کد خبر: 82432523 (5839116) | تاریخ خبر: 28/11/1395 | ساعت: 10:22|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

طرح تحول نظام سلامت دغدغه هزینه های درمانی را کاهش داد

ایلام - ایرنا - امام جمعه ایوان گفت: از مزیت های طرح تحول نظام سلامت کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم بخصوص اقشار فقیر، محروم و کم درآمد است و موجب کاهش دغدغه های عمومی در مورد هزینه های درمانی بخش سلامت مردم شد.

حجت الاسلام علی محمد لروند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: یکی از وزارتخانه های موفق دولت یازدهم وزارت بهداشت است که در زمینه درمان، سلامتی و امور پزشکی خدمات شایانی داشته و یکی از موفق ترین طرح های دولت را اجرا کرده است.
وی افزود: موفقیت این طرح در چند محور رضایت بیماران، کاهش هزینه های درمانی و افزایش رضایت و مراجعه مردم ببشتر نمایان است که نشان از موفقیت این طرح دارد.
امام جمعه ایوان یادآور شد: نکته مهم دیگر در اجرای این طرح، محرومیت زدایی است اینکه امکانات خوبی در حوزه سلامت به مناطق محروم از جمله احداث مراکز درمانی در مناطق دور افتاده و محروم و ارسال امکانات پزشکی و آمبولانس های مجهز است که هفته گذشته تعدادی از خودروها تحویل مراکز درمانی شد.
حجت الاسلام لروند با تاکید بر اینکه طرح تحول نظام سلامت اثرهای مثبتی در بخش بهداشت و درمان کشور بر جای گذاشته است، گفت: خدمات انجام شده در حوزه نظام سلامت در راستای رفع دغدغه رهبر معظم انقلاب است که فرمودند مردم جزء رنج بیماری نباید دغدغه دیگری نداشته باشند.
وی اضافه کرد: نقطه قوت طرح تحول سلامت اینکه روند افزایش فشار بر اقتصاد سلامت جامعه و هزینه‌های کمرشکن درمان را کاهش داده و باعث ایجاد رضایت نسبی در میان مردم شده است.
امام جمعه ایوان افزود: از اتفاق های خوب اجرای این طرح کاهش هزینه های بیمارستانی‌ بیماران بی بضاعت تا سقف پنج درصد مجموع هزینه هااست که کمک شایانی به این قشر کرده است.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
/6034/7180

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال