کد خبر: 82629792 (6118843) | تاریخ خبر: 22/05/1396 | ساعت: 10:47|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

اردوهای راهیان نور فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با اشاره به نقش فرهنگی اردوهای راهیان نور گفت: برگزاری این اردوها فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و آینده سازان کشور است.

به گزارش ایرنا، جواد محمودی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری اردوهای راهیان نور مراغه افزود: این کاروان ها، در حقیقت زمینه آشنایی دانش آموزان و نسل هایی که در زمان هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی حضور نداشتند را با مجاهدت های رزمندگان و شهدا در دفاع از میهن اسلامی را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: کاروان های راهیان نور، انتقال دهنده فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت در عصری است که دشمنان چشم طمع به ارزش ها و باورهای ملت بزرگ ایران دارند.
وی اضافه کرد: با توجه به تحولات منطقه و ظهور گروه های تکفیری، اهمیت برگزاری این کاروان های فرهنگی بیش از پیش احساس می شود.
محمودی گفت: همکاری مسئولان و دستگاه های فرهنگی و خدمات رسان این شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این اردوهای فرهنگی و تربیتی ضروری است.
جانشین سپاه ناحیه مراغه نیز در این نشست گفت: امنیت کشور در سایه ایثارگری های رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس در صیانت از آرمان های نظام و انقلاب اسلامی محقق شده است.
سرهنگ پاسدار حمید ساعدی افزود: ترویج فرهنگ دفع مقدس و تقویت باورهای اسلامی و انقلابی و نیز آشنایی نسل جوان جامعه با سبک زندگی شهدای مظلوم کشورمان در منطقه شمالغرب کشور، مهم ترین اهداف برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی راهیان نور است.
وی ادامه داد: همدلی و همزبانی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قالب برگزاری این اردوهای فرهنگی، موجب معرفی هرچه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود.
وی با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور در این شهرستان اضافه کرد: این شهرستان در طول سال گذشته از نظر برگزاری این اردوها، رتبه برتر استانی را کسب کرده است.
مسئول اردویی سپاه مراغه نیز در این نشست گفت: امسال 800 نفر با 25 دستگاه اتوبوس در قالب اردوهای یک روزه و 2روزه عازم مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در شمالغرب کشور می شوند.
سجاد فیضی افزود: این کاروان ها شامل خواهران و برادران دانش آموز بسیجی شهریورماه امسال در قالب این اردوها، از یادمان های شهدا در شمالغرب کشور از جمله یادمان شهدای تمرچین، مهاباد، شهید امینی و ارومیه دیدن می کنند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
7487

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال