کد خبر: 82628944 (6117484) | تاریخ خبر: 21/05/1396 | ساعت: 14:46|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

موج گرما تا پایان هفته در استان ایلام تداوم دارد

ایلام - ایرنا - رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام از تداوم گرمای هوا استان در هفته جاری خبر داد و گفت: هوای استان از فردا نسبت به امروز یک تا 2 درجه افزایش می یابد و گرمای هوا همچنان تداوم دارد.

مجتبی میهن پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: غلظت ابرناکی هوا تا عصر امروز بیشتر می شود و این تراکم ابرها موجب رگبار های پراکنده باران در ارتفاعات و مناطق کوهستانی می شود.
وی افزود: از فردا نیز وزش باد در آسمان استان وزش می گیرد و این وزش تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و با وجود تداوم گرما اما شدت آن کمتر از روزهای گذشته است.
میهن پرست یادآور شد: طی هفته جاری نوسان دمایی در مناطق گرمسیری استان ایلام به 50 و نقاط سردسیر و معتدل نیز به 40 درجه سانتیگراد می رسد.
وی در مورد گرد و غبار اظهار کرد: با بررسی نقشه ها و الگوهای ماهواره ای هنوز هیچ کانونی از گرد و غبار در کشورهای مبدا عراق و سوریه مشاهده نشده است.
میهن پرست از مسئولان و مردم خواست با توجه به گرمای هوا نسبت به رفع نواقص منابع سرمایشی و نیز مصرف بهینه حامل های انرژی همچون آب و برق اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی به سالمندان و کودکان توصیه کرد از حضور در مناطق باز در ساعات گرم روز برای جلوگیری از گرما زدگی اجتناب کنند.
استفاده از سایبان برای کولرهای آبی و کندوی زنبورهای عسل، استفاده از کولر گازی به جای کولرهای آبی، به کارگیری سیستم های تهویه برای محل نگهداری احشام از دیگر توصه های میهن پرست به مردم و کشاورزان برای در امان ماندن از گرما و کاهش اتلاف انرژی و بروز خسارت در میان کشاورزان بود.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7172/6119

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال