کد خبر: 82629437 (6118358) | تاریخ خبر: 21/05/1396 | ساعت: 22:28|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

ایرنا نماد روزنامه نگاری توسعه گرا/

اهالی رسانه از اصلی ترین نیروهای محرک و موثر توسعه ایلام هستند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام از الگوی کاری ایرنا به عنوان نمادی از روزنامه نگاری توسعه گرا یاد کرد و گفت: جامعه خبری ایلام از اصلی ترین نیروهای محرک و موثر توسعه این استان در سال های اخیر بوده اند .

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه همراه با مدیرکل اجتماعی استانداری ایلام با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام، با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی اظهار کرد: خبرنگاران ایرنا در کنار دیگر فعالان رسانه ای استان ایلام در سال های اخیر متکی به توان حرفه ای بالا و حساسیت ارزشمند نسبت به منافع عمومی ، فرایند رشد و توسعه استان را یاری کرده اند.
وی تاکید کرد: مجموعه اقدام ها و رویکردهای رسانه ای چهار سال گذشته نهادهای اجرایی و مدیریتی استان ایلام در جهت رشد و تقویت مطبوعات مستقل و احترام به آزادی و عقیده فعالان مطبوعاتی بوده است.
معاون استاندار ایلام افزود: نقد دلسوزانه و مطالبه گری از ویژگی های یک خبرنگار حرفه ای است اگر خبرنگار واقعیت موجود را فارغ از هر جهت گیری برای مردم بازگو و ارائه نماید، جامعه از وجود آنها به عنوان یک هدایتگر منفعت می برد.
کلانتری اضافه کرد: خبرنگاران متعهد به منافع عمومی از ذکر تلاش و فعالیت مسئولان ابا نداشته و با ارائه عملکرد نهادهای اجرایی افزون بر افزایش آگاهی عمومی ، موجب تجدید توان و انگیزه مجریان می شوند، همچنان که با طرح و تحلیل کاستی ها و انتقاد سازنده و منصفانه از طرح ها و فرایندهای اجرایی از منافع عمومی و پروسه رشد ایلام مراقبت می کنند.
کلانتری انتخاب روز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار را تاکیدی مجدد بر نقش فداکارانه خبرنگاران راستین به عنوان پیام آوران روشنایی و آگاهی بخشی دانست.
وی با ذکر اینکه ماهیت کار خبری و هویت خبرنگاران بر اساس نشر حقیقت و ارائه مطالب عینی و صحیح تعریف و استوار است، یادآور شد: کسانیکه به عینیت و دقت کار خبری و مطالب ارائه شده تعهد جدی ندارند، شایسته اسم و رسم خبرنگار نیستند.
کلانتری از کسانی که توان و قلم خود را مصروف ایجاد تنش ، اختلاف آفرینی و حاشیه سازی می کنند، انتقاد کرد و گفت: حاصل کار حاشیه سازان اگر موثر واقع شود در جهت نفی آرامش و رشد استان است.
به گزارش ایرنا، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در افغانستان، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران، 17 مردادماه سال 1377 در مزارشریف به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ***انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
3032/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال