کد خبر: 82433616 (5842189) | تاریخ خبر: 29/11/1395 | ساعت: 11:13|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

بارش باران و برف خفیف در نقاط شمالی استان ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی جدیدی هم اکنون در آسمان استان فعالیت خود را به صورت بارش پراکنده و خفیف باران و برف در نقاط مختلف شمالی آغاز کرده است.

یوسف شیخ الملوکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این بارش ها در بخش شمالی استان بیشتر نمود دارد و به شکل بارش خفیف برف و باران است.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا امشب ادامه دارد، افزود: پدیده قالب جوی در استان ایلام در 48 ساعت آینده، افت و کاهش محسوس دما بین چهار تا هشت درجه سانتیگراد است.
شیخ الملوکی تاکید کرد: این کاهش دما تا روز یکشنبه ادامه دارد و فردا از امروز سردتر است و روز یکشنبه با کاهش شدیدتر هوا نسبت به شنبه مواجه هستیم و این افت دما در تمام نقاط استان رخ می دهد.
وی در خصوص پدیده گرد و غبار هم گفت: در حال حاضر نقشه های ماهواره ای شکل گیری کانون های گرد و غبار در کشور عراق را نشان نمی دهد.
مسئول روابط عمومی شهرداری ایلام هم با اشاره به بارش برف در مناطق شهری گفت: نیروهای خدمات شهری از ساعات اولیه صبح برای پاکسازی و نمک پاشی معابر اقدام های لازم را انجام می دهند.
سلطانی اضافه کرد: با تشکیل جلسه ستاد بحران شهرداری ایلام در روز جمعه، مقادیر زیادی ماسه و نمک برای پخش کردن در خیابان ها و معابر اصلی و فرعی پیش بینی شده است.
وی افزود: در صورت ادامه بارش برف 300 نفر از نیروهای خدمات شهری با در اختیار داشتن چندین دستگاه لودر و گریدر آماده باش هستند تا در شرایط ضروی اقدام به خدمات رسانی به شهروندان کنند.
به گزارش ایرنا، بارش های صبح امروز در مناطق کوهستانی استان به شکل برف و در مناطق پست به صورت باران است.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7172/9002

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال