کد خبر: 82629740 (6118790) | تاریخ خبر: 22/05/1396 | ساعت: 10:20|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

اختصاص 189 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به صنعت استان ایلام

ایلام - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام از تصویب 189 میلیارد ریال تسهیلات بخش تولید در اولین نشست کمیته کارشناسی کارگروه رونق تولید استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام، اولین نشست کمیته کارشناسی بررسی تقاضای تسهیلات رونق تولید با هدف تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، سرمایه ثابت مورد نیاز طرح های در دست اجرا با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و بازسازی و نوسازی صنایع موجود با حضور مدیران عامل بانک ها و کارشناسان مربوطه استان برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام در این نشست اظهار کرد: تعداد 43 مورد تقاضاهای ثبت نام شده در سامانه رونق تولید مطرح شد که 36 مورد مربوط به بخش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و سرمایه ثابت طرح های در دست اجرا بود که از این تعداد 30 فقره مورد موافقت قرار گرفت و این پرونده ها جهت طی مراحل بعدی در اختیار بانک های عامل قرار گرفت.
یارالله نصیری افزود: هفت مورد دیگر نیز مربوط به تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع بود که از این تعداد سه فقره به میزان 25 میلیارد ریال آنها تصویب و به بانک های عامل ارجاع شد.
وی با اشاره به میزان تقاضای تسهیلات ثبت شده در سامانه بهین یاب و رقم مورد موافقت در کمیته کارشناسی سازمان و مبلغ تصوب شده توسط بانک های عامل، یادآور شد: کل مبلغ درخواست شده توسط متقاضیان در سامانه بهین یاب 533 میلیارد ریال بوده است که در کمیته کارشناسی سازمان با 260 میلیارد ریال آنها موافقت شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت ایلام اضافه کرد: همچنین در این نشست با اختصاص 164 میلیارد ریال در بخش طرح های در دست اجرای پیشرفت دار و سرمایه در گردش و 25 میلیارد ریال هم برای بازسازی و نوسازی صنایع موجود با مجموع 189 میلیارد ریال موافقت به عمل آمد.
به گزارش ایرنا، 523 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 265 هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد که 183 واحد آن معادل 33 درصد نیمه فعال و یا تعطیل است.
تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل و نیمه فعال استان ایلام به ترتیب 144و 43 واحد است که برای اجرا و بهره برداری آنها با ظرفیت اشتغال چهار هزار و 516 نفر در مجموع 23 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
30 واحد نیمه فعال و 86 واحد تعطیل ایلام با سرمایه گذاری هزار و 302 میلیارد ریال قابل احیا، فعال سازی دوباره و برگشت به چرخه کار و تولید است.
نبود نقدینگی و سرمایه در گردش، فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات، به روز نبودن فناوری خط تولید و مساله تامین مواد اولیه جزو مهمترین عوامل تعطیلی واحدهای صنعتی ایلام به شمار می روند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
3032/6119

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال