کد خبر: 82432765 (5841008) | تاریخ خبر: 28/11/1395 | ساعت: 12:50|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) مظهر و نمادی بسوی اعتدال است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) مظهر و نمادی از مسیر اعتدال بود و فقدان ایشان خسرانی بزرگ برای انقلاب و کشور است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید روز پنجشنبه در همایش فرمانداران استان که در سرابله برگزار شد، اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از دوران مبارزات علیه رژیم پهلوی، پیروزی انقلاب اسلامی و تا آخرین لحظات عمر بابرکتشان همواره در مسیر اعتدال و میانه روی حرکت می کردند
وی افزود: راه ایشان همواره اعتدال بود ولی متاسفانه ماها در بعضی برهه ها ایشان را خوب نشناختیم و در مسیر افراط و تفریط رفتیم ولی ایشان همواره بر مسیر اعتدال بودند.
مروارید با قدردانی از حضور گسترده مردم در آیین های دهه فجر یادآور شد: مردم و مسئولان در جشن های انقلاب با نشاط اجتماعی شرکت داشتند و با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند همچنان پای آرمان های انقلاب هستند.
وی تاکید کرد: در ایام دهه فجر طرح ها و پروژهای خوبی در استان کلنگ زنی یا افتتاح شد و برغم مشکلات مالی دولت تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی مناسب به مردم بکار خواهیم برد.
استاندار ایلام برگزاری انتخابات در سال 96 را از مهمترین برنامه های فرمانداران در سال آینده برشمرد.
وی گفت: حضرت امام (ره) همواره بر جمله میزان رای ملت است تاکید داشتند و از پیروزی انقلاب اسلامی در موضوعات مهمی چون نامگذاری کشور، قانون اساسی و هرگونه انتخابی در تایید شدن و به رای گذاشتن آن موضوع توسط مردم اهتمام و تاکید داشتند که نشانگر اهمیت انتخابات و اراده مردم می باشد.
مروارید اضافه کرد: انتخابات متعددی در سلامت و امانتداری کامل توسط مسئولان اجرا شده است و خوشبختانه انتخابات پیشرو یعنی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تنش های اجتماعی در آن کمتر دیده می شود.
وی افزود: کار برگزاری انتخابات سنگین و دشوار است و باید مسئولان انتخابات و رای مردم را به عنوان حق الناس سالم و مرتب و بدون هیچ خدشه ای اجرا کنند.
مروارید امنیت را رکن مهم در جامعه دانست و تاکید کرد: زیر ساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم است و امنیت در استان نیز از ضریب بالایی برخوردار است.
استاندار ایلام یادآور شد: وزارت کشور بر اقتدار فرمانداران به عنوان مسئول اجرای انتخابات اهتمام و تاکید دارد چون مسئول اصلی صندوق رای نمایندگان فرماندار هستند.
وی از فرمانداران خواست از هم اکنون افراد با تجربه را برای برگزاری انتخابات شناسایی و از این افراد کاربلد و با تجربه استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، قرار است بعد از همایش استاندار و معاونان استاندار و فرمانداران شهرستان های استان از شهرک صنعتی شباب و سرابله نیز بازدید می کنند.
خبرنگار: رضا آزادی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7176/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال