بزودی 700 نیروی بلوچ و اهل سنت جذب پایگاههای قرارگاه شهید معمار می شوند

نیکشهر، زاهدان- عضو شورایعالی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و سخنگوی قرارگاه شهید معمار سپاه پاسداران گفت: بزودی 700 نفر از نیروهای بومی بلوچ و اهل سنت این استان جذب پایگاههای قرارگاه شهید معمار می شوند.

کد خبر: 80676118 | تاریخ خبر: 07/03/1392 - 22:2

مولوی ˈالیاس قاضیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح موقعیت قرارگاه شهید معمار افزود: قرارگاه شهید معمار یا تیپ صالحین بلوچستان به مرکزیت ایرانشهر و محوریت 18 شهرستان بلوچستان و جنوب کرمان از 13 ماه پیش تا کنون به فرماندهی سرهنگ مرواریدی در منطقه فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: تاکنون یکهزار نفر در قرارگاه شهید معمار استخدام شده اند و زندگی و امرار معاش با عزتی دارند بطوریکه تنها حق سرانه بیمه آنان ماهیانه 100 میلیون ریال است.

سخنگوی قرارگاه شهید معمار و فرمانده پایگاه شهید شوشتری روستای محترم آباد فنوج نیکشهر بیان کرد: بزودی حدود 700 نفر دیگر آن هم فقط از نیروهای بومی بلوچ و اهل سنت جذب این قرارگاه خواهند شد.

وی شمار پایگاههای حوزه سرزمینی این قرارگاه را 50 پایگاه ذکر کرد و افزود: هر جا نیاز باشد پایگاه تاسیس می شود.

مولوی قاضی گفت: 250 سرطایفه در این منطقه ضمن هماهنگی و ارتباط با یکدیگر و قرارگاه شهید معمار و قرارگاه قدس بیشتر امور منطقه را با همکاری مردم انجام می دهند و در زمینه حفظ امنیت نیز نشست های مشورتی هفتگی و ماهیانه برگزار می کنند.

وی اضافه کرد: این نوع همکاریها و هماهنگی سبب ایجاد امنیت و آرامش در منطقه شده و مردم نیز زندگی مسالمت آمیز و آرامی در کنار یکدیگر دارند.

سخنگوی قرارگاه شهید معمار گفت: سران طوایف منطقه سال گذشته در نشستی با سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ایرانشهر مسائل و مشکلات و نیازهای مردم منطقه را مطرح کردند و تصمیمات بسیار خوبی نیز اتخاذ شد.

وی افزود: همچنینن نشست دیگری اخیرا با حضور سردار مجیدی از نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران در محل قرارگاه شهید معمار برگزار شد و شماری از معتمدان و بزرگان طوایف نیازها و خواسته های مردم را بیان کردند.

مولوی قاضی ادامه داد: در این نشست سردار مرواریدی فرمانده قرارگاه شهید معمار خواستار جذب جوانان تحصیل کرده منطقه در سپاه پاسداران شد.

عضو شورایعالی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کانون زنان بلوچ در استان نیز راه اندازی شده و مسائل مربوطه به بانوان بلوچ را پیگیری می کند و به زودی در شهرستان ها نمایندگان جدیدی جذب خواهند شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر استان، از اقدامات زیر ساختی انجام شده از قبیل احداث جاده ترانزیتی چابهار-میلک، راههای روستایی، آب، برق، مخابرات، فضاهای آموزشی و غیره در منطقه و همچنین توجه استاندار، معاونان استاندار، فرماندهان سپاه پاسداران و مدیران دستگاههای اجرایی استان تقدیر کرد.

مولوی قاضی خاطر نشان کرد: استخدام جوانان بلوچ با مدرک دیپلم و فوق دیپلم به عنوان کادر تیپ سپاه بزودی انجام خواهد شد. ک/3

653

انتهای پیام /*