کد خبر: 82518354 (5959338) | تاریخ خبر: 16/02/1396 | ساعت: 13:26|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

احمدی در جمع خبرنگاران:

تشکیل هیات نظارت بر انتخابات در خارج از کشور/4 هزار و 500 نفر دیگر در انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند

تهران- ایرنا- رییس ستاد انتخابات کشور از تشکیل هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور خبرداد و گفت: اقدامات لازم برای برگزاری این انتخابات انجام شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اصغر احمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با هماهنگی وزارت خارجه، ستاد انتخابات خارج از کشور و شورای نگهبان، هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور تشکیل شد.
وی ادامه داد: در تمامی کشورهای هدف اقدامات لازم انجام شده است، تنها در یک کشور مواردی داشتیم که توسط وزارت امورخارجه به اطلاع مردم رسید. دلیل این اقدام آن بوده که قوانین و مقررات آن کشور می گوید انتخابات دیگر کشورها باید در مراکز سفارت خانه ها و کنسولگری ها برگزار شود.
رییس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: به دلیل نوع تعاملی که با آن کشور داریم ،به دنبال آن هستیم تا شرایط را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم، اگر بتوانیم از سفارتخانه کشورهای دوست برای برگزاری انتخابات استفاده خواهیم کرد.

**اضافه شدن حدود 4 هزار و 500 نفر به رد صلاحیت شدگان شوراها
احمدی همچنین در خصوص تعداد رد صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در مجموع 290 هزار نفر در این انتخابات نام نویسی کردند که تعدادی از آنان انصراف دادند.
وی یادآور شد: در گام اول بررسی صلاحیت ها که توسط هیات های اجرایی و نظارت در مرکز بخش و شهرستان انجام شد؛ سه و نیم درصد یعنی 10 هزار نفر براساس پاسخ استعلام ها و تصمیم این هیات ها رد صلاحیت شدند که افراد رد صلاحیت شده می توانستند در مهلت مقرر اعتراض کنند.
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: هیات های نظارت بالادستی نتایجی را بیان کرده اند اما در هیات نظارت مرکزی نتیجه نهایی اعلام نشده است.
احمدی افزود: آماری که از نتایج بررسی صلاحیت ها در هیات های نظارت داریم حاکی از آن است که حدود چهار هزار و 500 نفر به تعداد 10 هزار نفر رد صلاحیت شده اضافه شده است.
وی ادامه داد: منتظر هستیم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی نتایج نهایی را تا 17 اردیبهشت ماه اعلام کند.
سیام*9254**1429
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال