کد خبر: 82500899 (5934710) | تاریخ خبر: 01/02/1396 | ساعت: 15:40|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

امام جمعه ایلام: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری انقلابی عمل کرد

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری انقلابی عمل کرد و صلاحیت کسانی که با ولایت فقیه و جایگاه رهبری ضدیت و زاویه داشتند را تایید نکرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با اشاره به اهمیت و جایگاه انتخابات در کشور اظهار کرد: مقوله انتخابات در ایران اسلامی از اهمیت والای برخوردار است و به طور قطع جایگاه عزتمندانه و اقتدار نظام با این رویداد مهم رقم می خورد.
وی با تشکر از شورای نگهبان در رد صلاحیت نامزدهایی که با ولایت فقیه و جایگاه رهبری ضدیت داشت، افزود: شورای نگهبان با قاطعیت کامل در این خصوص انقلابی عمل کرد و این کار، جای تقدیر دارد.
امام جمعه ایلام تاکید کرد: این یک واقعیت انکار ناپذیر است که شورای نگهبان در بررسی صلاحیت برخی نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند و جنجال های تبلیغاتی رسانه ای دشمنان و مزدوران داخلی در عزم و اراده اعضای این شورا بی اثر بود.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی با انتقاد از کثرت نام نویسی کاندیداهای ریاست جهموری نیز یادآور شد: در هیچ جای دنیا چنین کاری که این همه افراد از قشرهای گوناگون در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند، وجود ندارد.
وی به بحث تبلیغات نامزدهای انتخابات هم اشاره کرد و گفت: کاندیداها باید براساس واقعیت، ظرفیت و توانمندی برنامه های خود را اعلام کنند البته مردم انقلابی ایران اسلامی آگاه هستند و با دید باز و بدون هیچ گونه اجباری کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
امام جمعه ایلام به فرا رسیدن ۲۵ رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد و افزود: امام هفتم واجد تمامی صفات و کمالات انسانی بود البته پیشوایان معصوم(ع) مظهر کامل فضائل و مکارم اخلاقی بودند و همه آنها در یک مکتب تربیتی پرورش یافته و از سرچشمه نظام وحیانی الهام گرفته اند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3032/9102

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال