کد خبر: 82628884 (6117725) | تاریخ خبر: 21/05/1396 | ساعت: 14:17|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون استاندار ایلام: فعالیت رسمی شوراهای اسلامی شهر و روستا اول شهریور آغاز می شود

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: بر اساس قانون، فعالیت رسمی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا چهارشنبه اول شهریورماه 96 به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز می شود.

شاپور پولادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 127 عضو منتخب 25 شورای اسلامی شهر و یک هزار و 265 عضو منتخب 375 شورای اسلامی روستا در استان ایلام نیز همزمان با سراسر کشور فعالیت رسمی خود را اول شهریورماه آغاز می کنند.
وی با بیان اینکه اخبار مختلفی در خصوص زمان رسمی آغاز بکار شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر شده که باعث سردرگمی مردم و اعضای منتخب شوراها می شود، یادآور شد: بر اساس بخشنامه وزیر کشور تاریخ دقیق آغاز فعالیت پنجمین دوره شوراها اول شهریورماه 96 است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام اضافه کرد: ابتدا هیات رئیسه سنی شورا در نخستین جلسه رسمی شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل می شود که این هیات وظیفه برگزاری انتخابات برای تعیین هیات رئیسه اصلی را بر عهده دارد.
پولادی تاکید کرد: پس از تعیین هیات رئیسه، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا موظفند در اولین نشست خود نسبت به انتخاب شهرداران و دهیاران اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته اخبار ضد و نقیضی در خصوص آغاز فعالیت رسمی شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر و تاریخ های متعددی از جمله 25 مردادماه 96 برای شروع فعالیت شوراها اعلام شد.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، استان ایلام 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد که در 25 شهر و بیش از 600 روستا سکونت دارند.
تعداد اعضای شوراهای اسلامی در شهرهای بالای 50 هزار نفر هفت نفر بوده و در شهرهای زیر 50 هزار نفر پنج نفر است بر این اساس از مجموع 25 شهر استان ایلام، تنها شهر ایلام با جمعیت 220 هزار نفری دارای هفت نفر عضو شورای اسلامی است و 24 شهر دیگر استان هر کدام پنج عضو دارند.
خبرنگار: معصومه امیدی** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
6032/6119

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

گالری تصاویر

پربیننده ترین ها

هاشمی بی رقیب رئیس شد

گزارش «فرهیختگان» از انتخاب رئیس شورای شهر تهران

هاشمی بی رقیب رئیس شد

جدیدترین مطالب سایت

هاشمی بی رقیب رئیس شد

گزارش «فرهیختگان» از انتخاب رئیس شورای شهر تهران

هاشمی بی رقیب رئیس شد

موضوعات مرتبط