط و دهشتگری در منطقه و جهان

تدبیر روحانی برای ریشه کنی افراط و دهشتگری در منطقه و جهان

تهران- ایرنا- قرار گرفتن تروریسم تکفیری در راس چالش های جهانی موضوعی است که اینک بسیاری از صاحبنظران مسائل بین المللی بر آن اتفاق نظر دارند؛ پدیده ای که ضرورت مقابله با آن را سه سال پیش رییس جمهوری به جهانیان گوشزد کرد و اراده جمهوری اسلامی ایران را برای ریشه کنی این آفت نمایاند.

1395/10/18 - 12:41
دولت یازدهم؛ ماموریت دشوار و چشم انداز روشن کارآفرینی

دولت یازدهم؛ ماموریت دشوار و چشم انداز روشن کارآفرینی

تهران- ایرنا- بیکاری به عنوان یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی- اقتصادی کشور به دلیل فقدان نگاه راهبردی به مساله اشتغال طی دوره اجرایی پیشین گسترش یافت تا جایی که عملکرد فراتر از حد انتظار دولت یازدهم در کارآفرینی نیز نتوانست مانع از افزایش شمار بیکاران شود. دولتمردان اما بی توجه به تخریب مخالفان و به دور از هیاهوی تبلیغاتی به دنبال حل ریشه ای مساله بیکاری اند.

1395/10/15 - 18:53
روشنای کارنامه دولت یازدهم در پاسخ به مطالبات زنان

روشنای کارنامه دولت یازدهم در پاسخ به مطالبات زنان

تهران- ایرنا- زنان ایرانی به رغم تلاش و پویایی مستمر و حرکت در مسیر پیشرفت و نقش آفرینی موثر در عرصه های گوناگون، سال ها با موانعی جدی روبرو بوده اند که انگاره های مردسالارانه یا بی توجهی دولتمردان پیشین سبب پابرجایی این موانع شده است. دولت یازدهم اما عملکردی روشن در حوزه امور زنان داشته و دستاوردهایی مشخص را به ثبت رسانده است.

1395/10/14 - 15:38
شفاف سازی؛ انگیزه تدوین حقوق شهروندی و زمینه ساز سلامت اقتصادی

به بهانه گفت وگوی تازه رییس جمهوری با مردم

شفاف سازی؛ انگیزه تدوین حقوق شهروندی و زمینه ساز سلامت اقتصادی

تهران- ایرنا- رییس جمهوری دیشب در گفت وگوی مستقیم با مردم از ضرورت ارتقای ضریب شفافیت به ویژه در عرصه اداری و اقتصادی و اراده و نگاه ویژه دولت به این مساله سخن گفت؛ نگاهی که در تدوین حقوق شهروندی انعکاس یافته و چاره ای برای رفع آسیب های اقتصادی نظیر حقوق های نامتعارف است.

1395/10/13 - 15:39
آتش بس در سوریه برای زدودن غبار از دورنمای صلح

آتش بس در سوریه برای زدودن غبار از دورنمای صلح

تهران- ایرنا- دور تازه آتش بس در سوریه که با توافق میان دولت دمشق و شماری از گروه های مخالف مسلح، از بامداد جمعه دهم دی ماه اجرایی شده، امید به دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران این کشور را تا حدی افزایش داده است. در این میان، آسیب شناسی آتش بس های ناکام پیشین می تواند به دوام و بقای وضعیت توقف درگیری ها کمک کند.

1395/10/12 - 10:6
بازتولید برجام در توافق گازی ایران و ترکمنستان

بازتولید برجام در توافق گازی ایران و ترکمنستان

تهران- ایرنا- ایران در مذاکره گازی با ترکمنستان توانست از دیپلماسی هوشمند برای کسب توافق بهره گیرد و با کمترین هزینه منافع ملی را تامین کند. این توافق اثبات کرد که گفت وگو، چانه زنی و نشستن گردِ میز مذاکره همچنان روشی بهینه برای حل و فصل اختلاف ها است. از این رو است که برخی از توافق اخیر با عنوان «برجام گازی» یاد می کنند.

1395/10/12 - 8:9
صفحه 1 از 5 1 | 2 | 3 | 4 | 5