کد خبر: 82570181 (6038191) | تاریخ خبر: 29/03/1396 | ساعت: 13:59|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

صندوق بازنشستگی نفت به زودی پتروشیمی دهلران را اجرایی می کند

ایلام - ایرنا - نماینده شهرستان های دهلران ، دره شهر ، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی از ورود صندوق بازنشستگی نفت برای اجرای پتروشیمی دهلران خبر داد.

به گزارش ایرنا، شادمهر کاظم زاده روز دوشنبه در نشست شورای اداری دهلران اظهار کرد: صندوق بازنشستگی وزارت نفت بعنوان سرمایه گذار این پروژه تعیین شده و به زودی این پروژه وارد فاز اجرایی می شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ان جی ال دهلران و فعالیت این پروژه گفت: امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد شتاب بخشی در عملیات اجرایی این پروژه باشیم چراکه نقش آن در اشتغال منطقه مهم است و این مهم به جد دنبال می شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از نیروهای بومی در شرکت های منطقه در جهت رفع مشکل بیکاری از دیگر موضوعاتی است که به جد در دستور کار است.
کاظم زاده افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه در شرایط برابر اولویت با نیروهای بومی است و این مهم باید در شرکت های منطقه لحاظ شود.
وی با اشاره به رایزنی ها در کمیسیون تلفیق برای بودجه استان اضافه کرد: این مهم منجر به نتیجه شد و امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم شاهد شتاب بخشی در عملیات اجرایی پروژه های مهم و تاثیر گذار شهرستان باشیم.
وی بیکاری را مشکلات کشور دانست و گفت: تلاش می شود تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها و برنامه ریزی منسجم شاهد رفع این مشکل در حوزه انتخابیه باشیم.
وی از پیگیری ها برای مرز چیلات خبر داد و افزود: بازارچه چیلات نهایی شده و اجرایی شدن آن نقش مهمی در توسعه منطقه دارد.
نماینده حوزه جنوب استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حملات تروریستی داعش گفت: امروز دیگر زمان زدن و در رفتن تمام شده و اقدامات آنها در شهادت هموطنان ما بی جواب نمی ماند.
کاظم زاده سپاه را بازوی توانمند جمهوری اسلامی دانست و گفت: اقدامات سپاه نشان داد که هیچ حرکتی و اقدامی بی پاسخ نخواهد ماند و این را دشمنان نظام بخوبی دریافت کرده اند.
وی بر ضرورت حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد و افزود: شرکت در راهپیمایی این روز نشان از وحدت و اتحاد مسلمانان در حمایت از مظلومان است و مردم نیز در این روز عظمت و اقتدار و وحدت خود را به نمایش می گذارند.

* دولت تدبیر و امید در بودجه شهرستان توجه ویزه داشته است
فرماندار دهلران نیز در این نشست از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به ظرفیت ها و بودجه این شهرستان برای سال جاری خبر داد.
سید حسینعلی موسوی با اشاره به افزایش 100 درصدی بودجه شهرستان نسبت به سال گذشته گفت: این امر نشان از توجه و عزم دولت و مسئولان برای توسعه بیش از پیش شهرستان دارد و با توجه به پروژه ها و اقدامات دولت تدبیر و امید آینده دهلران روشن است.
امام جمعه دهلران نیز گفت: روز قدس روز اقتدار امت اسلامی در حمایت از مردم مظلوم جهان و فلسطین است که همه باید در این روز حضوری گسترده داشته باشند.
حجت الاسلام سید محسن موسوی بر ضرورت حضور یکپارچه در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد و افزود: مردم مرز دار دهلران این بار نیز مشت محکم دیگری با حضور خود بر دهان یاوه گویان خواهند زد و وحدت و انسجام و اقتدار و تبعیت بیش از پیش خود از ولایت و منویات رهبری به نمایش خواهند گذاشت.
وی بر ضرورت توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، طرح پهله و پرچبینه، جاده چمسرخ، توجه به طرح گرمسیری، سد برای رودخانه چیخاب و نظارت بر بازار تاکید کرد.
فرمانده سپاه ناحیه دهلران نیز در این نشست گفت: حملات موشکی نشان از اقتدار ما در مقابل یاوه گویان است.
سرهنگ علی آبدونی افزود: دهلران با 220 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق یکی از شهرستان های امن است و امروز سپاه با اقتدار پاسخ ترقه بازی تروریست های داعشی با موشک داد.
خبرنگار: علی رضازاده * انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7175/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال