کد خبر: 82629719 (6118700) | تاریخ خبر: 22/05/1396 | ساعت: 10:8|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

400 میلیارد ریال ، ارزش اقتصادی محصولات تولیدی عشایر ملکشاهی

ایلام - ایرنا - مدیر امور عشایری ملکشاهی گفت: جامعه عشایری این شهرستان با تولید محصولات مختلف به ارزش اقتصادی 400 میلیارد ریال در سال نقش ویژه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی ، تولید و رونق اقتصادی ایفا می کنند.

عنایت الله سلیمانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرستان ملکشاهی با دارا بودن اقلیم سردسیر و گرمسیر و مراتع وسیع کوهستانی یکی از مناطق پرجمعیت عشایری استان را به خود اختصاص داده است .
وی افزود: این شهرستان یک هزار و 400 خانوار عشایری با جمعیت 6 هزار نفر دارد که بیش از یک چهارم کل جمعیت شهرستان را تشکیل داده اند و با توجه به تولید و عرضه محصولات متنوع نقش ممتازی در رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.
مدیر امور عشایری ملکشاهی یادآور شد: تولید سالانه یک هزار و 200 تن گوشت قرمز ، 2 هزار و 800 تن شیر و و دیگر فرآورده های لبنی ، 2 هزار و 500 تن محصولات زراعی ، 240 تن پشم و مو ، 70 تن روغن ، 13 تن عسل و 214 تن محصولات باغی بخشی از محصولاتی است که عشایر این شهرستان سالانه به بازار مصرف عرضه می کنند.
سلیمانی تاکید کرد: طی سال های اخیر عشایر به تولید صنایع دستی توجه خاصی داشته به گونه ای که سالانه چهار هزار و 300 متر مربع انواع بافته ها از قبیل گلیم و جاجیم و 2 هزار و 500 مورد صنایع دستی تولید و در بازار عرضه داشته اند.
وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی تولیدات عشایر ملکشاهی معادل 400 میلیارد ریال در سال است، اضافه کرد: عشایر این شهرستان در دوران دفاع مقدس نیز از پیشقراولان عرصه دفاع از کیان و مرزهای استان بودند و هم اکنون نیز یار و مددکار نیروهای مرزبانی در حراست از نوار مرزی هستند و با استقرار در مناطق کوهستانی به عنوان یک پایگاه انتظامی به مرزداران کمک می کنند.
خبرنگار: روح الله احمدی * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7179/6119

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال