عناوین خبرهای اجتماعی فرهنگی

ایثار اجتماعی در خدمات داوطلبانه جوانان

ایثار اجتماعی در خدمات داوطلبانه جوانان

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گفت وگو با چهار جوان داوطلب هلال‌احمر نوشت: «آمده‌ایم که تاثیرگذار باشیم.» پاسخی که هر داوطلب جوان جمعیت هلال‌احمر در خصوص انگیزه‌های حضور در عرصه‌های فعالیت‌های داوطلبانه خود عنوان می‌کند.

آینده کشور و تقویت رفاه مردم در گرو علم است

آینده کشور و تقویت رفاه مردم در گرو علم است

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گفت وگو با رضا منصوری استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف نوشت: تا زمانی که علم و فناوری رشد نکند، حتی در حوزه تسلیحات و دفاعی هم نمی‌توانیم به پیشرفت چشمگیری برسیم. علم برای آینده کشور یا تقویت رفاه مردم یا حتی برای حفظ فرهنگ سنتی ما بسیار مهم است.

افزایش 15 درصدی ورود سرمایه گذاران خارجی

افزایش 15 درصدی ورود سرمایه گذاران خارجی

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگو با حسین سلیمی‌ عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران نوشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران در حدود 10 تا 15‌درصد افزایش یابد.

شور شیرین ٩٦

شور شیرین ٩٦

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گزارشی نوشت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری با همه شور و هیجان و فرازونشیبی که داشت، به پایان رسید. همه باید باور داشته باشیم چه در دولت باشیم یا نباشیم، چنانچه قدمی برای ملت برداشتیم در درگاه الهی مخفی نخواهد ماند و موقع حساب به‌عنوان امتیازی برای ما محاسبه خواهد شد.

دولت دوازدهم، مخاطب مطالبات معقول مردم

دولت دوازدهم، مخاطب مطالبات معقول مردم

تهران-ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: مردم تغییرات محسوس سال 92 به بعد را که حاصل زحمات دولت «تدبیر و امید» است درک کرده‌اند. مهم‌ترین مطالبه‌ای که از دوره دوم ریاست جمهوری آقای روحانی انتظار دارند را حل مشکلات اقتصادی خود می‌دانند.

راه های تولید ملی و عرضه بین‌المللی

راه های تولید ملی و عرضه بین‌المللی

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگو با امیر راکبی کارشناس اقتصادی و مشاور کارآفرینی نوشت: با وجود افزایش آمار خوداشتغالی در ایران، بیشتر فعالیت کارآفرینان در سطح محلی و منطقه‌ای بوده و تعداد اندکی از این گروه موفق شده‌اند فعالیت خود را در سطح ملی و حتی بین‌المللی گسترش دهند.

یادمان سروقامتان حماسه ساز دزفول

یادمان سروقامتان حماسه ساز دزفول

تهران- ایرنا- چهارم خرداد روز دزفول، مقاومت و پایداری نام گرفت، این شهر نماد ایستادگی ایرانیان است. مردم شهید پرور این خطه در طول جنگ تحمیلی با وجود اصابت موشک های بیشمار بر پیکره شهرشان، دلاورانه به دفاع از آن پرداختند و خیال خام دشمن را به شکستی تلخ و فراموش نشدنی تبدیل کردند.

فتح خرمشهر؛ تبلور وحدت ملی

فتح خرمشهر؛ تبلور وحدت ملی

تهران- ایرنا- سوم خرداد یادآور حماسه ای ماندگار در تاریخ ایران است؛ روزی که در آن رزمندگان دلاور این مرزوبوم با صلابت و اقتدار در نبردی نابرابر، دشمن بعثی را به عقب راندند و پیروزمندانه سرود وحدت و مقاومت را در خرمشهر سرودند.

افق روشن سیاست های اجتماعی دولت دوازدهم

افق روشن سیاست های اجتماعی دولت دوازدهم

تهران- ایرنا- انتخاب دوباره حسن روحانی به ریاست جمهوری در انتخابات96 نشانه تایید عملکرد و برنامه های چهارساله وی بوده است. در این میان تبیین رویکرد سازنده دولت یازدهم در عرصه اجتماعی اهمیت فراوانی دارد که امید می رود با برنامه ریزی مدون و سیاست گذاری های کارآمد دولت آینده، شاهد شکوفایی و پویایی بیشتری در این حوزه شد.

خرمشهر؛ نماد مقاومت و پایداری

خرمشهر؛ نماد مقاومت و پایداری

تهران- ایرنا- خرمشهر برای ایرانیان تنها یک شهر به شمار نمی رود، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار، مقاومت و جاودانگی انقلاب محسوب می شود و یادآور حماسه ملتی است که با دستان خالی به مصاف دشمن بعث رفتند و با آزاد سازی خرمشهر در جهان روایتگر حدیث شجاعت و پایمردی شدند.

ترک بی ترک

ترک بی ترک

تهران- ایرنا- روزنامه شرق درباره معضل اعتیاد، کمپ های ترک آن و مشکلات اصلی معتادان به ارایه گزارشی پرداخت و آورد: ماجرا مثل یک دودوتا چهارتای ساده به نظر می‌رسد، زنان کارتن‌خواب که اکثریت آنها مبتلا به اعتیاد هستند، اگر بخواهند برای ترک اعتیاد به صورت خودمعرف جایی بستری شوند، مکانی در تهران برای ترک خودخواسته آنها وجود ندارد.

بیماری های کلیوی؛ پیشگیری به روش های ساده

بیماری های کلیوی؛ پیشگیری به روش های ساده

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی نوشت: براساس بررسی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحال حاضر حدود 28 هزار بیمار دیالیزی در کشور تحت مراقبت های پزشکی قرار دارند که پیش بینی می شود تا سال 1400 خورشیدی تعداد بیماران دیالیزی و پیوند کلیه حداقل به 90 هزار نفر افزایش یابد

فتح خرمشهر یادآور حماسه ای ملی در تاریخ ایران

فتح خرمشهر یادآور حماسه ای ملی در تاریخ ایران

تهران- ایرنا- سوم خرداد سالروز حماسه ماندگار فتح خرمشهر است؛ این شهر با شجاعت، رشادت و فداکاری های وصف ناپذیر رزمندگان اسلام و مجاهد ملت ایران در عملیات بیت‌المقدس آزاد شد تا به یکی از الهام بخش ترین حوادث و رخدادهای تاریخی در این سرزمین تبدیل شود.

واکاوی حقوقی 2030

واکاوی حقوقی 2030

تهران- ایرنا- روزنامه قانون در گزارشی سند آموزشی یونسکو 2030 را از لحاظ حقوقی بررسی کرد و نوشت:در مورد سند آموزش 2030 بحث‌های بسیاری مطرح و انتقادات بسیاری نیز به آن وارد شده است. متاسفانه طی مدت انتخابات از این سند به عنوان ابزاری علیه دولت استفاده شد.

از مواجهه فرهنگ ایرانی تا انتخابات

از مواجهه فرهنگ ایرانی تا انتخابات

تهران- ایرنا- «مواجهه فرهنگ ایرانی با تجدد، نقد و تحلیل محمدعلی فروغی و مسایل تجدد ایرانی»، « آخوند خراسانی و انقلاب مشروطه ایران»، «گفتار اندیشه» و «انتخابات؛ بررسی فضا و شرایط روندهای سیاسی و رسانه ‌ای» از مهمترین نشست هایی بود که هفته گذشته در کشور برگزار شد.

صفحه 1 از 622 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >