کد خبر: 82629794 (6118901) | تاریخ خبر: 22/05/1396 | ساعت: 10:47|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

استاندار:ظرفیت های سرمایه گذاری لرستان باید معرفی شود

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان یکی از موانع برای جذب سرمایه گذاری در استان را معرفی نکردن ظرفیت ها دانست و گفت: برای جذب موفق سرمایه گذاری باید ظرفیت ها معرفی و موانع پیش رو برداشته شود.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در نشست هماهنگی شکل گیری ستاد سرمایه گذاری خارجی استان در سالن جلسات استانداری لرستان افزود: مدیران دستگاه های اجرایی طرح هایی را که می توانند از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی بهره ببرند را به اداره اقتصاد و دارایی استان اعلام کنند.
وی ایجاد کانال در فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری و سرمایه های استان را برای معرفی ظرفیت های لرستان ضروری دانست و افزود: تاکنون موفق به معرفی ظرفیت های استان نشده ایم هرچند که در این مسیر تلاش های بسیاری صورت گرفته و باید راهکارهای جذب سرمایه گذاری بررسی شود.
وی بیان کرد: پروژه هایی که در گذشته تعطیل شده بودند براحتی به چرخه تولید برنمی گردند و مجتمع کشت و صنعت یک استثناء بوده است.
بازوند ایجاد آزادراه کرمانشاه - خرم آباد را بسیار مهم دانست و بیان کرد: این آزادراه مانند سد بختیاری باید از فایننس با شرکت های خارجی برخوردار شود چراکه بخشی از کریدور شمال و شمالغرب به جنوب کشور محسوب می شود که از مرز بازرگان شروع و قسمتی از از آن از خرم آباد عبور می کند.
وی سد بختیاری و آزاد راه کرمانشاه - خرم آباد را از طرح های مدنظر برای اجرا در سالجاری عنوان کرد و ادامه داد: به دنبال برنامه ریزی استان برای سال 2020 هستیم هرچند که هنوز این ایده خام بوده اما در این طرح باید ظرفیت ها را در حوزه های مختلف در نظر گرفت و مورد مطالعه قرار داد.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی ماموریت ها و فعالیت ها به مردم از طریق مجامع خبری و رسانه ها از نکات مهم می باشد گفت: برای توسعه و پیشرفت باید از فکر و ایده استفاده کرد وباید مشکلات را خودمان برطرف کنیم.
مهمترین اخبار و رویدادهای استان لرستان علاوه بر سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان به نشانی http://www.irna.ir/lorestan در کانال تلگرامی irnalorestan@ نیز منتشر می شوند.
3210/6060
خبرنگار: محمد یاراحمدی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال